Moje viđenje istorije čovjeka
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ENOCHOVA KAPIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Enoch
Majstor

Pridružio: 10 Apr 2008
Lokacija: ..u prostranstvu simbola i beskonacnosti u jednome trenu...

Poruka Poslao: 21 Jan, 2009 18:01 pm    Naslov: Moje viđenje istorije čovjeka
Odgovoriti sa citatom

.
MOJE VIĐENJE ISTORIJE ČOVJEKA

Već sam o tome pisao na nekim virtualnim mjestima. Ovo je prepiska:

Rasa "Palih Anđela" je skupina koja se odmetnula od Gebbure (Samaela / Jupitera). Samael nije vladar, već se cijela rasa naziva Samael. Dio te rase se odmetnuo, stvorio fizicku realnost, stvorili za sebe fizicka tijela (Elohimi), prekrsili sve kozmicke protokole, iskrivili energetske tokove stvaranja i proglasili sebe vladarima materije. YHWH rasa i kasnije hibridna sub rasa Nephilima / Djeca Beliala (spoj ljudskog i demonskog). Samiyazu (iskrivljeno od Samael) i Azaziel bile su najvise kaste koje su dale prve samoproglasene emperore. Spasio nas je od unistenja veliki ostatak Gebbure, nakon sto su prvotni odmetnici baceni u limb, iz kojega je Mojsije uspio prizvat Y-a (YHWH-a, Jehovu).
Dakle...mi smo demonska tvorevina koju je spasila Anđeoska intervencija. Veci dio (neodmetnute) Gebbure, dakle, intervenirao je da nas se ne uništi (referenca na Swerdlowovu Hatonu) vec da nam se usadi temelj za ono sto se naziva individualna svijest (koju velika većina čovječanstva nema ni dan danas). To je bio onaj proces kojeg je Gurdjieff opisao u Belzebubovim Pricama, koji je nastao nakon micanja "organa kundabufera".
Od tada u nama se vodi strahovita borba izmedju originalnih kodova stvaranja utisnutih u nama od strane nasih kreatora i supstitutnih kodova koji su u nas utisnuti od strane usavrsavatelja. Ne znam zasto, ali nismo mogli u potpunosti biti oslobodjeni primarnih kodova. Bilo je ili pitanje kompletnog unistenja prvobitne ljudske rase ili pitanje pokusaja usavrsavanja. Kasnije se pokazalo da taj kaotican surogat zvan "ljudski rod" vuce neke nevjerojatne anomalije u glavnom kodu osjecaja te su u covjeka utkani (nakon sto je uspio preziviti prve mutacije u genetskoj strukturi) novi kodovi. Ti kodovi nalaze se u nasim energetskim centrima / cvoristima ( prvobitni centri nisu bili istovjetni danasnjima - covjek je u pocetku imao samo tri centra).
Misija usavršavatelja je uspjela - dobili su poluosvješteni "proizvod" koji je bio u stanju snagom osjećaja stvarati Nove Univerzume bolje i intenzivnije od bilo koje poznate rase. Iako su ti Univerzumi bili kaotični i disharmonični, uz malu "nadopunu" Ophanima i Seraphima (ovdje referenciram na Jima Hurtaka i Ključeve Enocha), uspjeli su ekspandirati i "razlagat" se na druge Univerzume (Astralni univerzumi ?) - nesto nalik na diobu stanice (referenciram na Itzhaka Bentova). Tek tada, u tom stadiju, surogat zvan "ljudski rod" postaje spreman da u sebe primi temelj za stvaranje (referenciram na Gurdjieffa) "nadtjelesne sustine", koja se ocitavala u povezivanju sa svojim Višim Bićem ili Višim Ja. To Vise Ja nije nista drugo nego simultana visa vanzemaljska svijest u beskonacno mnogo oblika postojanja, od onih koje smatramo "vanzemaljskim" pa do najvisih astralnih bica, ujedinjenih naravno u zajednicku svijest ili ono sto se zove Naddušom (referenciram na Swerdlowa).
Skupina Seraphima ostavlja tada na Zemlji artefakte emanacije Apsoluta, koje mi nazivamo Piramidama - koje su postavljene u periodu izmedju 50 miliona godina i 2 miliona godina b.c. (nema Piramide mlađe od toga), ovisno o kozmičkim ciklusima i potrebi za povećanjem energije Apsoluta (povišenjem frekvencije na kojoj egzistiraju energetski Centri - što se radi i dan danas). Iako se najranija piramida (ona u Tihom Oceanu) postavila prije vise od pola milijarde godina, ona je primarno služila drugoj svrsi (obzirom da u ono vrijeme nije postojao ljudski rod, nego rasa koja je obitavala na drugačijem nivou postojanja).
Naš kronoloski (povjesni) redoslijed nema mnogo veze sa događajima koji su se odvijali (mogli bismo reći da se odvijaju i da će se odvijati) u sferama gdje vrijeme i prostor ne postoje na način na koji ih mi poznajemo. U bezvremenskim i besprostornim Sferama ti su se događaji mogli odigrati prije nekoliko trilijardi godina na desetu potenciju, mogu se odigravati u trenutku dok pričamo a moći će se odigravati za nekoliko trilijardi godina na desetu potenciju.
Naša mala fizikalna ravnina pokazala se samo dobrom "sletnom pistom" za kojekakve pizdarije sa "formulom Apsoluta" za "izgradnju novih oblika života", koja se na kraju na najgroteskniji nacin pokazala "isplativom", jer tvorevina je u nekim stvarima "nadišla Tvorce", čega su sami Tvorci i Usavršavatelji savršeno svjesni, ali 99,9 posto tvorevine(populacije) o tome nema blagog pojma (jedna na žalost, od onih "stavki" na koju usavršavatelji nisu mogli utjecati, ali na koju može utjecati svaka pojedinka na temelju svoje slobodne volje i duhovnog napredka).
.

