SOLARNA YOGA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » DUHOVNE I SVJETOVNE TEHNIKE SAMOPOMOĆI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
shamman

Pridružio: 09 Mar 2009

Poruka Poslao: 11 Mar, 2009 10:11 am    Naslov: Aloha
Odgovoriti sa citatom

da zaboravih ako nekome treba bilo kakva pomoc ili ako ima bilo kakvih pitanja u vezi sun gazzinga i sto vam se tocno dogadja u tijelu i duhu slobodno pitajte , vristite ili sto vec ,.... Srce si! Srce si! Srce si! GOOD LUCK!
segrt
Hodočasnik

Pridružio: 26 Jun 2008

Poruka Poslao: 11 Mar, 2009 10:57 am    Naslov: Re: Aloha
Odgovoriti sa citatom

shamman ::
da zaboravih ako nekome treba bilo kakva pomoc ili ako ima bilo kakvih pitanja u vezi sun gazzinga i sto vam se tocno dogadja u tijelu i duhu slobodno pitajte , vristite ili sto vec ,.... Srce si! Srce si! Srce si! GOOD LUCK!

shamman dobro došao
Hvala na podršci koju nudiš
Sigurno će nam trebati iskustva i savjeti, ja sam tek krenuo a vidim da ima još ljudi na forumu. Znači na 30 sekundi sam. Problem je jedino što sunca u Subotici ni za lijeka ovih dana. Moraćemo sačekatipar dana...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 11 Mar, 2009 20:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Shaman ajde molim te odgovori mi kako da praktikujemo na ovoj geografskoj sirini, kada imamo sunce tek svaki peti dan trenutno...
I kojim onda ritmom?
Ako sam stao npr na 4 minuta, da li onda posle 5 dana nastavljam sa 4,5 minuta ili se vracam na 3 ili /????
Sve naj i hvala na odgovoru...
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 11 Mar, 2009 22:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pitam se dali ima smisla gledati duze ako mogu da izdrzim?

Ja sam ranije gledao u sunce, nisam ima neki poseban razlog, bilo mi je zanimljivo i mogao sam da izdrzim dosta. Doduse, gledao sam u terminu 16 sati, mart, april... Mozda treba malo kasnije...
Koliko ja pratim, a iscekujem prolece svake godine, mozemo ocekivati sunce tek u aprilu, mislim "konstantnije"...

Pozz svima! Very Happy
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 12 Mar, 2009 02:50 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...
Pozdrav Shammane,
dobro nam došao na forum Objave,
i sretno u Sun gazzingu !
Welcome

.
Androgin
Tragalac

Pridružio: 18 Sep 2008

Poruka Poslao: 12 Mar, 2009 07:29 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

DAJBOG ::
Shaman ajde molim te odgovori mi kako da praktikujemo na ovoj geografskoj sirini, kada imamo sunce tek svaki peti dan trenutno...
I kojim onda ritmom?
Ako sam stao npr na 4 minuta, da li onda posle 5 dana nastavljam sa 4,5 minuta ili se vracam na 3 ili /????
Sve naj i hvala na odgovoru...

Prije par godina sam naišao na knjigu Jasmuheen i Hira Ratak Maneka. Jasmuheen je dala proceduru kako preći na život od svjetla (život na prani) Ona je pisala da je dobro imati nekog savjetnika kao podršku u 21 dnevnom procesu (kojem je prethodio duži proces čišćenja organizma) To mi je sve bilo nekako komplikovano, jer najbliži savjetnici su bili u Njemačkoj. Onda sam naišao na Maneka. On je dao svoja uputstva koja imaju isti krajnji rezultat ( život na prani), ali je proces prelaska duži. Problem zbog kojeg nisam to počeo raditi je upravo taj koji spominješ: duži periodi bez sunca. Manek je Indijac i neki Indijac može raditi solarnu yogu prema uputstvu par mjeseci i postići krajnji rezultat, pošto je topodneblje sa obilatim sunčanim razdobljima. Kod nas je to veliki problem. Teško nam je sastaviti 20 sunčanih dana u nizu, a kamo li nešto duže. Mada, Manek kaže da nije problem ako nema sunca par dana. On kaže da treba jednostavno nastaviti tamo gdje se stalo. Ako si došao do 4 minuta i nije bilo sunca par dana, onda prvi sljedeći sunčani dan radiš 4 minuta i 10 sekundi i nastavljaš povećavajući za 10 sekundi svaki naredni sunčani dan.
Meni je to nekako nelogično, jer u mom kraju može biti i 15 dana bez sunca ( ovdje govorimo u periodu dana bez sunca na maksimalno sat poslije izlaska ili sat pred zalazak, jer to je period koji se SMIJE koristiti za gledanje) tako da sam odustao od procedure. Jedan moj poznanik je došao do 25 minuta gledanja u sunce, ali nije pretjerano zadovoljan, jer je do te 'minutaže' došao tek nakon 8 mjeseci 'vrebanja' propisanog perioda.
Ja ću za koji dan ipak početi sa gazingom, jer sam u međuvremenu dobio neke vlastite unutrašnje dodatne informacije .
Ovo je konacna Istina

