ČUVARI PRAGOVA
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 14 Jan, 2009 17:21 pm    Naslov: ČUVARI PRAGOVA
Odgovoriti sa citatom

.
ČUVARI PRAGOVA

Čuvari pragova su veoma zanimljivi entiteti. Njihovo zaduzenje je da propustaju ili da sprecavaju prelaz drugih entiteta iz jedne sfere u drugu. Rudolf Stajner je pisao o Čuvarima pragova. Medju nasim forumasima, Dajbog je bio Čuvar praga. Ja sve cesce u poslednje vreme susrecem Čuvare pragova.

Juce sam se sreo sa jednim od njih. Hteo sam da posetim Geburu, ali mi je Čuvar praga sprecio prolaz. Izgledao je kao policajac sa puskom na ramenu, odeven kao Sik. Ja sam ignorisao njegovo upozorenje i pohitao prema Geburi. Nadomak ulaska u Geburu, cuo sam lavez psa kojeg je taj policajac pustio na mene, pa sam onda osetio kako me je ujeo za nogu. Posle toga sam se "probudio", to jest dosao u ovostranu realnost.

Resio sam tada da ponovo posetim tog policajca Sika i da ga upitam zasto me nije pustio da udjem u Geburu.

Kada mi je poslo za rukom da ga ponovo vidim, upitao sam ga: "Zasto me nisi pustio da udjem u Geburu?" - odgovorio mi je: "Cuj stari, otkud ja to znam?"

Sada razmisljam zasto mi nije dozvolio da udjem u Geburu. U tu sferu se ide kada ti je potrebna snazna energija, ta dodatna snaga da bi se izborio sa nekim problemom a koja se cesto manifestuje tako sto postajes strog prema sebi i drugima kako bi se izborio za pravo koje ti pripada a koje ti izmice. S obzirom da sam vec nekoliko nedelja unazad prilicno nervozan tako da mi se cak dogodi i to da zagalamim kada me neko iznervira, moj boravak u Geburi bi samo dodatno pojacao taj agresivni element u meni, sto bi u ovom trenutku za mene moglo biti pogubno. Bas to je po mom misljenju bio razlog zbog cega mi je sinoc, Čuvar praga pred Geburom, onemogucio nesmetani ulazak u tu sferu.

.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 14 Jan, 2009 21:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ajde da ti se malo prikljucim...

Secam se iz tog perioda da sam bio prilicno "cvrst"...
Sta to znaci?
Upravo to - i u snu i u javi nisam pravio kompromise.
Kada bi nesto odlucio -to je bilo tako i ---tacka....
Znam samo da neke ljude nisam propustao dalje,
pa ma kako se oni pravili ili "molili".
Samo je odogovarajuca vibracija bila"propusnica"za dalje...

TAj svet astrala je uticao i na moj dnevni zivot-bio sam pa moglo bi se reci"prilicno krut".
Beskompromisan. To je nekada bilo idealno, a nekada je i meni i drugima znalo da napravi probleme...
NA moju srecu, to se sve nakako preko noci promenilo-upravo u periodu kada sam"odradio" tu moju duznost.
Odjednom sam postao mnogo, mnogo opusteniji, tolerantniji, da sam se ponekad pitao-da li sam to stvarno JA??
Ipak mi se to novo stanje vise dopadalo jer je davalo daleko vece mogucnosti-narocito u socijalnom pogledu.

Do tada sam iskljucivo sam radio na svojim postignucima, i niko oko mene nije imao nista od toga , sem mozda sina i zene-koji su bili u neposrednom kontaktu sa mnom.
Od kada sam se ?"opustio", na stotine, ajde da ne kazem na hiljade ljudi je dobilo dobrobiti koje sam mogao da im prenesem na bilo koji nacin...

