SOLARNA YOGA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » DUHOVNE I SVJETOVNE TEHNIKE SAMOPOMOĆI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 24 Feb, 2010 11:21 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

To je bilo u vrlini i znanju, to je veoma dobro samo tako nastavi Smile
Drago mi je da si uradio tu sluzbu za druge
Voleo bih da se nekada nadjemo.. mozda kada se vratim sa kucajskih planina..
krecem s vladanom za nekih nedelju dana pa mozda i pre toga da se vidimo
Mogu i doci do tebe Smile
(autostopom, naravno)

p.s. nadam se da ne zvucim kao da ti drzim lekciju ili tako nesto..
Embarassed
cybermikan
Tragalac

Pridružio: 20 Jan 2009

Poruka Poslao: 24 Feb, 2010 15:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alaemyrus ::
To je bilo u vrlini i znanju, to je veoma dobro samo tako nastavi Smile
Drago mi je da si uradio tu sluzbu za druge
Voleo bih da se nekada nadjemo.. mozda kada se vratim sa kucajskih planina..
krecem s vladanom za nekih nedelju dana pa mozda i pre toga da se vidimo
Mogu i doci do tebe Smile
(autostopom, naravno)

p.s. nadam se da ne zvucim kao da ti drzim lekciju ili tako nesto..
Embarassed

Hvala Marko. Naravno da se mozemo naci i licno podeliti jos neka iskustva samo mi se najavi kada budes dolazio u Novi Sad. Ne zvucis kao da drzis lekcije sve je u redu.

208. dan 25. Januar 2010. god.
Jubilarnih 35 minuta sungazinga! Predivan sungazing i prelepo vreme nakon duzeg perioda. Ovo mi je zaista jako nedostajalo i mozda je dobro da je tako jer sam shvatio koliko smo mi, ljudi u stvari zavisni od naseg prelepog Sunca. Srecan sam sto sam danas dosegao 35-ti minut sungazinga i zadovoljan sam sto se sve to dogodilo bez ikakvih preskakanja ili ubrzavanja vremena jer sam na pocetku shvatio da nije samo po sebi bitno ispostovati tih 45 minuta sungazinga i doci do njih kako tako, vec da dodjem lagano i polako jer cu samo tako ostvariti sve benefite o kojima HIra govori a koje mi imamo postavljene na nasem sungazing sajtu za Balkan. I zaista iz svog iskustva ove predivne prakse sam shvatio da je MNOGO bitnije ono sto se dogadja u samih tih 45 minuta nego doci do njih na bilo koji nacin sem postepenog povecanja +10 sekundi na dan kada se moze raditi sungazing.

209. dan 02. Februar 2010. god.
35 minuta i 10 sekundi predivnog sungazinga. Danas sam razumeo u pravom smislu Hirine reci kada kaze da covek postaje nakon nekog vremena kao solarni cip te da je dovoljno samo da se izadje na dnevnu svetlost i pocnes se puniti energijom. To je i logicno jer nivo energije sungazera se povecava u telu sto duze radi sungazing i stize do 45 minuta postpeno dodavajuci samo po 10 sekundi na dan, te ta unutrasnja energija za koje postoje najnoviji dokazi pocinje da upija onu spoljnju koja je puna svih potrebnih elemenata za zivot coveka sadrzeci u sebi sve potrebne vitamine, minerale i ostale nutrijentske sastojke koji nisu bazirani na mastima bilo koje vrste i drugih stetnih materija koje samo skracuju coveciji zivot praveci mu razne zdravstvene probleme. Tako da cim sam danas izasao napolje da radim sungazing odmah istog momenta sam osetio punjenje svojih celija i svaka celija mi je “proigrala” u telu kada me je spoljnja energija pocela ispunjavati, jos je jaci I bolji osecaj bio kada sam gledao u Sunce koje se tek promalalo iza oblaka uzivajuci u tome. Ne osecam nikakvu slabost. Cak sta vise osecam se jaci, snazniji, energizovaniji i pun elana nego ikad.

210. dan 09. Februar 2010. god.
Danasnjih 35 minuta i 20 sekundi mi je zaista ekstra prijalo kao nikad do sad. Jos samo 60 dana i stizem do 45 minuta i drago mi je sto je to sve bilo po pravilima + 10 sekundi na dan do tog vremena pa sam verovatno radi postovanja tog i jos nekih pravila te postavljanja prioriteta u svom zivotu ovako uspesno “zahvatio” 90% benefita pre nekog vremena za koje je utvrdjeno da se dogadjaju velikoj vecini ljudi. Sad vec sa sigurnoscu mogu da kazem da se sungazing siri na nasim prostorima i da ga je nemoguce zaustaviti vise. Takodje sirice se jos brze kada se pojavi sto vise ljudi koji su pri zavrsetku ove prakse te prestanu da uzimaju cvrstu hranu i zive samo na energiji Sunca i Prane odn. Orgonske energije a i budu izleceni od svih bolesti a nove im se ne pojavljaju jer im je ojacao imunitet i povecalo im se energetsko polje pa ih bolesti ne mogu vise oboriti. Jedva cekam dan koji je jako blizu da citam svuda po forumima izvestaje sa svih strana o tim rezultatima.

