ČUDESNA ISTORIJA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 11 Sep, 2009 05:52 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sve više sam, dakle, ubedjen u postojanje singulariteta, jer kada nam se dogodi da udjemo u prošlost ili (u mom slučaju mnogo redje) u budućnost, tamo zatičemo veoma stvarne i živuće dogodjaje, a ne sene nečega što je bilo ili što će biti. Singularitet je, dakle, živuća i postojaća istorija, dok je konvencijalna istorija koju učimo po školama, u stvari čeprkanje po prohujaloj prošlosti. Ukoliko stojimo na ruševinama nekog hrama, mi smo svedoci prohujale prošlosti. Ali, ako uzmemo u ruku kamen tog hrama, te pokušamo da kroz meditaciju udjemo u tu prošlost, može nam se dogoditi da pred nama iskrsnu veoma živopisne slike onoga što se dešava u tom hramu kada je on bio pun života. To što vidimo u tom slučaju, i jeste i nije prošlost ili tačnije rečeno i prošlost i sadašnjojst objedinjeno u Sada.

To je sve jako komplikovano i čini mi se da su istraživanja singulariteta u kontekstu istorije tek zapravo započela.
Jutros sam ušao u dublju meditaciju sa pitanjem ko bi mogao da bude vodič u ovom istraživanju i dobio sam odgovor: Hermes Trismegistus i Pan.

Za Hermesa Trismegistusa se nisam iznenadio jer sam to i očekivao. Ukoliko je Drvo života poseban sistem izučavanja mikrokosmosa i makrokosmosa, onda sam još ranije intuitivno osetio da bi se sa Drvetom života morao nadovezivati još jedan sistem, očito jako malo istražen, a koji bi se zasnivao na "makrovremenu" i "mikrovremenu". Sa jedne strane, dakle, imamo paralelne svetove, a sa druge strane imamo paralelna vremena. S jedne strane imamo u makrovremenu, mnoštvo paralelnih vremena koja uporedu teku, a sa druge strane imamo i u "mikrovremenu" mnoštvo paralenih ja koja uporedo teku u različitim vremenskim okvirima sa ovim našem ja koje je sada u 2009. godini.
Nisam se začudio za Hermesa Trisemegistusa, zato što mi je on i ranije bio glavni vodič kada sam istraživao ranije sopstvene reinkarnacije i prošle dogadjaje povezane sa istorijom starog Egipta i Atlantide. Ja dakle stvarno mislim da je Hermes Trismegistus u smislu otkrivanja antičkih znanja koje se povezuju sa ljudskom civilizacijom jedan od glavnih učitelja.

Medjutim, mene je malo zbunilo zašto Pan?

Verovatno je njeogovo zaduženje da nam pomaže u otkrivnju prošlosti koja nema veze sa ljudskom civilizacijom, već sa prirodom i geologijom.

Hermes bi prema tome bio nadležan za istoriju ljudske civilizacije, dok bi Pan bio zadužen za "istoriju prirode" .
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 26 Feb, 2010 17:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovo je fenomenalno!

http://www.facebook.com/photo.php?pid=1074650&id=36684434530
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
sneguljica
Hodočasnik

Pridružio: 25 Okt 2009

Poruka Poslao: 07 Mar, 2010 10:54 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Odmor za dusu i oci.....
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 12 Mar, 2010 10:49 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

DAJBOG ::
POZDRAV.
NE POSTOJI LINEARNA LINIJA VREMENA.
POSTOJI U STVARI NESTO KAO OVA MOJA SPIRALA DUGE -
ALI ONA JE NEKAKO PROSTORNA. TESKO JE TO OBJASNITI BEZ SLIKE...
MOZDA NAJPRIBLIZNIJE=TO JE KRIVA LINIJA KOJA IDE UVIS I U SPIRALU.
TAKO DA LAKO MOZEMO SA JEDNE TACKE DA SE SPUSTIMO GORE-DOLE-LEVO DESNO-POD RAZNIM UGLOVIMA-ODNOSNO VEC PO NAHODJENJU...

Поздрав.

Генијално!