Zakljucio sam da je ta duznost CUVARA PRAGA izuzetno odgovorna i da je dosta uticala na mene duzi niz godina.
NA srecu, sada je sve to daleko iza mene.
Ko sto mi LEPO rekose---"TI SI ODRADIO SVOJE..."
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 15 Jan, 2009 02:51 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bas nesto razmisljam dok citam tvoj post, koliko je po pitanju duhovnosti bitan ovaj zivot na Zemlji. Mi ovde za svega par decenija mozemo, ako hocemo, da napravimo neverovatne pomake u duhovnom razvoju. Ovde se odmotavaju dogadjaji ogromnom brzinom. Svaka ravan, pa i ova materijalno zgusnuta, ima neke posebne prednosti u odnosu na druge. Po mom misljenju, ti si odradio posao cuvara praga sa aspekta zivog coveka na Zemlji za svega nekoliko godina, a da si to radio sa aspekta astralnog coveka koji zivi u nekom od astralnih ravni, za to bi ti mozda bilo potrebno deset ili sto puta vise vremena.

Potpuno je jasno da cemo svoje postojanje posle zivota na Zemlji nastaviti tamo dogle u trenutku naseg umiranja dopire frekvencija nase svesti. Ukoliko je niska, onda cemo nastaviti postojanje u niskoj etericnoj ravni. Ukoliko je jos niza, nastavljamo u limbu, ukoliko je jos niza nastavljamo u carstvu minerala i tmine, u nekom od krugova pakla.

Ukoliko je visoka, nastavljamo u visokim astralnim, mentalnim ili duhovnim sferama.
Naravno, boravak u tim visokim podrucjima je lepsi nego na Zemlji, ali uz to i mnogo duze traje. Sigurno je lakse sa astralne ravni preci na duhovnu ravan u odnosu na tacku kada se odatle polazi sa Zemlje, ali to mnogo duze traje.

U svakom slucaju, Dajbog, ja mislim da je to fantasticno sto si taj posao cuvara praga zavrsio jos na Zemlji. Ocigledno je to bilo nesto kroz sta si ti kad tad morao da prodjes. Verovatno ne moraju svi, ali ti si iz nekih svojih karmickih razloga za to bio obavezan. To ti je bilo nesto kao obavezno sluzenje vojske.
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 15 Jan, 2009 18:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

DA , mislim da si pogodio.
Nekako mi je u podsvesti ostalo da nesto treba da odradim -posto sam bio Templar.
Cini mi se da sam tada bio pobrkao neke stvari...
Pa sam se sada na neki nacin"izvadio"...
Ivana
Iskušenik

Pridružio: 12 Jan 2009

Poruka Poslao: 15 Jan, 2009 20:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
...sa aspekta astralnog coveka koji zivi u nekom od astralnih ravni, za to bi ti mozda bilo potrebno deset ili sto puta vise vremena.

ovo mi je vrlo zanimljivo...
ja sam uvijek mislila da nam treba dulje kao zemaljskim bicima, nego
kao astralnim, jer sam to uvijek povezivala sa cinjenicom da je njima
u onostranom nas zivot niti jedna sekunda, i da u tim ravnima jesi puno procisceniji, te da se zato stvari odvijaju puno brze.....

mozes li objasniti zasto mislis da je gore sve sporije?
znam da ciscenja nakon smrti traju jako dugo, stotine nasih godina,
ali odradjivanje sam mislila da ide brzo, odnosno da ovisi o prociscenosti,
a s obzirom da je ona veca, shvatila sam to kao prednost!

hvala!

Cestitam DAJBOG na uspjesno odradjenom zadatku!
Bravo!
 Nazad na vrh »
Ivana
Iskušenik

Poruka Poslao: 15 Jan, 2009 21:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

htjela sam pitati:
sinoc sam sanjala, opet polulucidno, da sam po povratku kuci sa nekog tuluma, krenula krivim putem i dok sam hodala znlaa sam da je put kriv, ne toliko kriv koliko se izmjenio. tako sam se okrenula i krenula natrag, po putu natrag naisla sam na neke ljude koji su izgledali oronulo i ispijeno. znala da ni taj put ne vodi kuci, vec negjde drugjde, ali svejedno sam isla dalje, i cak krenula za nekim ljudima za koje sam pretpostavila da znaju put (odnosno da idu na isti jedini nocni bus). spustila sam se u neki podhodnik i nasla se na kolodvoru, ili sam barem ja to tako protumacila...puno se ljudi tamo vrzmalo, cak je bio i neki pult ili sank u sredini od kojeg su vodili hodnici ka terminalima kojima su ljudi nekako svrstano i ciljano odlazili, ili su cekali i sjedili za tim sankom, kao da cekaju svoj vlak. i isprva sam pomislila da se nalazim na meni znanom kolodvoru,
ali sam onda skuzila da to nikako ne moze biti to i da to uopce nije kolodvor.
pitala sam covjeka koji je radio na nekom pultu ili sanku gdje sam tocno i da li je to taj meni znan kolodvor...na zalost njegov odgovor nisam upamtila, a nisam se ni sjetila pitati njega ko je on.

