JAHAČI APOKALIPSE
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » SVETA ZNANJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 04 Jan, 2010 13:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bullshit neprijatelji! Da je svrha togGPS-a da te navodi u prometu napravili bi normalne kartice, a ovako stalno moraš updateat nove (što je opet usput izvrstan izvor prihoda, zašto da ne, daj budali bananu i čekaj da traži još), fali pola prometnica, recimo onu koju mi imamo ne važi za Srbiju, nego moraš kupit posebnu, drugu.
Većina stranaca da bi došla na more kod nas ide kroz sloveniju i svi se sjure na rupu i pasjak, granične prelaze koji su relativno mali umjesto da idu na novi, Bregana, u koji se ne tako davno ulupalo milijarde. Reko mi jedan car. policajac da je i to jedan od razloga gužvama: u gps karticama nemaju označenu Breganu, kao veći prijelaz, nego ih navodi na Pasjak. I onda pile kroz sloveniju bez autocesta tri sata...i još par sati na granici.

A da ne spominjem one situacije kad skoro pogineš zbog idiotskog programa: "skrenite lijevo! skrenite lijevo!" a mi na nadvožnjaku autoceste, ispod nas jest druga autocesta čiji nam pravac treba, ali da bi do nje došli moramo se tek za 1000 metara isključit s ove da bi se onda prekopčali na drugu...naravno, desno. ne možeš lijevo.

Ali si zato cijelo vrijeme u radijusu, bez obzira na karticu i pomaže li ona...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
majstor
Mistik

Pridružio: 14 Mar 2009

Poruka Poslao: 04 Jan, 2010 13:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Izmedju ostalog sam i geograf po skolovanju i davno sam naucio sebe orjntaciju u svim uslovima, noc planina, sneg, kompas karta, zvezde, sunce...pa posto cesto gostujemo po svetu...npr bili smo u Mexico citiju, ja samo kupim kartu grada i onda svrljamo...pa smo tako metroom sve obisli bili u muzeju Fride Kalo ili velikom muzeju, pa van grada u Teotikuanu na piramidama....ili bilo kojem drugom velikom gradu u kojem smo bili New York, Cairo, Istanbul...o mnjim da ne govorim...uvek se trudim da mogu sve i bez tehnickih pomagala..iako sa njima vladam....trude se u svakom pogledu da ljude naprave iditima , sto vecina oberucke i prihvata
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 04 Jan, 2010 13:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ali imaš ljude koji se oslanjaju na GPS, kao ovaj moj najbolji frend. Ja sam mu taj GPS istrgnula sa prozora i htjela ga bacit van, ali me on spriječio.
Uglavnom, puno je jednostavnije kad imaš autokartu, nema problema s čitanjem a ni s računanjem vremena...nakon skrenite lijevo, ja i gps više ne možemo bit u istoj prostoriji istovremeno.

Premda, on se kune da mu gps pomaže, nakon svake priče iz inozemstva gdje ide poslovno...kad mi ispriča koliko je tražio hotel u ljubljani, kako se satima vrtio oko njega, ili budimpešti...ali on se kune da je gps super.
No, zahvaljujući GPS ja centar Brisela poznam kao svoj džep.

http://www.tportal.hr/tehno/mobiteli/50013/Stigao-nam-je-solarni-mobitel-iz-Samsunga.html

blago nama...
 Nazad na vrh »
majstor
Mistik

Poruka Poslao: 04 Jan, 2010 13:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Cim budem u prilici pocecu da nabavljam polako sloarne panele i svu potrebnu infrastrukturu za snagu otprilike 1kw, sto mi je dovoljno za osvetljenje, friz i komp.
za sada je cena za to oko 2000e bar ovde kod nas , ne znam kako je kod vas?
ali ako ne zavis od elektroprivrede, mislim da je to sjajna investicija....svoj bunar na vodu...svoja klopa...Raj
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 04 Jan, 2010 14:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Skupo, brate...ne znam precizne cijene kod nas u ovom trenutku, ali otprilike su jednake, znam da je skulje u startu instalacije ali se proizvođači kunu da se na duge staze isplati, premda im ja ne vjerujem ništa: šta oni znaju, a i da znaju ko da bi rekli, kako će se kretati cijena struje za 6 mjeseci? ja već sada znam da će poskupiti.