211. dan 19. Februar 2010. god.
35 minuta i 30 sekundi i idemo daljeeeeeee…. Dakle, i danas predivan sungazing a to predivan dozivite kao nesto svaki dan sve bolji i jaci osecaj u ovoj predivnoj praksi jer se ovo stanje ne moze ispricati niti zapisati, mora se samo doziveti. Radeci danasnji sungazing dok su mi obrazi “pucali” od topline Sunca a oci uzivale u postupku u isto vreme telo puneci se energijom, dobio sam objavu kako bi bilo idealno usredsrediti se na siromasne ljude i socijalne slojeve nasih drustava te cu u vezi s tim zapoceti akciju: “Prosvetljeni (sungazeri) za siromasne” u smislu objedinjavanje nasih materijala i novcanih sredstava za taj projekat kako bi im predali znanje i nadu ali i istinu da radeci sungazing nece zavisiti 100% od hrane za koju nemaju novca nego da ce je moci unostiti manje pa na kraju i prestati potpuno da je unose a da ce biti siti i uz to jos i zdraviji nego ikad. To je samo pocetak mnogo vece akcije kada cu okupiti ljude sa ovih prostora koji radeci sungazing su prestali da uzimaju hranu ili je jos uzimaju u mnogo manjem omeru nego ranije dok im energija u telu ne dodje na tu razinu da i nju ne moraju vise uzimati, pa odosmo za Afriku i ostale siromasne zemlje da ljudima prosirimo jasnu poruku: Radite sungazing, uzivajte odlicno zdravlje i oslobodite se zavisnosti o hrani i gladi a sve to dolazi samo po sebi u pravo vreme.

212. dan 22. Februar 2010. god
35 minuta i 40 sekundi predivnog sungazinga! Hrabro idemo napred dalje do famoznih 45 minuta. Ali kada se dodje do tih 45 minuta gledanja u Sunce oprezno povecavajuci vreme od samo po +10 sekundi na dan da bi se zadrzali benefiti dalje, treba se ostati 7 (sedam) dana na tih 45 minuta i onda se ide po 1 minut unazad do 15 minuta. U praksi je to ovako: Dosegnete 45 minuta i radite po 45 minuta sedam dana pa onda krenete unazad 44 minuta, pa 43 minuta, 42 minuta itd. do 15 minuta i tu ostajete na tih 15 minuta pa imate dve opcije onda.

1. Da ostanete na tih 15 minuta na dan do kraja zivota i radite sungazing kada zelite, naravno uz sto vise hodanja bosim nogama po zemlji bez trave ili pesku.

2. Da sacekate da ja izbacim tehniku za napredniji sungazing dalje, koja je proizasla iz moje dosadasnje prakse a koja nece imati efekte ako se ne radi prvo osnovna tehnika po HRM-u pa ko zeli moze da radi dalje po mojoj tehnici koju cu objaviti kada vecina sadsnjih sungazera stigne do kraja.

love3
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
majstor
Mistik

Pridružio: 14 Mar 2009

Poruka Poslao: 24 Feb, 2010 16:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zvuci zanimljivo Cybermikane...praticu temu

pozzz

majstor
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
segrt
Hodočasnik

Pridružio: 26 Jun 2008

Poruka Poslao: 09 Mar, 2010 07:55 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jestivi divlji ( frenetičan ) elektron

Svijetlost je osnovni sastojak iz kojeg potiče sav život, razvija se i ispunjava se energijom.
Svijetlost i zdravlje su nerazdvojivi.
Osobnim ponašanjem uspjeli smo se odvojiti od izvora svijetlosti koristeći fluorescentnu rasvjetu, životom u zatvorenom prostoru, naočalama, kontaktnim lećama, sunčanim naočalama, losionima za tamnjenje kože, jedući meso, hraneći se prerađenom hranom i kuhanim povrćem, mnogi od nas pate od kroničnog nedostatka svjetlosti. Kao i neuhranjenost nedostatak svjetlosti nam uskraćuje potrebni nivo hranidbenih tvari i ritmičko stimuliranje bitno za život potpuno zdravog bića.

Nobelovac Laureate Dr.Szent-Gyorgi opisao je osnovni životni proces kao mali strujni tok poslat nam od sunčeve svjetlosti. Bez svjetlosti nema zdravlja. Ovaj iskaz je ključ u razumijevanju značaja svježe biljne hrane i drugih načina za unošenje svijetla u naš organizam. Mi smo ljudske fotoćelije sa sunčevom svijetlosti kao osnovnom biološkom hranjivom tvari.

Dr.Szent-Gyorgi govoreći o toku sunčeve svijetlosti koje Sunce isijava prema nama, zapravo govori o visoko nabijenim elektronima koji sudjeluju u prenošenju sunčeve energije u našu submolekularni uzorak bez mijenjanja naše molekularne strukture. Model kvantne fizike počinje prihvaćati (ozakoniti) naš više intuitivan model vegetarijanske hrane kao kondenzirane sunčeve svjetlosti koju unosimo u naš ljudski organizam jedući biljnu hranu. Kada je energija zemaljske vegetacije indirektno unesena u naš organizam konzumiranjem mesne hrane, veći dio bio-elktričnih vibracije energetskog uzorka je uništeno. Energija sunčeve svjetlosti je također uništena u vegetarijanskoj hrani koju kuhamo ili prerađujemo.

Uzbuđujući proboj za mene bila je konceptualna sinteza kako hranom unosimo energiju fotona sunčeve svjetlosti u naše tijelo i kako ga ono koristi. Aludirao sam na taj koncept kada sam govorio o istraživanju dr. Hans Eppinger koji je pronašao da su sve stanice u osnovi baterije koje su pune kada je čovjek zdrav. Kada je čovjek bolestan, baterije se isprazne i jedva funkcioniraju. Značajno otkriće je da samo nekuhana hrana ima mogućnost povećati naboj stanice kao baterije.

Slijedeći korak u razumijevanju metabolizma stanice kao baterije

Pozitivan naboj se energetski hrani kisikom. Negativni naboj se hrani energijom elektrona i fotona ispunjenih sunčevom svjetlošću i skupljeni u vegetarijanskoj hrani. Ova elektronima ispunjena hrana otpušta energiju elektrona kroz Cytochrome oxidddase sistem.Cytochrome oxidant sistem djeluje kao transformator koji energiju elektrona pretvara u ATP. ATP je osnovno energetsko spremište molekule bioloških sistema. Biokemijsko otpuštanje energije ATP je gorivo za sve energetski zahtjevne procese na molekularnom nivou u našem biološkom sistemu.