zvuci li vam poznato? jeste li ikada bili na takvom mjestu?
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 16 Jan, 2009 03:40 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ivana ::

ovo mi je vrlo zanimljivo...
ja sam uvijek mislila da nam treba dulje kao zemaljskim bicima, nego
kao astralnim, jer sam to uvijek povezivala sa cinjenicom da je njima
u onostranom nas zivot niti jedna sekunda, i da u tim ravnima jesi puno procisceniji, te da se zato stvari odvijaju puno brze.....

mozes li objasniti zasto mislis da je gore sve sporije?
znam da ciscenja nakon smrti traju jako dugo, stotine nasih godina,
ali odradjivanje sam mislila da ide brzo, odnosno da ovisi o prociscenosti,
a s obzirom da je ona veca, shvatila sam to kao prednost!

hvala!

Cestitam DAJBOG na uspjesno odradjenom zadatku!
Bravo!

Ivana, ovo je jako dobro pitanje. Postoje tu kod mene neke nedoumice koje ne mogu tek tako lako razresiti. U tim povisenim sferama, postoji sled dogadjaja, ali u vecini njih nema tog sto mi ovde nazivamo trajanjem vremena. Znaci, tamo se dogadjaji nizu kao i ovde, ali je iz tog procesa iskljucen faktor trajanja vremena. S druge strane, postoje sfere gde definitivno pored nizanja dogadjaja, postoji i trajanje vremena, ali ono tece drugacije nego kod nas. To vazi, na primer, u sferama u kojima dominiraju vilinja bica.
U najvisim duhovnim sferama, kada se odatle gleda na nas, to predstavlja kao pogled sa platforme odakle se ovozemaljska stvarnost vidi tako kao da je sve bilo, kao da se nasa sadasnjost, proslost i buducnost spojila u jedno.

Prema merilima vremena ljudskih bica koja zive u ovoj materijalnoj ravni, vreme u povisenim sferama jako dugo traje iako po merilima tih visih bica svetlosti, to vreme uopste ni ne postoji, vec oni zaista deluju uvek i u svakom trenutku u "sada i ovde".

Kada sam, dakle, rekao, da vreme sporije tece u povisenim duhovnim sferama, pre svega sam to rekao iz ugla zivog coveka koji zivi na materijalnoj ravni. Na primer, ranije se na ovom forumu pisalo o tome da neka bica svetlosti zive u Indiji par hiljada godina. Govori se i o bicima svetlosti koja borave na Hilandaru, za koja se veruje, da tamo zive vise od 500 godina.
Ako uzmemo za primer Svetog Iliju, to je bio jevrejski prorok iz X veka pre nase ere. Kaze se za njega da su ga jos za zivota andlei uzdigli u nebo vatrenim kocijama. U tom trenutku, Sveti Ilija je postao arhadnjeo Sandalphon. Ljudskim recima govoreno, Sveti Ilija ili arhandjeo Sandalfon, vec 2000 godine obitava u povisenim podrucjima, spustajuci se i uspinjuci se po razlicitim sferama od Zemlje do Bozanskog nivoa postojanja.

Na primer, postoje izrazito visoka duhovna bica koja prebivaju u sredisnjoj sferi Tifareta. To je Raj. Posto je u sredini manifestovane strukture univerzuma, tamo su razliciti polariteti izbalansirani na najbolji nacin, tamo vlada harmonija kakva se tesko moze zamisliti. Da li su bica koja zive u Tifaretu zadovoljna time da tamo ostanu zauvek? Nisu. Priroda svakog energetskog entiteta, pa i tih koja naseljuju Tifaret, jeste takva da ona teze izvoristu Svetlosti, to jest Bogu. Prema tome, i ta bica sa Tifareta moraju da napreduju dalje prema Bozanskoj sferi postojanja. A to cine tako sto pomazu energetskim entitetima koja zive na nizem stupnju svesti od njih. Pomazu onima koji naseljavaju Hod, Yesod, Netzah, Malkut, ukljucujuci tu i materijalnu ravan Zemlje.

