Udruživanje u Pan čvorišta....
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » DUH RTNJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vakan Tanka
Hodočasnik

Pridružio: 21 Jan 2008

Poruka Poslao: 07 Jan, 2009 00:20 am    Naslov: Udruživanje u Pan čvorišta....
Odgovoriti sa citatom

ZAŠTO SE OSNIVAJU PAN ČVORIŠTA?

ČVORIŠTE Mreže planetarne umetnosti je bilo koja grupa ljudi koja sledi Sinhronar trinaest luna i uživa u procesu deljenja svojih iskustava i transformacije ostalima.
Praćenje Sinhronara trinaest luna od bitne je važnosti kod Svesnog ulaska u prirodne vremenske cikluse u nameri da pomognemo da se SETIMO povezanosti koja je između svih nas i sveta oko nas. Jedan od rezultata ovog procesa je želja da se povežemo sa zajednicom istomišljenih "kinova" koji dele stav da je to značajna i važna perspektiva.
Sakupljanja ne podrazumevaju samo dosta zabave nego obezbeđuju i forume za razmenjivanje ličnih procesa i dobijanje korisnih podsticaja ili samo potvrdu ili realnu proveru od stane drugih da je stanje kroz koje prolazimo prirodno i od značaja. Interakcija grupe ubrzava naš proces transformacije i rasta i olakšava napore vezane za našu prirodnu evoluciju. Grupe biraju koje će aktivnosti poduzeti u njihovom području, deleći Sinhronar trinaest luna i informacije o prirodnom vremenu sa drugima sponzorisanjem dešavanja, predavanjima i drugim aktivnostima. Na kraju, svaka grupa od dvadeste kinova ili više može podneti peticiju Coordinatnom PAN čvorištu u Portlandu, u Oregonu izjavljujući da oni slede Sinhronar i da održavaju redovno sastanke. Oni će dobiti 12 setova Začaranog sna, biblioteku izdatih naslova i 150 džepnih Sinhronara koje će deliti na raznim dešavanjima i okupljanjima. Sastanci se globalno održavaju na Kristalni dan ili svakih 13 dana, ill tokom jednog Začaranog vala. Ovaj dan saradnje i posvećenosti postao je moćan dan za globalno izlečenje ili energetski rad sa toliko ljudi koji se sastaju sa istom namerom.
Sakupljanje KINOVA. Jedan od zanimljivih aspekata ulaska u prirodno vreme je da se broj sinhroniciteta koji se dešavaju uvećava. Ljudi će se zadivljujuće pojavljivati u vašim životima koji su zainteresovani ili već traže druge kinove da bi delili svoja iskustva o prirodnom vremenu sa vama. Lokalne metafizičke knjižare su odlično mesto da započnete povezivanje sa drugima. Većina knjižara ima bilten tablu ili neki drugi način da istaknete svoja interesovanja ili već ima neke zahteve poput vaših. Neki kinovi šalju oglase u lokalne novine, pozivajući druge na okupjanja ili samo na razgovor i povezivanje. Koordinativnom PAN čvorištu takođe se kinovi mogu obratiti za pomoć za povezivanje sa drugima na toj teritoriji.
Prostor za sastanke. Sastanci se mogu održavati bilo gde. Nečiji dom je divno mesto da se započne sa sastancima. Lokalne knjižare obično nude prostor za okupljanje i mogu ga čak obezbediti bez nadoknade u nadi da će prodati knjige i materijale učesnicima. Klubovi i restorani takođe mogu imati dostupnu prostoriju , tražeći da učesnici kupe hranu i sl. Javni parkovi su odlično mesto za sastanke po lepom vremenu a nekad imaju i letnjikovce i druge organizovane prostore. Prostor za sastanke ne mora da bude specijalan, pošto mi unosimo našu sopstvenu vibraciju u bilo koji prostor sa našom namerom.
Sastanci.
Sastanci se mogu sastojati od bilo kojih tema koje interesuju grupu ili učesnike. Obično je od pomoći da postoji neki oblik plana da bi postojao tok i struktura. Neke od predloženih ideja su:
1. Uvodna molitva ili meditacija.
2. Predstavljanje kina.
3. Razgovor o trenutnim ciklusima Sinhronara i njihovo značenje.
4. Otvorena diskusija o efektima poslednjeg ciklusa od 13 dana.
5. Najava ili razgovor o nadolazećim događajima ili značajnim globalnim dešavanjima.
6. Ključni govornici i aktivnosti.
7. Formulisanje grupne "mantre" ili afirmacije za sledeći ciklus od 13 dana.