http://www.spiritual-net.net
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 12 Mar, 2009 10:43 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo odgledao sam danas 2deo solarne joge i lepo i sam majstor kaze da jedino u severnijim pojasima blize severnom polu ima 200 suncanih dana godisnje inace svuda ima 300.
Takodje je rekao da se moze gledati u sunce i kada je oblacno jedino je bitno da indeks uv zracenja bude ispod 2
Tako da malopre sam gledao u sunce jer videh na prognozi za beograd da je uv zracenje 2
Prvo mi je trebalo nekih 10 sekundi samo da razaznam gde je sunce iza oblaka i naravno gledao sam medju prstima jer je bila jaka svetlost za moje oci.
Kada sam ugledao sunce nastavio sam da gledam nekih 20tak sekundi.
Majstor rece da je duplo bolje i brze gledatiu u sunce bosih nogu jer se tako upija energija sunca koja je ostala na zemlji, a da je lose stojati bosih nogu na travi jer trava upija suncevu energiju i iz nasih stopala. Tako da je dobro stojati na zemlji ili pesku, kaze najbolje kraj mora na plazi..
Posto kod mene nema nista slicno u blizini makar sam stojao na betonu smatram da i beton mozda je upio nesto energije pa eto mogu bosonog malo stojati na njemu.
Hehe to mozda je delovalo smesno nekom ako je gledao sa spolja.. neki bosonogi klosar zagledao se u nebo..
Dao je dosta dobra uputstva u ovom drugom delu o solarnoj jogi. Rekao je da ne savetuje gledanje kasnije vec jedino u prvom satu kada izl;azi i poslednjem kada zalazi ali da ako se bas nemoze tada onda moze i u drugo vreme dana ali samo ako je indeks uv zracenja ispod 2
Very Happy
I da radicemo normalno solarnu jogu i na Rtnju. o;>
Drago mi je da sam cuo da ima 300 suncevih dana sto znaci da za nekih godinu ipo moze se odraditi tih 270 dana, srbija ipak nije u tako severnom pojasu
o:>
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
cybermikan
Tragalac

Pridružio: 20 Jan 2009

Poruka Poslao: 12 Mar, 2009 11:32 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Samo opusteno! Najbitnije je da se ispustuju najosnovnija pravila i to su:

1. gledati u sunce u sigurno doba dana (prvi sat izlaska sunca i zadnji zalaska, kao i takodje bilo koji sat dana kada je UV ispod 2)

2. gledati u sunce bosonog kad je to moguce (sad je zima, pazite da se ne prehladite, koristite mozak)

3. ne stajati na travi ni pod kakvim uslovima

4. gleda se prvi dan 10 sekundi i svaki sledeci po 10 sekundi vise

5. moze se gledati i kad je sunce iza oblaka (ja to zovem "fotonsko nebo")

6. piti sto vise vode jel vam je telo 80% voda

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised Srce si! Srce si! Srce si! Srce si! Srce si! Srce si! Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool roto roto roto Compress Compress Compress roto2 roto2 roto2 roto2 roto2 king king king king king kaktus kaktus kaktus kaktus kaktus kaktus Objave
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
cybermikan
Tragalac

Poruka Poslao: 12 Mar, 2009 11:33 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

21. dan (vece) 11. mart
210 sekundi ili 3 mniuta i 30 sekundi Very Happy
Bez posebnog unosa. osecam se fenomenalno!!!