Mereno nasim poimanjem vremena, bicima u Tifaretu je potrebno verovatno vise stotina ili hiljada godina da bi odatle presla na neku od visih ravni - DAATH, Binah, Chokmah ili Kether.

Sta je prednost ljudskih bica koja zive u materiji?

Predsnost je u tome sto mi mozemo, da napravimo sa Zemlje odskok do Kethera za svega par decenija naseg postojanja u ovoj ravni. Kada budemo umrli, naselicemo onu sferu dokle je u tom trenutku doprla visina nase svesti. Ako je to Kether, znaci najvisa sfera manifestovanog do Boga, onda cemo naseliti Kether. I odatle ce nam biti potreban jos samo jedan iskorak do Bozanske ravni.

Pozdrav.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 16 Jan, 2009 03:57 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvuci li vam poznato? jeste li ikada bili na takvom mjestu?

Ambijent kako si ga docarala, govori mi da je to bio Limbo. Veoma cesto sam bio na slicnim mestima. Limbo je najniza etericna sfera koja se nalazi izmedju materijalne zemlje i dubljih nivoa pakla. Moze se reci da je Limbo povrsinski sloj pakla. U Limbu zive milijarde ljudskih bica odakle se inkarniraju na Zemlju. Posle svog zivota na Zemlji, ponovo odlaze u Limbo. I tako ukrug. Tako hiljadama godina, sve dok se ne opametimo, dok ne kazemo sebi, dosta mi je bilo ovog ciklusa stalnog umiranja i radjanja. Sada hocu da znam. Sada sam stupio na duhovnu stazu. Tek tada mozemo se nadati da cemo uspeti da prevazidjemo taj ciklus stalnog umiranja i radjanja koji se odigrava na relacijij Limbo - Materijalna ravan. Tek tada mozemo da se nadamo da cemo po smrti, naseliti neku povisenu etericnu, astralnu, mentalnu ili u najboljem slucaju duhovnu sferu.

Limbo se, kako sam jednom video na jednoj geografskoj karti, deli na 11 kontinenata. Sasvim je moguce da sa te zeleznicke stanice iz tvog lucidnog sna, odlaze vozovi u tih 11 razlicitih smerova. U Limbu ljudi nisu nasmejani. U Limbu ima dosta ljudi koji jako puno rade na svojoj duhovnosti jer im je nekako jasnije nego nama da se nalaze u Paklu. Ima mnogo ljudi koji uopste ne znaju da su umrli. Ima ljudi koji su potpuno nesvesni svog postojanja, vec tumaraju okolo u polusvesno-nesvesnom stanju. Tu se nekima dogadja da non stop ponavljaju iste scenarije. Pakao nije u strasnom dogadjaju, vec je pakao u neprekidnom ponavljanju strasnih dogadjaja. O tome zapravo govori mit o Sizifu. Sizif podize kampen u ambijentu Limba. Limbo je prikocenost u duhovnom razvoju. Ne mozes ni napred ni nazad. U Limbu nema Sunca niti bilo kakvog izvora prirodne svetlosti. Postoje sijalice, bandere, vestacke svetlosti, ali prirodnih nema. Limbo je jedno mesto u kome stalno vlada sumrak. Jedinni spas od Limba je u ponovnom radjanju. Teska sudba ljudskih bica (ali po nasoj zasluzi) jeste u tome da smo skoro svi mi iz Limba dosli na Zemlju. To objasnjava i zbog cega smo takvi kakvi jesmo, zasto je nas um takav kakav je, zasto imamo toliko problema sa egom.
 Nazad na vrh »
Ivana
Iskušenik

Poruka Poslao: 16 Jan, 2009 19:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zahvaljaujem se na objasnjenju.
Mnoge su nam stvari jos teske za pojmiti, upravo zbog stvari kao sto je vrijeme na koje smo toliko tu nauceni, i spada u osnovne karakteristike socijalizacije i naseg sustva...sve se necime mjeri i odmjerava, pa tako i taj niz dogadjaj kroz koji prolazimo.

... arhadnjeo Sandalphon.