Detaljnije:

1. Uvodna molitva ili meditacija. Važno je stvoriti harmoničnu atmosferu u prostoru pre nego što se počne odavanjem poštovanja svim pravcima oko vašeg prostora na neki način. Ovo uspostavlja posudu za vaše zajedničke aktivnosti i pomaže u fokusiranju namere. Jedan od načina da se to uradi je da se pozdrave strane sveta. Jedna takva popularna obznana je MOLITVA SEDAM GALAKTIČKIH PRAVACA ( O yum, Hunab KU, evam maya, E MA HO- na tibetanskom a znači ' O majko, oče stvaraoče, prirodo i umu, zar ovo nije divno' ili ' Pozdrav harmoniji uma i prirode.') Lepo bi bilo obezbediti kopije molitve i priziva novim ljudima i objasniti im predhodno svrhu ovoga i da se to radi u svim tradicijama.
2. Predstavljanje kinova. Lepo bi bilo da pomoću nekog insensa (mirisnog štapića, tamjana ili slično) da svaka osoba pročisti svoje energetsko polje. U okviru ovog bilo bi dobro da ljudi razmene imena i galaktička imena sa grupom. Od pomoći bi bilo da neko bude zadužen za izračunavanje galaktičkog potpisa onima koji ih još ne znaju. Izgovor galaktičkog imena postavlja vibracije svakog kina u krug i, naravno, pomaže nam da se povežemo sa drugima.
3. Razgovor o trenutnim ciklusima Sinhronara i njihova značenja. Ovo je dobar način da se nauči više o Sinhronaru a da to ne bude predavanje u klasičnom smislu. Trebalo bi izbegavati da se previše umuje, što naročito važi za one koji se ponose svojim temeljnim poznavanjem nauke o vremenu. Pristupačnost kruga je sama po sebi umetnost.
4. Otvorena diskusija o efektima poslednjih 13 dana ciklusa. Ovo vreme može biti moćno da kinovi podele svoja lična iskustva i priče poslednjih 12 dana ili dela Začaranog vala. Neobavezan otvoren razgovor u krugu je zgodan ili slanje pera ili nekog drugog 'govorućeg objekta' koji identifikuje osobu koja ima reč. Deljenje transformativnog procesa je veoma važno jer ulaženje u prirodne vremenske cikluse Sinhronara često može da izazove izlaženje mnogih stavri na površinu. Mi pomažemo jednji drugima u transformaciji bivajući prisutni i slušajući međusobne priče, ili deleći iz srca slična iskustva ili savete.
5. Najava ili razgovor o nadolažećim događanjima ili značajnim globalnim dešavanjima. Kristalni izveštaji se redovno šalju e-mailom i obezbeđuju informacije o dešavanjima i aktivnostima unutar PANa. Dođite na listu slanjem e-maila na adresu cosmichand@eartlink.net.
6. Ključni govornici i aktivnosti. Zabavno je obezbediti specijalne aktivnosti i govornika za grupu. Nemojte da vas ovo uzbuđuje, zajedničko okupljanje je obično najbolji deo sastanka i vrloje jednostavno upetljati se u pokušavanje da se prevaziđe poslednji veliki kristalni sastanak. Mnogi u vašoj grupi imaju neka posebna interesovanja i talente koje bi voleli da podele. Često, ljudi koji drže predavanja ili radionice će napraviti male grupe i održati uvodni govor. Neke druge ideje bi bile: pokretne aktivnosti su zabavna a mi često zaboravljamo koliko je neophodno da se fizička forma pomera da bi pomogla u integraciji novih informacija ili napuštanju starih šablona. Plesovi Univerzalnog Mira štampali su četiri divne knjige o pokretima sa pesmama (Creative Dances series, Peace Works). Takođe 5 Ritmova Gabriele Rot su dostupni u obliku knjige, CD-a i videa. Veoma su moćni i imaju 5 aspekata pokreta kroz kreaciju sličnu sa trinaest tonova pokreta kroz kreaciju. Moždani sinhronizovani pokreti poput unakrsnog marša ili Beskrajne šetnje (Sunbeck,1987) takođe idu dobro sa praksom Sinhronara. -Gosti govornici- Umetnički projekti. Zabavno je naprimer obezbediti bojice i papir za grupu da bi se uradio umetnički projekat. Rad sa semenkama i lepkom pre Začaranog vala Semena stvarajuči mandalu. Bojenje svetih geometrijskih oblika. Različite duhovne tradicije. Sinhronar je vremenski mehanizam koji je usmeren na Univerzalnu religiju, pa zašto ne bi imali diskusije o raznličitim tradicijama ili pozvati nekog da svoje prakse podeli sa grupom.
7. Formulisanje grupne 'mantre' ili afirmacije za sledeći ciklus od 13 dana. Ovo je izvrsna praksa telepatije koja je prisutna u mnogim grupama. Kvalitet narednog ciklusa od 13 dana i Začaranog vala postaje fokus grupe u nameri da se složi sa afirmacijom ili mantrom za Začarani val koja sadrži njegov kvalitet. Dole su dati predlozi. Jednom bira grupa, bilo da se prvo daju predlozi pa posle glasa, dopuštajući da kinovi sa imenima plemena sledećeg Začaranog vala biraju, ili nekim drugim kreativnim načinom, zatim grupa izgovara mantru zajedno onoliko puta koliki je broj plemena po redu (Zmaj je 1,... Sunce je 20). Zatim, tokom narednog Začaranog vala, oni koji su istog tona kao ton dana telepatski pulsiraju kvalitet njihovog tona u Začaranom valu svima ostalima (ako si ti ton dva, pulsiraj na ton dva). Svi ostali se povezuju sa tim ljudima i primaju pulsiranje dok šalju energiju tim ljudima da nose-odražavaju ton dana. Mnogi kinovi doživljavali su uzdignutu telepatsku budnost-svesnost za vreme ove zabavna prakse.