Bravo3
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 12 Mar, 2010 10:58 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Identična je i moja percepcija. "Problem" je u lakoći fluktuiranja; i dok linearno brojiš dane, zbog nekog čudnog tvrdoglavljenja i izbjegavanja učenja lekcija tehnikom "suoči se s onim što ti šapće glasić a ne sviđa ti se" zaglaviš na jednom nivou i onda se vrtiš u krug. Mijanjaš ljude, okolinu, posao ali to na kraju sve dođe na isto. Prođu tako i godine nekad.
Dok si paralelno u nekim drugim misaonim shemama već puno nivoa gore. Intuitivnost, misao, jedina ne podliježe zakonima fizike; možeš biti na više točaka lanaca istovremeno.
 Nazad na vrh »
IIpotoMajctop
Urednik

Poruka Poslao: 13 Mar, 2010 12:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Негде сам чуо да Абориџани имају перцепцију времена према емоционалним амплитудама. Ништа уредно и линеарно. Умро неки деда, дете, поплава, суша итд. Што је снажнија емоција то је догађај ближи.

Зар и ми нисмо тако природно сачињени?
Како би се то назвало? Таласно, сферно, субјективно рачунање времена...
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 13 Mar, 2010 13:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pada mi prvo na pamet, kružno, što je opet spirala. Znači na više točaka istovremeno se funkcionira.
sjećanja su fiksirana jačinom emocije, pa ako je uopće moguće "brojanje" onda valjda po tom nekom principu. Tako nekako kontam.
Ono što je mene faciniralo prije puno godina, možda sam čak bila i klinka - gledala sam neki dokumentarac o Aboridžinima; i sjećam se da su prikazivali neki arehološki nalaz, skicu iz pećine australnskih praljudi, direktnih predaka Aboridžina. slika je prikazivala nacrtanog duha.
Ono što me je začudilo ( a duhova, dakle, po koncvencionalnim metodama odgoja djece "nema, to je izmišljotina") jest što su i ti praljudi jednako kao i današnja djeca crtali duha: kao plahtu, sa dva oka, odnosno kruga na mjestu oka.

Isto tako, jedan prijatelj mi je donio kad je bio na jednoj regati, na poklon drveni privjesak na kožnoj uzici koji izrađuju Maori (NZ), a simbolizira sreću.
Tek kad mi ga je netko maznuo, pa puno kasnije nešto mi je "sinulo", i onda sam povezala točkice i pomislila kako mora da ima nešto i u tome simbolu...
 Nazad na vrh »
IIpotoMajctop
Urednik

Poruka Poslao: 13 Mar, 2010 13:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Изгледа да је то ствар перцепције. Ако гледаш са стране видиш криву линију, која има почетак и крај. Ако гледаш изнутра видиш кругове. Confused

А шта је било на маорском привеску? Исто духови?
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 13 Mar, 2010 15:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Taj frend mi je to samo predao i rekao da je to kod Maora nosi sreću.
Na privjesku je bio (tamno, poput ebanovine, ali ne znam koje je vrste bilo) lik onih čudnih bića s velikom glavom i malim tijelom, neproporcionalno velika glava u odnosu na tijelo, naizgled ružnog lica, sa velikim ustima, tako nekako...kao da ga je radio Pikaso Smile Sve to skupa nije bilo duže od 10 cm.
Znaš šta pokušavam objasnit?
 Nazad na vrh »
sneguljica
Hodočasnik

Pridružio: 25 Okt 2009

Poruka Poslao: 13 Mar, 2010 16:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Protomajstor
Негде сам чуо да Абориџани имају перцепцију времена према емоционалним амплитудама. Ништа уредно и линеарно. Умро неки деда, дете, поплава, суша итд. Што је снажнија емоција то је догађај ближи.

Зар и ми нисмо тако природно сачињени?
Како би се то назвало? Таласно, сферно, субјективно рачунање времена...