Ne mogu da ne primjetim da cesto spominjes Sandalfona!
Ima li neki odredjen razlog tomu?
poznajes li njega najbolje, s njime se najcesce susreces, ili zato sto praktirciras znanje kojim te on vodi ili koje je njime usmjeravano, ili je jednostavno nesto sto mislis da je dovoljno za podjeliti s ostalima na forumu?

Cisto znatizelje radi...

Pozdrav.
 Nazad na vrh »
pan
Tragalac

Pridružio: 15 Okt 2008

Poruka Poslao: 16 Jan, 2009 21:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

"... U svom istraživanju kroz večnost, u neprekidnoj muzici stvaranja,
pažnju ti je privukla prilično jedinstvena simfonija kakvu u svojoj svetlošću ispunjenoj domovini nisi imao prilike da sretneš. Obuzela te je emocija nepoznata ljudskoj, poželeo si da otkriješ sve tajne koje ona čuva, pomislio si kako jedinstvenu lepotu ona nudi, a ipak ti nije bilo jasno zašto su se mnogi najduže tamo zadržavali. Približivši se, shvatio si kako ta pesma sadrži još neke note, do tada sasvim strane. To su bili zvuci bola, patnje, mržnje, destrukcije....
Znatiželja i hrabrost naterale su te da potpišeš ugovor koji obavezuje samo na jedno. Na neizvesnu i potpuno slobodnu igru. Tu igru sada zoveteš život. Spustivši se dublje nego ikada pre, svojom voljom si zaboravio. Želeo si sam, kao i mnogi, da pronađeš vrata do kuće. Ispostavilo se da okovi materije nisu pružali takvu slobodu i ubrzo si razumeo svu veličanstvenost poroka. Probudio si ego zajedno sa sujetom i ljubomorom, njegovim izaslanicima.
U izmišljenom orjentiru koji zovete vreme, menjao si uloge i sa njima dobijao iskustva i znanja. Proces buđenja je bio spor ali se ipak odvijao. Svaki put, u tački između jednog kraja i sledećeg početka, pripremao bi plan za podsećanje u ograničenoj stvarnosti.
Ja sam jedan od tih projekata. Stvorio si me pre ovog utelovljenja kako bi u ključnom prelazu pomogao da se setiš. Svoj prelaz si uskladio sa promenom čitave planete, u periodu kada sviće novo jutro." Wink
Rece jedan od spomenutih:) Kada je nas razvoj u pitanju, cuvari su samo jedan deo nas, aspekt nase licnosti koja se rastice......iako ovo ume da bude pravilo, sve je individualno!Smile
-"--"-
 Nazad na vrh »
Ivana
Iskušenik

Poruka Poslao: 17 Jan, 2009 02:33 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...kako sam jednom video na jednoj geografskoj karti, deli na 11 kontinenata...

Sto se dogadja ako na sve sto postoji tamo prestanes gledati kao geografsku kartu, kao mapu, kao svijet kojem dajes presliku nasega...?
postoji li nesto vise od toga?
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 17 Jan, 2009 03:43 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sto se dogadja ako na sve sto postoji tamo prestanes gledati kao geografsku kartu, kao mapu, kao svijet kojem dajes presliku nasega...?

Nisam bas najbolje razumeo tvoje pitanje.

Ta mapa mi je pokazana dok sam bio u Limbu. Jedan meksicki gitarista mi je prineo da je pogleldam.
 Nazad na vrh »
Ivana
Iskušenik

Poruka Poslao: 17 Jan, 2009 09:53 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nisam bas najbolje razumeo tvoje pitanje.

Ta mapa mi je pokazana dok sam bio u Limbu. Jedan meksicki gitarista mi je prineo da je pogleldam.

nisam ni sama sigurna, valjda zato i pitam...mislim da pokusavam razlikovati pristupe, shvatiti stvarnosti, naci svoje mjesto...u svakom slucaju svidja mi se tvoj odogovor Smile

bi li mogao prepricati neki od zadataka koje ti je Sandalfon dao?
 Nazad na vrh »
Ivana
Iskušenik

Poruka Poslao: 17 Jan, 2009 10:03 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

pan ::
"... ... cuvari su samo jedan deo nas, aspekt nase licnosti koja se rastice......iako ovo ume da bude pravilo, sve je individualno!Smile