Ko nam je kriv: izmislimo toplu vodu i onda nam je nedostupna.

Vidi, u suštini - stvari se nisu mnogo promijenile od prije 100 ili 500 godina, sve je stvar izbora.
Mislim, u tom sgementu prirode...jedino je malo teže doći do prirodnog sjemena za usjeve, ali i to se može naći ako malo prošvljaš po nekim selima u kojima su hvala bogu zadržali autohotnost. I dok smo se prije 30ak godina smijali zaostalim sredinama u jeku industrijskog razvoja, ja sada zahvaljuem bogu na tome.
a vidljiv mi je i razlog.

Vjetrenjače složili smo se nisu neko rješenje, osim toga, za inicjalni napon moraš imat strujni pogon, tako da te to ipak ograničava.
Solarni paneli jedini su high tech izum koji bi za početak mogli funkcionirati, premda koštaju.
Makar, možda bi autohtone drvene vjetrenjače bilo ok, vjerujem da ne bi proizvodile ono nezgodno zujanje kao ove metalne. Uostalom, izgledaju stravično kad im se približiš...osobito u ruhrskoj oblasti, tamo se doslovce nalaze blizu onih ogromnih industrijskih tankova koji ispuštaju snopove dima. Gledaš i ako malo vidiš, ne možeš se oteti nakaradnosti...
ali, šta to sve vrijedi, kad ja o ovome mogu samo na forumu. Svi su oko mene više manje deklarativno za prirodu, ali suštinski nitko koga znam ne radi ništa po tom pitanju.

na sreću, mi još imamo pitku vodu u dvorištu i koliko mi se čini, tu je negdje i granica, ovaj krški predio. Dalje od nas, pa već u zg vodu moraju kupovati jer je ona iz špine loša za piće.

ja sam se još nedavno smijala mom tati kad je ko papiga ponavljao da njemu ne treba ništa osim da ga svi ostave na miru, da mu je dovoljno da napravi jednu zemunicu u lici i on će se snać.

Pitanje je koliko je tih voda za slobodnu uporabu. REcimo, Ina je prodavši mađarskom Molu upralvjačka prava preko paketa dionica koji nije većinski (!?) zapravo prodala na više lokacija a znam za onu u gackoj dolini i izvorišta voda. To je područje nekada zapisano kao teritorij na kojem ina ispituje tlo, ostalo je u njenom t.k. i sada su mađari vlasnici.
Ne znam koliko je još takvih slučajeva u Hr i je li slična situacija možda sa Srbijom...ali, teoretski: da vidim šta bi se dogodilo da dođe seljak i hoće izbušit bunar?
 Nazad na vrh »
majstor
Mistik

Poruka Poslao: 04 Jan, 2010 14:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa manje vise i ovde je slicno

Prodaju jednu po jednu fabriku vode..sve vece su uglavnom u stranom vlasnistvu
Sto se tice bunara...za sad nije strasno...ali vidim da stalno izmisljaju nove zakone o prostornom planiranju...zastiti okoline...ustvari maximalno pritiscu finansijski, zakonski
na sve trane je isto...milsim da ce u vrlo skoroj buducnosti cista voda postati luksuz
Sto se tice drvenih vetrenjaca uvek ih mozes koristiti za navodnjavanje, za izvlacenje vode iz bunara ili neke teze mehanicke poslova, tipa mlevenja
Stalno razmisljam...kako napraviti potpuno autonoman sistem...da imas sve sto ti treba sa minimalnom zavisnoscu od civilizacije, zato mi je solarna energija na pameri , znam i za orgon i za vodonik...ali nista ne mozes da napravis jednostavno
 Nazad na vrh »
majstor
Mistik

Poruka Poslao: 04 Jan, 2010 14:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Najsmesnije mi je sto moji u CG-i imaju oko 56 ha, ali treba mi 6 sati iz BG-a da stignem do tamo, iako je tamo prelepo...logisticki bi mi bila nocna mora
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 04 Jan, 2010 15:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da, najpraktičniji bi bio autonomni vlastiti sustav za proizvodnju E.
TEsla, javi se...

Super je da imaš svoju zemlju, samo malo ti je daleko za prelaznu fazu, treba ti nešto bliže na sat vremena autom.