Da, percepcija vremena prema emocionalnim amplitudama....kad nesto iscekujemo ...nije vazno da li je sa radoscu ili strahom, ali zar taj trenutak ne prozivljavamo i pre nego sto se dogodio.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
sfera
Tragalac

Pridružio: 20 Dec 2008

Poruka Poslao: 13 Mar, 2010 21:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

O vremenu govorimo kao o brojčanoj vrednosti, razdaljini izmedju dva dogadjaja, doživljavamo ga kao kratko ili dugačko. Sagledavamo ga kroz geometrijske oblike, obično kao pravolinijsko (linearno, otvoreno) i kružno (ciklično, zatvoreno). U pravolinijskom shvatanju vremena, možemo uvideti da postoje krugovi, dok u kružnom shvatanju vremena postoje ponavljanja, ali u sebi nose izvesnu usmerenost. Percepcija vremena kroz geometrijski oblik može nas odvesti u pogrešnom pravcu, jer nam ne govori mnogo o samom karakteru vremena. Radi bolje orijentacije za postizanje ispunjenja ljudskog života, značajnije je razmotriti neka bitna pitanja: Kakav je odnos prošlosti prema budućnosti? Kakva nam je sadašnjost? U kom pravcu nas vodi budućnost?
Možda je najbolji opis našeg poimanja vremena napisao Avgustin Hiponski: "Šta je vreme? Ako me niko ne pita, onda znam; ako želim da to objasnim nekom ko me upita, onda ne znam."
 Nazad na vrh »
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 13 Mar, 2010 21:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

sfera ::
O vremenu govorimo kao o brojčanoj vrednosti, razdaljini izmedju dva dogadjaja, doživljavamo ga kao kratko ili dugačko. Sagledavamo ga kroz geometrijske oblike, obično kao pravolinijsko (linearno, otvoreno) i kružno (ciklično, zatvoreno). U pravolinijskom shvatanju vremena, možemo uvideti da postoje krugovi, dok u kružnom shvatanju vremena postoje ponavljanja, ali u sebi nose izvesnu usmerenost. Percepcija vremena kroz geometrijski oblik može nas odvesti u pogrešnom pravcu, jer nam ne govori mnogo o samom karakteru vremena. Radi bolje orijentacije za postizanje ispunjenja ljudskog života, značajnije je razmotriti neka bitna pitanja: Kakav je odnos prošlosti prema budućnosti? Kakva nam je sadašnjost? U kom pravcu nas vodi budućnost?
Možda je najbolji opis našeg poimanja vremena napisao Avgustin Hiponski: "Šta je vreme? Ako me niko ne pita, onda znam; ako želim da to objasnim nekom ko me upita, onda ne znam."

Ako Avgustin Hiponski ili neko ko ga citira ništa ne kaže o vremenu,
ja ništa isto neću reći,
ali ako kaže to što je rekao, ja bih onda rekao
-ajde nemoj da s....
 Nazad na vrh »
sfera
Tragalac

Pridružio: 20 Dec 2008

Poruka Poslao: 13 Mar, 2010 22:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Petre, to su samo neka sagledavanja iz različitih uglova, a ne i konačan stav.

Petar iz Podgorice ::
-ajde nemoj da s....

Hvala ti na ovome!
 Nazad na vrh »
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 13 Mar, 2010 22:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

sfera ::
Petre, to su samo neka sagledavanja iz različitih uglova, a ne i konačan stav.

Petar iz Podgorice ::
-ajde nemoj da s....

Hvala ti na ovome!

Ma samo sam reagovao po inerciji, sa smijehom i u žurbi, jer tako reagujem na tu vrstu filozofije Very Happy .
Ne ljuti se divna sfero... Very Happy
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 13 Mar, 2010 22:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ja ima jedno pitanje u vezi vremena, prošlosti, sadašnjosti i to.

Ako recimo umre neka osoba koju jako voliš jučer, je li to prošlost ili sadašnjost?
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3  Sledeci
Strana 2 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Najlepše Ljubavne Pesme i Priče 250 BelaGalaktickaDamo 102654 26 Avg, 2011 10:12 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LEK PROTIV RAKA 91 Vesna 70239 06 Apr, 2011 14:37 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NOVO NA SAJTU 69 adminfob 118830 27 Mar, 2011 09:52 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 248999 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka BOG JE SA NAMA, SADA I OVDE 96 Zosim 26992 26 Okt, 2010 13:57 pm
5.element Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li dobro i zlo OBJEKTIVNO postoje na ovom svetu? 289 easy 68920 05 Jun, 2010 12:02 pm
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vreme naše danas !... 6 biblijski-hriscanin 10767 03 Jun, 2010 20:03 pm
TATA SINANA Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)