Ako se ne varam Sai Baba je rekao nesto poput Ja sam u vama , ali vi niste u meni....moze zvucati egoisticno, ali sa cistog aspekta prosvjetljenosti i prociscenosti, logicno je...njegove energije i svjetlo, kao i energije i svjetlo vodica, su u nama, da nas vode, jer su jace od nasih, a dovoljno su ocisceni i osvjeteni da na taj nacin mogu djeliti znanje i ljubav... taj cas kada osvjestimo put i njime krenemo taj dio njih u nama pocinjemo dijeliti i postajemo i mi dio njih...nasa licnost postaje svjest...
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 17 Jan, 2009 12:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zahvaljaujem se na objasnjenju.
Mnoge su nam stvari jos teske za pojmiti, upravo zbog stvari kao sto je vrijeme na koje smo toliko tu nauceni, i spada u osnovne karakteristike socijalizacije i naseg sustva...sve se necime mjeri i odmjerava, pa tako i taj niz dogadjaj kroz koji prolazimo.

... arhadnjeo Sandalphon.

Ne mogu da ne primjetim da cesto spominjes Sandalfona!
Ima li neki odredjen razlog tomu?
poznajes li njega najbolje, s njime se najcesce susreces, ili zato sto praktirciras znanje kojim te on vodi ili koje je njime usmjeravano, ili je jednostavno nesto sto mislis da je dovoljno za podjeliti s ostalima na forumu?

Cisto znatizelje radi...

Pozdrav.

Vidis Ivana,
postoje hiljade pravaca u duhovnosti koji vode do Boga.

Sandalphon je zaduzen makar za tri takva pravca:

Drvo zivota (kabalu), Lestve (etire) i tarot.

To znaci, on je glavni ucitelj svakom ko se zainteresuje za jednu od ove tri oblasti, pod uslovom da Sandalfon spozna da taj covek NECE ZLOUPOTREBLJAVATI svoje moci i DA NECE SVESNO POVREDJIVATI OSTALA BICA U OVOZEMALJSKOM I SVIM ONOSTRANIM SVETOVIMA.

Ako te Sandalfon zavoli, on se nece smiriti da ti pomaze, dokle god si sama sebi spremna da pomazes.

Sandalfon je arhandjeo koji je najblizi nama ljudima. Iz tog razloga, najlakse je uspostaviti kontakt sa njim.

On daje zaduzenja ostalim bicima svetlosti da budu nasi licni duhovni vodici.

On nam direktno pomaze da ostvarujemo kontakte sa Metatronom, Gavrilom, Hanielom i ostalim arhandjelima ako se bavimo Drvetom zivota.

On nam direktno pomaze da se upoznajemo i lekcije ucimo od Lude, Maga, Visoke Princeze i ostalih likova iz Tarota ukoliko se odlucimo da se bavimo Tarotom.

On nam pomaze da uspostavljamo kontakt sa antickim bogovima, poput Hermesa, Dijane, Venere, Isis, Pana, ukoliko zelimo da se bavimo Etirima.

Ima na hiljade knjiga o kabali, ali je odmah jasno, vec posle par procitanih reda, kada autor takve knjige nije ostvario kontakt sa Sandalfonom.

Citao sam neke knjige o kabali u kojima Sandalfon ni jednom nije pomenut.

Meni je odmah jasno da sa takvim predstavljanjem kabale i da sa autorom nesto duboko nije u redu, ukoliko on u svojoj knjizi ne spomene ovog predivnog i tako znacajnog arhandjela.

Jednom mi je Sandalfon dao jasnu instrukciju da treba da se bavim tarotom, kada mi je rekao: Ako zelis, pomoci cu ti da otkrijes 22 puta koji vode do otkrivanja velike Arkane.

Sta sam mogao da uradim drugo nego da odmah posle tog susreta kupim sebi tarot karte?
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeci
Strana 1 od 12

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka MOLITVA ... 91 Vakan Tanka 39581 26 Apr, 2011 01:33 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90010 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE POHVALE 79 Mladen 47641 07 Jan, 2011 11:12 am
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 22636 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 16728 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35321 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA - to je moj dar za Tebe 18 Vakan Tanka 19675 06 Okt, 2009 05:19 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)