22. dan (jutro) 12. mart
220 sekundi ili 3 minuta i 40 sekundi. Sungazing uspesno obavljen, ali ovaj put u 8:00 sati tacno, UV je na 0!!! Sunce je bilo po prilicno jako i snazno, htelo je da pokaze svu svoju silinu i snagu, bljestalo je strasno i veoma jako. Kad sam ga gledao imao sam osecaj koliko sam ja samo jedna mala zamisao u linearnom i vecnom vremenu koje je PRASTVORITELJ namenio za mene, nas... Svi smo sve i sve u svima, sve se kroz sve prozima i jedno bez drugog ne moze. Osecam se bas ekstra, iz dana u dan je sve jaci i jaci taj osecaj. jos malo i nece biti granica tome sta mogu uraditi i uciniti. pocecu i leteti, ali ne sa zgrade !!! Snaga sunca, onako jakog i silnog je u meni. Sta mi moze stati na put? ko me moze pobediti? Mracne sile, gospodari tame, ljudi koji mi zele zlo? NE- NIKO!!! Neka se silina i jacina sunca oslobodi kroz mene, neka probude moje trece oko, neka nadrazi sve moje chakre, neka se kundalini pokrene potpuno, mora se uskoro putovati. znam da me put zove... put u nepoznato i jos ne istrazeno za mene, ali ja tamo pripadam. Neka je slava nasem PRASTVORITELJU sto ima individualni plan za sve nas.

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Cool Cool Cool Cool Cool Srce si! Srce si! Srce si! Srce si! Srce si! Srce si! Srce si! Srce si! kaktus kaktus kaktus kaktus kaktus kaktus kaktus Thumleft Thumleft Thumleft Thumleft Objave Objave Objave Objave
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 12 Mar, 2009 11:50 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Postoji li neki limit koliko moze dugo da se gleda Sunce?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
cybermikan
Tragalac

Poruka Poslao: 12 Mar, 2009 11:55 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

HRM (Hira Ratan Manek) kaze da se gleda samo 270 dana u zivotu, i da se nakon toga ide bos po 45 minuta ili se gleda po 15 minuta godisnje da se dopunis jel si vec postao solarni chip Very Happy

Mojim recima... drugi TI ili ti vise TI tj. TI +

Very Happy

ps. ici bos je vazno jel se deo pinealne zlezde (ona je zaduzena izmedju ostalog za razvijanje parapsiholoskih sposobnosti), nalazi na noznim prstima, pa kad se ide bos direktno se stimulise ista, sposobnosti su vece.

Very Happy Very Happy Very Happy Surprised Surprised Surprised Srce si! Srce si! Srce si! Cool Cool Cool Cool Thumleft Thumleft Thumleft kaktus kaktus kaktus kaktus kaktus kaktus GOOD LUCK!

Hallo Master HRM

Thank you for your promoting of my site to share this great knowledge all around the world Very Happy

Tell me please it has any dangerouse of this process? and rising kundalini (snake) energy too? Very Happy

http://www.freewebs.com/cybermikan-sungazing-srbija/

as i told you there is no bad effect. kundalini gets activated and also the chakras and everything happens with peace and joy.you dont require the master to be with you.you are your own master. sungazing is the supermost practise and is safe and is also guru free and cost free.do it safely with faith and without haste. ok

OK! in last times i feel also some happenings in my right side of my brain in back side too...is it a birth of paranormal abilites? have to strong contrecation now, have verry strong and big speed, and my navigation is unbilivible... can you tell me what kind of para abilitis will create becouse of this simtoms or what alse...?

when third eye gets activated your supernatural powers come out.dont worry. just do with faith and safely the sg

ja se izvinjavam za moj indijsko- engleski, ali sam hteo ovaj post staviti u originalu kad mi je HRM direktno odgovarao... Very Happy
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 12 Mar, 2009 12:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dopada mi se ova Solarna Yoga.

Ali, zaista jeste veliki problem kako pronaci Sunce u gradu od 20 miliona stanovnika.

Problem je i u tome sto se mora rano ustajati.

Da se razumemo, ja nisam lenj, ali posto ionako provodim noci u meditativnom stanju, kada bi uz to ustajao u 6 ujutru ne znam kako bi izdrzao ostatak dana.

