JAHAČI APOKALIPSE
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » SVETA ZNANJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
ENEMOON
Hodočasnik

Pridružio: 23 Jul 2008

Poruka Poslao: 10 Jan, 2009 08:32 am    Naslov: Suspendovan lekar koji je uzeo mito
Odgovoriti sa citatom

BEOGRAD - Posle prekjučerašnjeg hapšenja prof. dr Eugena Slavika (62), šefa Jedinice za eksperimentalnu neurohirurgiju u Institutu za neurohirurgiju, osumnjičenog da je tražio mito od 500 evra od Žarka M. da bi operisao tumor njegovom jedanaestogodišnjem sinu, reagovalo je rukovodstvo Kliničkog centra i suspendovalo ga.

Protiv njega će u ponedeljak biti pokrenut disciplinski postupak, a ukoliko tužilaštvo i policija Kliničkom centru dostave uverljive dokaze da je neurohirurg od roditelja D.M. zaista tražio 500 evra da bi mu operisao tumor, preti mu otkaz.

Policija je, kako je "Blic" pisao, kod osumnjičenog lekara našla obeležene novčanice, a policija poseduje i snimke razgovora kad doktor od Žarka M. traži novac da bi mu operisao sina.

Dečak D.M. (11), koji ima tumor u grudima, prekjuče je smešten u Institutu za neurohirurgiju i kako kaže njegov otac Žarko, u teškom je stanju.

- Nadam se da će operisati mog sina i da će se oporaviti. Bolestan je od rođenja. Na magnetnoj rezonanci su mi rekli da je neophodna hitna operacija da bi ozdravio, a doktor Slavik je obećao da bi ga operisao do ponedeljka, ali je za to tražio novac, koji ja nemam - jecajući priča dečakov otac. Kada je Žarko sa bolesnim sinom posetio doktora Slavika, on mu je za operaciju tražio 500 evra, 300 po prijemu u bolnicu, a ostatak posle hirurške intervencije. Žarko se posle toga, na nagovor rođaka, obratio policiji i prijavio da doktor traži novac da bi operisao njegovog sina. Po dogovoru s doktorom Slavikom, Žarko je prekjuče sina doveo u bolnicu, a prethodno od policajaca dobio 300 obeleženih evra. - Kada sam predao doktoru novac, podigao sam tri prsta iznad levog uha, što je inspektorima bio znak da uđu u kabinet i uhapse ga - kaže Žarko.
Doktor: Sve su mi namestili

- Sve je nameštaljka. Niti sam novac tražio, niti sam ga uzeo. Novac je neko ostavio u mom kabinetu kada sam bio van - ovim rečima osumnjičeni prof. dr Eugen Slavik negirao je bilo kakvu krivicu na saslušanju pred istražnim sudijom.

Slavik je juče po podne priveden istražnom sudiji koji mu je odredio pritvor do 30 dana. Slavik je, kako "Blic" saznaje, na saslušanju naveo da iza njegovog hapšenja stoji opstrukcija iz medicinskih krugova da na izborima za dva meseca on ne postane redovan profesora Medicinskog fakulteta.

Slavik je naveo i da je 2000. godine operisao D.M. i spasao mu život i da je tumor na mozgu bio maligni. Prema tvrdnji Slavika, tumor u grudnom košu koji sada ima D.M. je benigni.
ENEMOON
Hodočasnik

Poruka Poslao: 10 Jan, 2009 08:46 am    Naslov: Obama: Iran predstavlja pretnju !
Odgovoriti sa citatom

ВАШИНГТОН - Будући амерички преседник Барак Обама изјавио је да сматра да Иран представља "истинску претњу" али да се и поред тога превасходно залаже за дијалог са Исламском републиком.

Одговарајући на питања о Ирану, на конференцији за новинаре, Обама је рекао да неће детаљно образлагати своју политику према тој земљи јер још није ступио на функцију.

Ипак, он је навео да је током кампање говорио да Иран представља "истинску претњу америчкој националној безбедности".

Како је пренела британска агенција Ројтерс, Обама, који преузима дужност од председника Џорџа Буша 20. јануара, подсетио је да је говорио и о томе да "треба уврстити дипломатију као механизам за постизање циљева националне безбедности", оцењујући да је његов безбедносни тим управо "одраз тог практичног и прагматичног приступа спољној политици".
ENEMOON
Hodočasnik

Poruka Poslao: 10 Jan, 2009 08:49 am    Naslov: U Keniji vanredno stanje zbog suše
Odgovoriti sa citatom

Suočena sa dugotrajnom sušom, Kenija je danas objavila da će proglasiti vanredno stanje, u pokušaju da obezbedi hitnu pomoć u hrani za 10 miliona stanovnika. Suša, koja pogađa i Etiopiju i Somaliju, u Keniji se najviše oseća u sušnim, severnim područjima, prenosi Rojters.