Elektroni su u biti provučeni kisikom kroz cytochrome oxidant sistem na pozitivan pol stanične baterije. Više kisika u sistemu stvara jače privlačenje. Vježbe disanja, konzumiranje hrane bogate kisikom i život u nezagađenom okruženju bogatog kisikom povećava ispunjavanje naše potrebe za kisikom. Ključ razumijevanja je cytochrome oxidant sistem postoji u svakoj stanici i zahtjeva energiju elektrona da bi funkcionirao. Ta energija elektrona dolazi od biljne hrane koju konzumiramo svježu. Kada je hrana prokuhana osnovna harmonična rezonancija uzorka žive energije elektrona u svježoj hrani djelomično je uništena. Kada jednom razumijemo ovu naučno dokazanu činjenicu logičan slijed je da ćemo konzumirati hranu bogatu elektronima kao voće, povrće, orašaste plodove i sjemenke te proklijala ili namočena zrna.

Dr Johanna Budwig iz Njemačke nosioca diplome iz fizike, farmacije, biokemije i medicine i jedan je od prvih istraživača koje je kombinirao dubinu znanja kvantne mehanike i fizike sa sveobuhvatnim znanjem ljudske biokemije i fiziologije. Ona je zaključila, ne samo da živa hrana bogata elektronima djeluje kao donator snažnih elektrona nego elektronima bogata hrana djeluje kao sunčano rezonantno polje u tijelu koje privlači, sprema i povezuje sunčevu energiju u našem tijelu. Ona tvrdi da su fotoni sunčeve svjetlosti privučeni vibracijom suncu sličnim elektronima u našem biološkom sistemu, osobitu u duplo povezanom elektronskom oblaku pronađenom u našim lipidima. Ti suncu slični elektroni poznati su pod nazivom pi-elektroni. Taj pi-elektronski sistem unutar molekularne strukture ima sposobnost privlačenja i aktiviranja sunčanih fotona.

Ona misli da energija dovedena tim sunčevim fotonima djeluje kao "nati-entropy faktor". Prevedeno terminologijom biologije, entropy znači starenje. Anti-entropy je identično sa obrnutim procesom starenja. Iz točke gledanja kvantne fizike fotoni nikada ne stare; oni imaju brzinu vremena. Sunčani fotoni pronose visoki nivo naloga (anti-entropy energija) u pi-elektrone našeg biološkog sistema.
Što više svjetlosti skupljamo u našem sistemu, to više obnavljamo zdravlje i unosimo energiju koja zaustavlja starenje našeg ljudskog organizma.

Zbog toga, ljudi koji jedu rafiniranu, kuhanu i visoko prerađenu hranu smanjuju količinu sunčanih elektrona koji energiziraju sistem i količinu visoko sunčanih elektrona koji stvaraju visoko elektronsko solarno rezonantno polje. Zahvaljujući Dr. Budwig, obrađena hrana može čak djelovati kao izolator zdravom pritjecanju elektriciteta. Što smo više sposobni apsorbirati sunčeve elektrone, više smo sposobni reagirati, privlačiti i upijati sunčeve elektrone u direktnoj rezonanciji sa suncem, drugim sunčevim sistemima i čak drugim galaksijama. Što smo više u mogućnosti upijati sunčeve elektrone u dublje nivoe kože, manje su mogućnosti za dobivanje sunčanih opeklina i teoretski manje karcinoma kože.

Možda dvije namirnice najbogatije sunčevim elektronima i namirnice koje imaju sposobnost apsorpcije sučevih elektrona su mikroalge spirulina, i AFA dodaje dr. Peter Naydenov, i laneno sjeme u različitim oblicima, uključujući i laneno ulje. Dr. Budwig je izvijestio o slučajevima općeg ozdravljenja i čak karcinoma koji se povukao nakon upotrebe velike količine lanenog ulja koje je povećalo količinu energije elektrona u sistemu i time stvorilo dovoljno raspoložive energije za izlječenje sistema.

Kako spirulina i AFA rastu na visokim nadmorskim visinama i toplim predjelima, imaju povećan beta-karoten i druge karotenoide, sisteme enzima i drugih bioloških sastojaka za bolje apsorbiranje pojačane sunčane i kozmičke radijacije. Otkrio sam da uzimajući spirulinu i trljajući se proizvodom Phycotene Cream (proizveden od Dr. Christopher Hills iz Light Force) ja i moji suradnici i dobrovoljci nismo imali problema sa sunčanim opeklinama radeći duge sate pod užarenim nebom u Tree of Life Rejuvenation Center u Patagoniji, Arizona.

Druga su istraživanja pokazala da su spirulina i Phycotene Cream bili uspješni u obnavljanju stanica squamous karcinoma kože i rješavanju pre-cancer squamous cell carcinoma. Druga su istraživanja pokazala da su tri četvrtine ljudi hipersenzitivnih na sunčanu svjetlost (pate od erythropoetic protoporphinaria) bili u mogućnosti povećati vrijeme izlaganja suncu. Tri četvrtine onih koji su poboljšali svoju prilagodbu mogli su se izložiti suncu četiri puta duže. Za one koji razumiju da smo mi ljudske fotoćelije koje često pate od nedostatka svjetlosti, ovo je izuzetno uzbudljiv pronalazak.