Zmaj- Hranim rođenje mog Večnog bića.
Čarobnjak- Bezvremena začaranost teče mojim prijemčivim srcem.
Ruka- Znam da sam tu da upotpunim planetarno izlečenje.
Sunce- Ja sam univerzalna vatra koja podstiče planetarno uspenje.

Nebeski Šetač- Ja sam proročanstvo koje budi Nebo na Zemlji.
Spojitelj svetova- Predajem se mogućnostima.
Oluja- Usredsređujući moju energiju, katalizujem samostvaranje.
Ljudsko biće- Slobodno sustvaram kroz Božansku volju.

Zmija- Ja sam večna zemaljska zmija, oseti moju strast.
Ogledalo- Meditiram o mojoj beskrajnoj refleksiji božanstvenosti.
Majmun- Ja sam magični igrač u svetu iluzije.
Seme- Ja sam cvet savršene svesnosti.

Zemlja- Evoluiraj Majko, sinhronizuj moju navigaciju.
Pas- Jedno srce, ljubav i odanost prijatelji su sudbine.
Noć- Intuitivno sanjam sebe u svetilištu izobilja.
Ratnik- Sa božanskom inteligencijom, neustrašivo tragam za večnom slavom.

Luna- Kupam se u vodama univerzalnog sećanja.
Vetar- Saopštavam inspiraciju Duha sa Božanskim dahom.
Orao- Ja sam vizija stvaraoca, sustvarajući planetarni um.
Zvezda- Budim se u lepoti, živim u eleganciji i postajem umetnost.

8. Zatvaranje kruga. Lepo je zatvoriti krug svesno i kroz zabavu da bi se podelila divna osećanja na kraju sastanka sa ostalima. Zahvalite se jedno drugom na dolasku, svakom ponaosob na udelu njegove vibracije u grupnom iskustvu. Intoniranje ili OM je takođe lep način da se zavrči - zatvori krug.
Gde je nesloga da donosim Jedinstvo!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » DUH RTNJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE KRITIKE 42 adminfob 33149 01 Maj, 2011 08:43 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90001 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29765 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42386 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 29408 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42754 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25602 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)