Moji imaju nešto slično, ali čim sam locirala parcelu odmah su se javili unutarnji, a bome i vanjski neprijatelji...prvo mi je baka diplomatski priopćila da je teta vodila frendicu baš na tu parcelu, jer bi frendica htjela gradit vikendicu ( iščitavam sljedeće: teta bi dala zemlju, a frendica bi izgradila dvije vikse; baka ne želi svoju zemlju poklonit frendici, pa koristi mene kao crvenu krpu);

a onda i vanjski neprijatelji; neka firma već je poslala pismo namjere u općinu u kojem poetski opisuje zamišljenu parcelu od 50 ha, locirajući svaku kotu površine ko da skenira kartu, baš tu gdje sam ja ocijenila da je debela vukoj...taman za mene. E, da bi oni gradili tri hotela s kongresnom dovranom, skijalište i welness.

i j...ga.
Sad moram ispočetka.
Prvo bacit udicu, nać neku lokaciju koja me zapravo ne zanima, promijenit priču pa je podvalit kao željeno mjesto, tako da se riješim unutarnjih neprijatelja.
A protiv vanjskih sam nemoćna, ali možda sami odustanu....
 Nazad na vrh »
majstor
Mistik

Poruka Poslao: 04 Jan, 2010 16:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Uvek je to tako cim probas iskociti iz sistema,odmah stize dandara, u pravi si treba trik koristiti, da skrenes paznju oka sa sebe, ja kad god na Tari da nadjem nesto, neverovatne stvari iskrsnu, ali to negde i ocekujem...doci cu na svoje pre ili kasnije...tako i ti...treba malo i strpljenja
 Nazad na vrh »
majstor
Mistik

Poruka Poslao: 04 Jan, 2010 16:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Meni je generalna ideja na psiholoskom planu
da sa civilizacijom imam dodira onoliko koliko zelim, a ne koliko moram

Naravno lakse je reci nego ostvariti
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 04 Jan, 2010 17:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ma da, iziskuje jaku organizaciju...prvo moras imat sve u glavi sređeno, ideju, pa uvid u financisjku konstrukciju i faze realizacije, pa onda krenut i zavrnut rukave...
Mene muči i dalje izvor energije...dosta toga mogu na drva, ali trebat će mi alternativni izvor, struja za neke stvari...lako za lokaciju, kad odlučim da krećem s gradnjom, ja krećem.
 Nazad na vrh »
majstor
Mistik

Poruka Poslao: 04 Jan, 2010 19:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ako imas dovoljno novca solarna energija je najbolje resenje za sada....ja sam manje-vise sve razradio, sad treba novac prikupiti
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 04 Jan, 2010 21:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

majstor ::
Ranjena zver je najopsanija, bice pre mnogo gore , nego bolje..gledam zakone koji donose
pravi sovjetski...a uskladjuju ih sa evropskim...bojim se kad udjemo u EU, ariverderci sloboda

JA nikada necu uci u EU...

EVROPA JE NASTALA NA OBALI DUNAVA KOD VINCE I LEPENSKOG VIRA...

Samo oni mogu da dodju u EVROPU kod nas...

Barem divljine i pecina ima po ovoj nasoj Srbijici...
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 04 Jan, 2010 21:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

majstor ::
Najsmesnije mi je sto moji u CG-i imaju oko 56 ha, ali treba mi 6 sati iz BG-a da stignem do tamo, iako je tamo prelepo...logisticki bi mi bila nocna mora

E majstore, dje ti je ova zemlja?
Mozda i ne treba nista da kupujes?
Mozda ti je ovo neki znak? Question Rolling Eyes
majstor
Mistik

Poruka Poslao: 04 Jan, 2010 23:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Na tromedji Srbije, Bosne i CG, Ispod Metaljke, na putu Cajnice-Pljevlja
mnogo nezgodno mesto, strateski, politicki pre ili kasnije bice piz.... tu
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » SVETA ZNANJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Sledeci
Strana 22 od 39

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka SVA VAŠA PITANJA ZA ADMIN-a I UREDNIKE 899 Dušan 287748 03 Sep, 2011 15:36 pm
Starcy Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka UPUTSTVO ZA TVOJ ŽIVOT 42 Dušan 32730 27 Apr, 2011 20:21 pm
pluton Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 149847 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Duhovna situacija u mojoj zemlji i na planeti 116 jasna 35069 01 Nov, 2010 01:48 am
kosmička_beba Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)