No, kada se jednom krene ovakvim putevima, nema popustanja i nema kraja u traganju novih duhovnih disciplina.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 12 Mar, 2009 12:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa da bio je rekao Hira Ratan Manek da kada se dodje do nekih 3ipo minuta ili 4 onda vec se smanjuje potreba za hranom Very Happy
Mada to moze biti tek nakon nekih 6, 7 meseci ili 8 zavisno koliko se redovno radi

Bilo bi lepo da moze dva puta dnevno da se gleda u sunce pa da se ubrza proces oxP
Onda bi to bio super sprzenje kurs o:>
Naravno verovatno ne moze jer bi se ostetio vid ili tako nesto..

p.s. pa moze se gledati i zalazak, ne mora izlazak, tako da ti je problem ustajanja rešen.
A moze i neki drugi deo dana kada je indeks uv zračenja ispod 2
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 12 Mar, 2009 15:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo, malo pre sam piljio u Sunce.
Desi se nesto zanimljivo. Znate kad gledate u sunce ili sijalicu pa skrenete pogled i trepcete brzo, a ostane vam "obris, senka" tog oblika sunca ili sijalice... E, pa kad gledam duze u sunce stvori mi se ta tacka, senka iste velicine i napravi zastitu preko sunca i mogu da piljim koliko hocu. Cak ni neskiljim vec opusteno...
Dali neko ima ove simptome?

Edit: Prvo je sve bljestavo par sekundi. Onda se polako vidi lopta (sunce) i onda sve opustenije i opustenije... i na kraju tu loptu mogu opusteno da gledam, mislim iz razloga koje sam naveo malo pre.

Naravno posle toga jedno minut nemogu da gledam jasno, ali polako se vrati sve u normalu za minut, minut ipo.
 Nazad na vrh »
cybermikan
Tragalac

Poruka Poslao: 12 Mar, 2009 15:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba ::
Evo, malo pre sam piljio u Sunce.
Desi se nesto zanimljivo. Znate kad gledate u sunce ili sijalicu pa skrenete pogled i trepcete brzo, a ostane vam "obris, senka" tog oblika sunca ili sijalice... E, pa kad gledam duze u sunce stvori mi se ta tacka, senka iste velicine i napravi zastitu preko sunca i mogu da piljim koliko hocu. Cak ni neskiljim vec opusteno...
Dali neko ima ove simptome?

Edit: Prvo je sve bljestavo par sekundi. Onda se polako vidi lopta (sunce) i onda sve opustenije i opustenije... i na kraju tu loptu mogu opusteno da gledam, mislim iz razloga koje sam naveo malo pre.

Naravno posle toga jedno minut nemogu da gledam jasno, ali polako se vrati sve u normalu za minut, minut ipo.

NEMOJ TO RADITI VISE MOLIM TE TAKO!!!!

Rolling Eyes

1. Gledati u sunce u sigurno doba dana (prvi sat izlaska sunca i zadnji zalaska, kao i takodje bilo koji sat dana kada je UV ispod 2)

2. Gledati u sunce bosonog kad je to moguce (sad je zima, pazite da se ne prehladite, koristite mozak)

3. Ne stajati na travi ni pod kakvim uslovima

4. Gleda se prvi dan 10 sekundi i svaki sledeci po 10 sekundi vise

5. Moze se gledati i kad je sunce iza oblaka (ja to zovem "fotonsko nebo")

6. Piti sto vise vode jel vam je telo 80% voda

7. E, da zaboravio sam gore da napomenem, da je JAKO vazno da kad sklonite pogled drzite oci zatvorene, dok vam se jos vide oni imidzi i boje pred ocima. Upijajuci te zrake sunca, lecite vase telo!

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » DUHOVNE I SVJETOVNE TEHNIKE SAMOPOMOĆI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeci
Strana 2 od 20

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka TEST: DA LI STE ,,PUTNICI'' ? 15 Vesna 22568 03 Maj, 2011 20:54 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TEST : DA LI STE INDIGO OSOBA 55 Vesna 43011 21 Dec, 2010 04:52 am
talerman Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1774945 08 Nov, 2010 01:48 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li ste Srbin 100%? 19 BelaGalaktickaDamo 11158 01 Jun, 2010 17:32 pm
Enoch Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka [ Glasanje ] Sta mislite da ste VI? 10 Almsivi 5734 17 Apr, 2010 21:52 pm
sneguljica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISPOVEDAONICA - UĐITE I NAPIŠITE ŠTA STE DOBRO URADILI 90 Olivera Stevanovic 31627 25 Jan, 2010 17:13 pm
Olivera Stevanovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 31116 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)