Dr. Budwig je također pronašla da kada kombiniramo laneno ulje sa visoko vrijednim bjelančevinama, tri duplo obmotani elektronski oblaci prisutni u svježem lanenom ulji i proteinima, stvaraju bi polarnu mrežu kondenzatora koji čak bolje apsorbiraju, spremaju i prenose razmjenu sunčevih elektrona i pojačavaju sunčevu rezonanciju. Ona često upotrebljava neke vrste ovčjeg sira kao visoko proteinsku hranu za kombinaciju sa lanenim uljem. Kao vegetarijanac koji ne koristi mliječne proizvode , otkrio sam da je pčelinji polen i spirulina savršena visoko proteinska koncentrirana hrana za kombinaciju sa lanenim uljem.

Prema saznanjima moderne fizike i kvantne biologije, po Dr. Budwig, ne postoji druga živa stvar u prirodi koja više akumulira sunčeve elektrone od ljudskog bića. Izgleda da su ljudi osobito povezani sa sunčanom svjetlosti. Sa istom rezonancijom sunčanih elektrona, naša povezanost sa zvijezdama je povećana našom sposobnošću da prihvatimo poklon njihove svjetlosne energije i biokemijski ju preradimo.
Svjetlost je naša pupčana vrpca sa svemirom.

Naša sposobnost da se ispunimo sunčevom kozmičkom energijom ovisi o jedenju hrane koja sadrži visokosunčane elektrone koji su u rezonanciji i privlače sunčeve i kozmičke zrake.
Naše zdravlje i svjesnost ovise o našoj sposobnosti da privlačimo, spremamo i dovodimo energiju elektrona koja je bitna za energiziranje i reguliranje svih životnih sila.
Što je veće spremište svjetlosne energije to je veća snaga našeg ukupnog elektromagnetskog polja, i posljedično više je energije slobodno za liječenje i održavanje optimalnog zdravlja.

Snažno sunčevo rezonantno polje najavljuje evoluciju čovječanstva u dosezanju punog kapaciteta kao ljudskog "sunčanog bića". Svjetlost podržava evoluciju, a nedostatak fotona u našem tijelu sprečava je. Svjetlost i svjesnost su međusobno povezani.
Vraćajući se u nazad do prošlog stoljeća, Rudolf Steiner, osnivač Waldorf Schools, Antropozofske medicine i biodinamičkog vrtlarstva mislio je da dozvoljavajući vanjskom svijetlu da uđe u naš sistem oslobađamo jednaku količinu našeg vlastitog unutarnjeg svijetla. Što više povećavamo sposobnost apsorpcije i asimilacije svijetlosti to više svjesni postajemo. Što se više mijenjamo povećanjem naše apsorpcije svijetlosti to više sami postajemo svjetlost. Ovo je profinjena tajna "svjesne ishrane".

dr. Gabriel Cousens
Sa engleskog prevele Dubravka Trupeljak i Dijana Mihok, Zagreb 2005. godine
Članak pripremila Eli, prosinac 2007.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
cybermikan
Tragalac

Poruka Poslao: 11 Mar, 2010 13:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Segrt- ovo je predobar tekst i hvala ti na njemu.... jeste da malo vise naginje na stranu veterijanstva (sto nije pogresno) ali zamislite ako je takav ucinak kod vegeterijanaca kako pise u tekstu koliko je onda jaci kod nas "Pranojeda" (mi koji se hranimo samo Pranom)? Very Happy

love3
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 11 Mar, 2010 14:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zna li neko Shamana i sta se desilo sa njim? dali idalje zivi na prani i vodi i negde je u sumi?
drugar
Hodočasnik

Pridružio: 22 Avg 2008

Poruka Poslao: 21 Mar, 2010 22:21 pm    Naslov: Hira Ratan Manek
Odgovoriti sa citatom

Link

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 13 Apr, 2010 10:23 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Izgleda neki lopovcici hoce da malo pokradu pare na jos jedan nacin
Evo mail-a od Cybermikana:

Bezgranican bezobrazluk ljudskog bezobraznistva!

Stanje novca zanasu organizaciju da zastitmo nasu sungazing praksu po HRM metodi je: 20 evra poslato na maminu adresu jucer. Potrebno nam je jos 280 evra!!!

Na zalost moram opet da dam negativno saopstenje sto me naravno ni malo ne raduje, cak sta vise jako me razocarava svest (nesvest) ponekih ljudi koji gledaju samo na novac,materijalno, polozaje koje im ne pripadaju i na ono sto mogu da ucare za sebe danas.

Iz pouzdranihi zvora sam cuo da postoje neke osobe koje su ozbiljne u nameri da se predstave kao zakonski, registrovani reprezenteri sungazinga za Srbiju (toliko znam o tome samo), a to NIJE moja inicijativa. Bas kao sto je i sa onom knjigom rugla izdavacke kuce „Ezoterija“ iz Beograda. Videli neki OPS (Opredeljeni Prema Sebi) ljudi da se sungazing siri NEVEROVATNOM brzinom pa hoce derani (da ne kazem obicna olos koja NISTA nije uradila za sirenje sungazinga) da se okoriste o to na taj nacin da oni registruju svoju sungazing organizaciju i time steknu pravo na sungazing informacije, praksu,predstavljanje u medijima... Dakle, hoce da nas uvazena OPS gospoda predju i preuzmu zakonsko pravo da VAS sve predstavljaju nadalje. Ako upseju u tome da oni pre nas registruju organizaciju i zastite informacije i praksu sungazinga ja tu vise nista ne mogu i ne mogu se pojavljivati ni na koji nacin kao hirin reprezenter na ovim prostorima, tako da se ne bih imao prava predstavljati kao neko ko ima hirina prava na ovu praksu i sva gostovanja na televizijama u regionu bi morala biti otkazana jer toboze u zakonskom smislu ja cu njima „ukrasti“ prava predstavljanja sungazinga. Takodje po pitanju organizacije hirinog dolaska i gostovanja i to ce im biti zakonski omoguceno. Mada oni nista nisu uradili za svo ovo vreme u vezi sungazinga eto imaju novac i nekoga ko ih podrzava u tome i kako vidim ako ih ne preduhitrimo sa nasom registracijom otece nam ono sto je nase i ko zna kako kasnije zloupotrebljavati, predstavljati sve vas, baratiti sa informacijama i postupkom nase predivne prakse. A mozda hoce jednostavno da je zaustave na sve nacine jer OPS osobe to upravo tako i rade.