U Komitetu za prehrambenu bezbednost Kenije, koja je inače najbogatija istočnoafrička zemlja, odlučeno je da počne uvoz dodatnih pet miliona vreća kukuruza, što je, osim izostanka kiša u poslednje dve sezone, posledica i krize s početka 2007, kada je i poljoprivredna proizvodnja bila žrtva nemira zbog osporenih rezultata izbora, u kojima je poginulo 1.300 ljudi, dok je 300.000 napustilo domove.

Kenijski predsednik Mvai Kibaki naglašava da celokupna vlada mora da se usredsredi na obezbeđivanje hrane za svakog Kenijca. U Kibakijevom predsedničkom saopštenju je navedeno da će merama pomoći biti obuhvaćeni obezbeđivanje vode, paketa za gladne, subvencionisanog đubriva i semena, sena za domaće životinje i traktora za ratare.
Gwydion
Gost

Poruka Poslao: 10 Jan, 2009 08:50 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kakva diplomatija? To je za žene. ja sam iskreno navijao za McCain-a, čovek je ratni veteran. Obama mi deluje njanjavo, taj će sigurno odlagati da pokrene vojsku na teroriste...
 Nazad na vrh »
ENEMOON
Hodočasnik

Poruka Poslao: 10 Jan, 2009 08:56 am    Naslov: SAD:Najviše otkaza od 1945.
Odgovoriti sa citatom

Tokom prošle godine posao u SAD izgubilo je više radnika nego bilo koje druge godine nakon Drugog svetskog rata pošto su poslodavci ukinuli 2,6 miliona radnih mesta, a samo u decembru otpustili su 524.000 zaposlenih. Stopa nezaposlenosti u SAD dostigla je 7,2 odsto u decembru 2008, što je najveći skok za proteklih 16 godina.

Kompanije smanjuju broj radnih mesta zato što potrošači manje troše u strahu da će najveća svetska ekonomija dugo biti u recesiji. U celoj 2008. ekonomija je izgubila 2,6 miliona radnika, najviše od 1945. kad je skoro 2,8 miliona ljudi ostalo bez posla.

Najviše radnih mesta ukinuto je u decembru. Najveći deo zaposlenih tog meseca otpušten je iz uslužnog sektora, ukupno 273.000. Građevinske firme otpustile su 101.000 radnika, a fabrike su zatvorile rekordnih 149.000 radnih mesta. Poslovni sektor ostao je bez 113.000 zaposlenih, maloprodaja je eliminisala skoro 67.000 mesta, a ugostiteljstvo 22.000.
Gwydion
Gost

Poruka Poslao: 10 Jan, 2009 09:03 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A sad jedna vest iz vremena Olimpijskih igara, ali još uvek užasavajuća i neprihvatljiva:

U Kini najviše smrtnih kazni

Beograd -- Amnesti internešnal proglasio je Kinu za zemlju koja je u protekloj godini izvršila najveći broj smrtnih kazni na svetu.

Ova organizacija, koja se bori za poštovanje ljudskih prava, pozvala je vlasti širom sveta da konačno počnu otvoreno da govore o ovom problemu. Svetska organizacije za ljudska prava tvrdi da je Narodna Republika Kina u 2007. godini pogubila najmanje 470 ljudi, ali se veruje da je broj pogubljenja znatno veći.

Po rečima Amnesti internešnala, ukupan broj pogubljenja u protekloj godini se kreće oko 1200, od čega je skoro trećinu izvršila Kina.

"Nadam se da će Kina zauzeti svoje mesto na svetskoj sceni i konačno promeniti svoj zakon o ljudskim pravima. Jedna od neophodnih promena je ukidanje smrtne kazne", kaže Pirs Banister, iz te organizacije.

Činjenica da Peking i dalje smrtnu kaznu smatra državnom tajnom jeste svetski problem. Sama činjenica da se ove godine Olimpijske igre održavaju upravo u Kini, zahteva veliku promenu u državnom sistemu.

"Potrebno da se odluka o ukidanju smrtne kazne, koja je donesena u celoj Evropi i većem delu Amerike, prenese i van njihovih granica, do Srednjeg istoka i Azije, sve dok se konačno smrtna kazna ukine", smatra Banister.

Po izveštaju Amnesti internešnala, 88 procenata svih smrtnih kazni izvršava se u svega 5 zemalja: Kini, Iranu, Saudijskoj Arabiji, Pakistanu i nekim državama Sjedinjenih Američkih Država.
 Nazad na vrh »
ENEMOON
Hodočasnik

Poruka Poslao: 10 Jan, 2009 09:46 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Gwydion ::
Kakva diplomatija? To je za žene. ja sam iskreno navijao za McCain-a, čovek je ratni veteran. Obama mi deluje njanjavo, taj će sigurno odlagati da pokrene vojsku na teroriste...