Tako stvari stoje i ako zelite da vas neko drugi predstavlja u buduce sem mene na ko zna koji nacin, sa ko zna kakvim motivima onda nemojte nista preduzimati, ali ako zelite da to sprecimo molim vas da nam pomognete novcanim sredstvima da se registrujemo i na taj nacin MI, KOJI SMO PROSLE GODINE DOVELI HIRU U SRBIJU I KOJI GA DOVODIMO I OVE 2010- te GODINE IMAMO POTPUNO ZAKONSKO PRAVO NA INFORMACIJE I PRAKSU SUNGAZINGA PO HRM-u.

Ja sam vam rekao unapred sta moze i sta ce se desiti ako ova gospoda uspeju da ostvare svoj OPS plan za svoju korist. Ako bih se bilo gde javno pojavio kada se oni registruju u ime sungazinga mogli bi da me tuze jer oni su pobogu ti koji su registrovani BEZ OBZIRA STO NISTA, ALI BAS NISTA NISU PREDUZELI ZA OVE 2 GODINE OKO SIRENJA I OMASOVLJAVANJA SUNGAZINGA NA OVIM PROSTRIMA. Za sve koji zele da nam pomognu dase registrujemo mogu nam poslati novac na adresu moje mame u Bocinu na ovoj nacin:

- Uzmete obicnu kovertu i kupite neku duplu razglednicu ili uzmete foliju za kuvanje i tu stavite novac koji zelite da nam posaljete a koji cu ja objaviti po prijamu kao i ovih 20 evra gore sto sam objavio.

- Posaljete svoju kovertu na sl. Adresu:

Bozo Ana

Cerevicka4 (salas)

21300 Beocin

Srbija

Ili

UPLATE VRSITI NA OVE PODATKE SA NAZNAKOM [big grin] ONACIJA ZA OTVARANJE SUNGAZING ORGANIZACIJE!!!

Mozete direktno uplatiti vase donacije za Srbiju:

Erste banka:

MIROSLAV KIS

BR.RACUNA: 340 33063520-18

...................................................................................................................................................

Za Hrvatsku, Bosnu, Crnu Goru, Makedoniju, Sloveniju, Balkan, Nemacku,Austriju, Evropu, Ameriku i Ceo Svet...

Devizni Racun:

Miroslav Kiš, Čerevićka 4 (salaš) Beočin 21300 Novi Sad

ERSTE BANKA 340- 7641634904 Srbija

SWIFT CODE: GIBAATWG

ERSTE GROUP BANK AG WIEN, AUSTRIA

SWIFT CODE: GIBARS22

ERSTE BANKA A.D. NOVI SAD

IBAN RS35340764163490499932

NAME: MIROSLAV KIŠ

ADDRESS: ČEREVIĆKA 4, (salaš) 21300 BEOČIN

HVALA

Donacije preko moneybookersa na:

cybermikans@yahoo.com

Za Hrvatsku i dogovor kako uplacivati donacije javite se na skype nick:

luditokmak ili nick na sajtu takodje luditokmak - posaljite joj privatnu poruku i sve se dogovorite sa njom!

luditokmak@gmail.com

AKO NEKOME NESTO NIJE JASNO OKO OVOGA NEKA ME KONTAKTIRA DALJE NA MOJ MEIL: cybermikans@yahoo.com
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 13 Apr, 2010 10:25 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo i prethodni mail Cybermikana koji vise opisuje detalje u vezi dzeparoske knjige:

Pre par meseci pojavila se knjiga koja je ruglo i sramota izdavacke kuce �Ezoterija� iz Beograda o Solarnoj Jogi potpisana imenom autora (Koji to NIJE i koji im NIJE dao autorska prava za to) naseg voljenog Hire Ratan Maneka. Odmah sam Hiru obavestio o tome i on je zaista vidno po meilu �posizio� jer prvo on nije dao autorsko pravo za knjigu a drugo sama praksa sungazinga opisana u njoj je NE TACNA!!!!! Evo vam kako je opisan sungazing postupak i sta pise u predgovoru ove knjige:

SOLARNA JOGA
Hira Ratan Manek

�iveći od sunčeve svetlosti (Nauka i umetnost piljenja u sunce)
Gledajući u izlazeće ili zalazeće sunce svakoga dana i produ�avajući gledanje po 15 sekundi dnevno do ukupno 42 minuta, mo�ete potpuno odbaciti ishranu, izlečiti do kraja �ivota sve bolesti i produ�iti �ivotni vek.

Autor je proveo 5 godina pod naučnim nadzorom �iveči samo od sunčeve svetlosti, dokazujući drevnu nauku joge i potvrđujući i savremene slučajeve prevazila�enja fizičkih zakona.

Priključite se sve brojnijoj skupini Sangejzera u Novom Sadu, Beogradu i drugim gradovima Srbije, jer se pokret i kod nas �iri neverovatnom brzinom!

Obim: 150 strana
Cena za inostranstvo: 4,5

Jasno se vide ne tacnosti koje su sadrzane u ovoj knjizi da se sungazing izvodi po 15 sekundi na dan i da se tako ide do 42 minuta STO NIJE HIRINA PRAKSA SUNGAZINGA!!! Svi znamo da se sungazing radi svaki put kada ima sunca po 10 SEKUNDI duze od prethodnog dana i ide se do 45 minuta pa nadole po 1 MINUT do 15- tog minuta. Posebno je ne tacan podatak koji se navodi u ovoj sramnoj knjizi da je autor (koji to NIJE) proveo 5 GODINA pod naucnim nadzorom!!!!

Konsultujuci se sa Hirom i Igorom iz Novog Sada koji mi je prosle godine pomagao u organizaciji hirinog gostovanja a on to nije hteo da se iznosi do sad, dosli smo do zakljucka da je najbolje da konacno registrujemo nasu organizaciju kojom cemo moci imati apsolutna prava na Hirinu metodu i biti zakonski reprezenteri ove Hirine ISPRAVNE prakse sungazinga koja je opisana na nasem sajtu da u buducnosti ne bi ponovo dolazilo do ovakvih zloupotreba da se ljudi dezinformisu i krivo nauce sungazing praksi koja kada se ispravno izvodi donosi kako vecina vas zna NEVEROVATNE rezultate. Nasa organizacija ce pravno biti registrovana u Srbiji ali za podrucije celog Balkana, nas predlog opisa iste je ovaj:

- Ne profitna- humanitarna- savetodavna organizacija za pomoc ljudima oko ispravne sungazing prakse po HRM metodi za podrucije Srbije i Balkana.

Na vecu sramotu ali i ocekivanje da se tako nesto moze desiti, gospodin Ivan Antic na svom sajtu reklamira ovu knjigu (u google ukucajte samo solarna joga) i kada dodjete na njegov sajt koji je prepun dezinformacija vec u prvoj recenici o sungazingu, dole na dnu stranice nacicete link koji vodi ka narucivanju ove sramne knjige od koje se i sam Hira jezi, samo kliknite dole na dnu stranice na ovaj tekst i videcete najvecu sramotu koju samo mi Srbi mozemo da uradimo za novac pa maker to bilo i 3 evra za podrucije Srbije i 4.5 evra za inostranstvo. Napominjem da to NIKO u svetu tako nije uradio ali eto u Srbiji, u Beogradu izdavacka kuca Ezoterija (sa umesanim prstima Ivana Antica) i to su uspeli.

Obecani tekst za link nase srpske sramote: NARUČIVANJE KNJIGE 'SOLARNA JOGA' OD HRM-A PREVOD NA SRPSKI JEZIK

Obratite paznju na velika slova kojima se naglasava da se na tom linku NARUCUJE KNJIGA �SOLARNA JOGA� OD HRM-A kako pise!

Dakle, kada registrujemo nasu organizaciju I zastitmo nase prave po HRM metodi informacije, praksu, znak, zastavu itd. mocicemo traziti od Ezoterije da povuce ODMAH ovu sramotu iz prodaje a da se sajt Ivana Antica vise ne bavi ovakvim dezinformacijama:

UPOZORENJE:

OVO NISU UPUTSTVA ZA SAMOSTALNU PRAKSU GLEDANJA U SUNCE
OVO JE SAMO OP�TA INFORMACIJA KAKO SE TO RADI
PRAKSA SE UČI SA ISKUSNIM PRAKTIČAREM

OVO HIRA NIKADA I NIGDE NIJE REKAO, JESTE GOSPODIN DRAGO PLECKO ALI ON JE POBOGU NOVINAR A NE NEKI UCITELJ CIJE RECI SE MORAJU PRENOSITI KAKO IZGOVARA! Dakle to gore je takodje dezinformacija i to SVI vi znate koji radite sungazing po HRM metodi da mozete I preprorucije se sami da radite sungazing i da vam NE TEBA nikakv iskusni (Ivan Antic) prakticar da mu placate za savete!!!! SRAMOTA!

I NA KRAJU POTREBNO NAM JE 300 EVRA ZA REGISTRACIJU, SVE PAPIRE, FORMULARE, TAKSE, PRAVNU POMOC, ZASTAVU� KAKO BISMO MOGLI ZASTITI OVU NASU PREDIVNU SUNGAZING PRAKSU PO HRM-U A NE PO NEKOME KO BERE KAJMAK (PARE) U HIRINO IME!!!!

MOLIO BIH SVE SUNGAZERE KOJIMA JE ZAISTA STALO DA SE PRAVA PRAKSA SUNGAZINGA PRENOSI DALJE I DA NE BUDE KONFUZIJE U TOME DA UPLATE KO KOLIKO MOZE ILI AKO NEKO MOZE DA NAM UPLATI 300 EVRA ZA OVO STO SAM GORE NAVEO, URADIO JE PRAVU STVAR.

AKO MI SAMI PRAKTICARI NE ZASTITIMO NASU PRAKSU KOJA JE PO HRM METODI, POJAVICE SE NAKON NEKOG VREMENA DRUGA SKUPINA LJUDI KOJA CE PO KNJIZI TVRDITI DA RADE TAKODJE PO HRM METODI I ONDA CE NASTATI HAOS, MI MORAMO U KORENU TO SASECI REGISTROVANJEM ORGANIZACIJE KOJA CE IMATI JEDINA PRAVA NA INFORMACIJE I PRAKSU SUNGAZINGA PO HRM-U INACE NAM JE CELA OVA PREDIVNA PRAKSA RADI ANTICA I OSTALIH MATERIJALISTA DOVEDENA U PITANJE. KADA SE REGISTRUJEMO I ZASTITMO NASE INFORMACIJE I PRAKSU KO GOD BI SE USUDIO OVAKO NESTO PONOVITI MOZEMO GA TUZITI ZA NASA AUTORSKA PRAVA. HIRA RAZMISLJA DA PODNESE TUZBU TAKODJE JER JE NEKO STAMPAO I PRODAJE NE ISTINE U NJEGOVO IME!