A sta ako tebe neko proglasi pretnjom za svoju nacionalnu bezbednost?
Gwydion
Gost

Poruka Poslao: 10 Jan, 2009 09:48 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ENEMOON ::

A šta ovo, a šta ono...nisam ja baba gatara pa da me pitaš takve stvari.
 Nazad na vrh »
ENEMOON
Hodočasnik

Poruka Poslao: 10 Jan, 2009 09:52 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ENEMOON ::

A šta ovo, a šta ono...nisam ja baba gatara pa da me pitaš takve stvari.

Ih,pa kako sad nisi ,xexexe Wink
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 10 Jan, 2009 10:49 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::
Covek je Amerikanac, gospodar svetova, nema apokalipse dok oni ne kazu.

Pošto vidim da si neuka, govorimo o tome da je Jovan na osnovu svoje vizije opisao proces koji je u Indiji poznat kao budjenje Kundalini.
Sa Amerikancima ima veze koliko i ti sa patriotizmom.

Tale, da li je tacna ova njegova interpretacija i poredjenje apokalipse sa kundalini. Vazno mi je da znam odnos
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 10 Jan, 2009 12:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vera,
ne znam o cemu se radi, mozes li mi pojasniti, hvala.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 10 Jan, 2009 12:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Vera,
ne znam o cemu se radi, mozes li mi pojasniti, hvala.

gwy. kaze da je Jovanova predstava Akokalipse i uzdizanje kundalini energije ista predstava. Pa me zanima sa tvoje tacke gledista je li to tako.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 10 Jan, 2009 12:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne znam to. Morao bih najpre prvo da pitam Gwydion-a da malo sire obrazlozi svoje misljenje. Potom bih morao da provedem neko vreme u meditativnoj potrazi za odgovorom. I tek onda bih se usudio da nesto kazem po tom pitanju. U svakom slucaju,
kada neko pitanje ne znam, proces kroz koji prolazim je ovakav:

1. Intelektualna analiza datog problema
2. Dalja analiza u meditaciji.

3. Zakljucak.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 10 Jan, 2009 12:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dobro i moje trazenje odgovora koji ne znam ima slican put. Pozz.
 Nazad na vrh »
ENEMOON
Hodočasnik

Poruka Poslao: 10 Jan, 2009 19:38 pm    Naslov: Vise od 40 ljudi umrlo usled zime u Rumuniji
Odgovoriti sa citatom

БУКУРЕШТ - У Румунији је за последњих 12 дана услед врло ниских температура живот изгубило 43 особе, међу којима и једна беба од три месеца, преноси данас румунска новинска агенција Медиафакс.

Највећи број преминулих од хладноће забележен је међу бескућницима и старим људима који живе у мизерним условима без грејања.

Међу мртвима је и беба од три месеца пронађена у једној кући у којој је била изузетно ниска температура.

Болнице у Румунији обично прихватају бескућнике за време оштрих зима, што су и ове године учиниле, али је ипак хладноћа многе затекла на улицама где су се смрзли.

Државни секретар у Министарству здравља Раед Арафат изјавио је данас да збрињавање бескућника у болницама није решење, јер болнице то могу учинити тек ако се они тамо појаве или их неко доведе.

Арафат је навео да су локалне власти обавезне да кроз социјалне службе организују систем збрињавања бескућника и других сиромашних људи.

У Букурешту функционишу три прихватилишта за бескућнике, где добијају топлу храну и где могу да се склоне, али многи стари људи лутају улицама без документа јер и не знају да постоје прихватилишта.

Румунска телевизија Реалитатеа пренела је данас да у Букурешту 140 старих људи живи на улици. Већина је изгубила куће преваром када су потписали уговоре да поклањају станове под условом да се о њима води брига, али су на крају стигли на улицу.

Од краја децембра у Румунији су забележене температуре од минус десет до минус 25 и минус 30 степени, посебно у централним деловима земље.

Метеоролози оцењују да су за последњих дванаест дана температуре биле ниже него што је уобичајено за овај месец.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » SVETA ZNANJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Sledeci
Strana 8 od 39

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka SVA VAŠA PITANJA ZA ADMIN-a I UREDNIKE 899 Dušan 287553 03 Sep, 2011 15:36 pm
Starcy Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka UPUTSTVO ZA TVOJ ŽIVOT 42 Dušan 32714 27 Apr, 2011 20:21 pm
pluton Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 149821 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Duhovna situacija u mojoj zemlji i na planeti 116 jasna 35033 01 Nov, 2010 01:48 am
kosmička_beba Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)