MOLIO BIH DA SE OVO SHVATI JAKO OZBILJNO KAO I NAS DRAGI HIRA, IGOR I JA STO SMO SHVATILI I DA KONACNO SACUVAMO I ZASTITIMO ONO STO JE NASE!!!
UPLATE VRSITI NA OVE PODATKE SANAZNAKOM: DONACIJA ZA OTVARANJE ORGANIZACIJE!!!

Mozete direktno uplatiti vase donacije za Srbiju:
Erste banka:

MIROSLAV KIS
BR.RACUNA: 340 33063520-18
...................................................................................................................................................
Za Hrvatsku, Bosnu, Crnu Goru, Makedoniju, Sloveniju, Balkan, Nemacku, Austriju, Evropu, Ameriku i Ceo Svet...

Devizni Racun:

Miroslav Ki�, Čerevićka 4 (sala�) Beočin 21300 Novi Sad
ERSTE BANKA 340- 7641634904 Srbija

SWIFT CODE: GIBAATWG
ERSTE GROUP BANK AG WIEN, AUSTRIA

SWIFT CODE: GIBARS22
ERSTE BANKA A.D. NOVI SAD

IBAN RS35340764163490499932
NAME: MIROSLAV KI�
ADDRESS: ČEREVIĆKA 4, (sala�) 21300 BEOČIN

HVALA

Donacije preko moneybookersa na:
cybermikans@yahoo.com

Za Hrvatsku i dogovor kako uplacivati donacije javite se na skype nick: luditokmak ili nick na sajtu takodje luditokmak - posaljite joj privatnu poruku i sve se dogovorite sa njom!

luditokmak@gmail.com

AKO NEKOME NESTO NIJE JASNO OKO OVOGA NEKA ME KONTAKTIRA DALJE NA MOJ MEIL.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
cybermikan
Tragalac

Poruka Poslao: 13 Apr, 2010 12:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nadam se da nisam pogresno razumeo i da nisam ja nazvan ovde (ili da nije insinuacija) na moje ime da sam lopov ili sitan lopovcic!

Moji motivi su ispravni i cisti! Mi moramo imati organizaciju koja ce se usprotiviti svim zakonskim sredstvima ako neko stampa knjigu ("Ezoterija") u ovom slucaju u hirino ime a da on sam nije dao ovlascvenje za to, pogotovo sa pogresnom opisanom hirinom praksom... zasto bi oni i kako to mogli da rade? Samo tada i samo tako ako je hira daleko a nema ko da pokaze papir sa njegovim ovlascenjem u ime neke zakonski formirane organizacije da se zastiti njegov rad i autorska prava sa preko 50 godina istrazivanja i propovedanja sungazinga....

Dakle, Marko molim te da napises direktno na koje si sitne lopovcice mislio da ne bi neko pogresno protumacio moje meilove clanovima sajta!

Trebas samo pre tog odgovora malo razmisliti sledece:

- Ko je stampao knjigu u hirino ime
- A, ko je organizovao i ponovo organizuje hirin dolazak u julu u Srbiju
- A, ko placfa sajt, reklame preko facebook-a

Ko ovde samo bere kajmak jer je kako pise u predgovoru knjige sve vise sungazera, a ko ima neke troskove jer se ovo pomenuti ne placa samo od sebe oko sajta, reklama, dolaska.... ?

Izgleda je moj najveci greh sto trazim od ljudih koliko ko moze da da za otvaranje organizacije jer ja sam nemam pare za to... ali eto ima poneko kome je stalo da se stane hiri na stranu i zastite sve informacije sungazinga u izvornom obliku!

Hvala

love3
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 13 Apr, 2010 13:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Naravno da nisam mislio na tebe :)
Iz tvojih mailova sam uopste i dobio informaciju da neko vec pokusava da zaradi i na ovom besplatnom procesu samoisceljenja i razvoja..

Da nisam pogledao tvoj mail nebih ni znao da se tako nesto uopste desava.
Zato sam prekopirao tvoja dva mail-a ovde.

Solarna yoga je besplatna i takva treba i da ostane..
Ima gomilu stvari koje su dzeparosi stavili u monopol, da bi uzimali pare pa eto dosli sada i do solarne yoge za koju se proculo uglavnom zahvaljujuci tvojim naporima na prostorima Srbije..

Nazalost imam utisak da neces uspeti za zastitis proces solarne yoge od dzeparosa..
 Nazad na vrh »
cybermikan
Tragalac

Poruka Poslao: 13 Apr, 2010 13:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MarkoJakšić ::
Naravno da nisam mislio na tebe Smile
Iz tvojih mailova sam uopste i dobio informaciju da neko vec pokusava da zaradi i na ovom besplatnom procesu samoisceljenja i razvoja..

Da nisam pogledao tvoj mail nebih ni znao da se tako nesto uopste desava.
Zato sam prekopirao tvoja dva mail-a ovde.

Solarna yoga je besplatna i takva treba i da ostane..
Ima gomilu stvari koje su dzeparosi stavili u monopol, da bi uzimali pare pa eto dosli sada i do solarne yoge za koju se proculo uglavnom zahvaljujuci tvojim naporima na prostorima Srbije..

Nazalost imam utisak da neces uspeti za zastitis proces solarne yoge od dzeparosa..

Hvala. Sad je jasnije na sta si mislio... pa pre nego me neko optuzi za bilo sta neka ima na umu to si napisao... sa druge strane nisam ja taj kome trebaju kritike, vec ja vapim za pomoc radi ovih bez malo je reci bezdusnika iz Beograda. (To niko u svetu nije uradio sto se uradili oni)!

Inace Marko samo zakonski legalno registrovana organizacija otvorenog tipa, moze sazvati konferenciju za stampu (to su mi reklli kada sam je zatrazio i pitali su me a, ko ste vi i sta imate od toga da bismo mi dali saopstenje za ukidanje te knjige? Morate imati neko zakonsko pravo na svoje tvrdnje...), tako da je to jedini nacin da se zastiti hirina praksa a i moj trud koji sam uneo za svo vreme oko sirenja iste!

Ako nekome jos nesto nije jasno postavicu hirine i moje log prepise u originalu!

love3
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 13 Apr, 2010 14:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

pozdravljam vase bavljenje sungazingom, kao i uputstva za sve nas, kako da to radimo,za opstu dobrobit.

hteo bih da, mozda, posavetujem, posto se i sam bavim i izdavastvom, ali i autorskim radom.
kod nas vec, na srecu, postoji i zakon o zastiti autorskih prava, koji je, sada, cak i krivicni zakon.
to znaci, da ako dodje ( u ovom slucaju trebalo bi - odmah), do tuzbe, od strane autora
( Hira, koji bi opunomocio nekoga od vas), za neovlasceno publikovanje nekog autorskog dela,ili izvoda iz dela, sledio bi proces po krivicnom zakonu, a to znaci, ako se dokaze krivica, t.j. kradja autorskih prava od strane Ezoterije, ne bi bila samo finansijska odsteta, nego bi neko isao i u zatvor.
u svakom slucaju treba o ovome ozbiljno razlisliti i predloziti Hiru.

U beogradu postoji i specijalizovana agencija za zastitu autorskih prava, kojoj mozete da se obratite da vas zastupa.
Ne secam se koliko to kosta, unapred, mozda oko 100 evra, ali su ljudi specijalisti bas po ovom delu zakona, a i proces se vodi po ubrzanom postupku, bas iz razloga krivicnog gonjenja.
Naravno, prvo bi bilo korektno obavestiti Ezoteriju, sa pismom, objasnjenjem od strane autora, Hira, koji vas - opunomocuje, da se izgladi situacija i povuce knjiga bez sudskog postupka.

pozdrav

p.s. mogu vam reci da je za koriscenje jedne fotografije od strane Opstine Smederevo, neovlasceno, placena odsteta od hiljadu evra, kako se ne bi islo na sud i krivicno gonjenje, t.j. zatvor.
a, sa nekom tom odstetom bi moglo i da se napravi i udruzenje.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 14 Apr, 2010 06:28 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Trebalo bi valjda goniti dzeparosa ivan antica a ne ezoteriju?

Ti ljudi u ezoteriji su i tako verovatno glupaci koji primaju sta im se dadne i prodaju samo da uzmu pare, ako se prodaje, dobro je uzimamoooo

To se vidi po njihovim knjigama sta sve izdaju.. imaju dobre knjige a imaju i retard gluposti..
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 14 Apr, 2010 12:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MarkoJakšić ::
Trebalo bi valjda goniti dzeparosa ivan antica a ne ezoteriju?

Ti ljudi u ezoteriji su i tako verovatno glupaci koji primaju sta im se dadne i prodaju samo da uzmu pare, ako se prodaje, dobro je uzimamoooo

To se vidi po njihovim knjigama sta sve izdaju.. imaju dobre knjige a imaju i retard gluposti..

Pa, treba prvo utvrditi zakonski, da li je u pitanju kradja autorskih prava, ili povreda istih.
Znaci redosled bi bio prvo kontakt sa Hirom, njegova pismena punomoc za zastupanje u Srbiji, ili i sire.
- drugo, utvrdivanje cinjenica iz navedene knjige gde se koriste neovlasceno tudja autorska prava, i da li je covek nesto pisao skidajuci sa neta, pa malo razmatrao po svome, analiza itd, a Hira pominje kaojednog od vodecih praktikanata>?
- stvar oko dokaza ovoga je slozenija nego za fotografiju, koja je ocigledno vidljiva.
- ako se to utvrdi, sa punomici od Hira se obaveste i autor, ali i izdavac, kao saicesnik u kradji i publikovanju, radi povlacenja knjige i placanje neke odstete.
- ukoliko oni to ne zele, onda se podnosi prijava SUP - u, jer se radi o krivicnom zakonu, a SUP predaje predmet sudiji.
- ujedno moze da se podnese i tuzba za odstetu, ali treba konsultovati advokata, ipak se radi i o krivicnom zakonu i o ozbiljnijoj temi.

ali, kazem, prvo treba utvrditi da li je prekrsen zakon, ili je covek pisao neovlasceno, ali sa neke svoje tacke gledista, t.j. koliko sebe i knjigu on povezuje sa Hirom.

pozdrav
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » DUHOVNE I SVJETOVNE TEHNIKE SAMOPOMOĆI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeci
Strana 17 od 20

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka TEST: DA LI STE ,,PUTNICI'' ? 15 Vesna 22865 03 Maj, 2011 20:54 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TEST : DA LI STE INDIGO OSOBA 55 Vesna 43759 21 Dec, 2010 04:52 am
talerman Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1793266 08 Nov, 2010 01:48 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li ste Srbin 100%? 19 BelaGalaktickaDamo 11436 01 Jun, 2010 17:32 pm
Enoch Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka [ Glasanje ] Sta mislite da ste VI? 10 Almsivi 5885 17 Apr, 2010 21:52 pm
sneguljica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISPOVEDAONICA - UĐITE I NAPIŠITE ŠTA STE DOBRO URADILI 90 Olivera Stevanovic 32570 25 Jan, 2010 17:13 pm
Olivera Stevanovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 31299 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)