Poslednji izmenio Enoch dana 01 Feb, 2009 04:47 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 21 Jan, 2009 20:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A kako se u ovu sliku uklapaju zivotinje i ostala fizicka bica?

Edit: Jasno je koliko mi- ljudska bica- odskacemo od sveta u kojem zivimo. Najvise zbog mentalnog dela u nama. Toliko smo zastranjeni da je neverovatno pomisliti da smo ovakvi postali nekim prirodnim tokom bez "intervencija sa strane"> ali kako se tu uklapaju zivotinje i biljke... i svi ostali cinioci materijalnog sveta- na nacin kako ga mi dozivljavamo.
 Nazad na vrh »
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 21 Jan, 2009 21:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba ::
A kako se u ovu sliku uklapaju zivotinje i ostala fizicka bica?

Edit: Jasno je koliko mi- ljudska bica- odskacemo od sveta u kojem zivimo. Najvise zbog mentalnog dela u nama. Toliko smo zastranjeni da je neverovatno pomisliti da smo ovakvi postali nekim prirodnim tokom bez "intervencija sa strane"> ali kako se tu uklapaju zivotinje i biljke... i svi ostali cinioci materijalnog sveta- na nacin kako ga mi dozivljavamo.

Smatram da su neke zivotinje nastale kao posljedica evolucije (iako vjerujem da je sam pocetak evolucije bio "uvjetovan" necim "sa strane"). Za dio smatram da je stvaran cistim genetskim inzinjeringom.
jasna
Majstor

Pridružio: 26 Mar 2008

Poruka Poslao: 23 Jan, 2009 20:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Imamo potpuno isto mišljenje o starosti piramida na Zemlji (a i onih na okolnim planetama). Ne sjećam se Enoch da li smo ti i ja u privatnoj prepisci govorili o ovoj temi, ali drago mi je da smo došli do istih spoznaja. Naime, kad sam bila na lokaciji u Visokom gdje se nalazi taj prastari energetski mehanizam (koji se popularno naziva piramidama) dobila sam na licu mjesta (a čini mi se da je baš tad bio i Dajbog sa mnom) podatak da su one piramidalne oblike ustvari gradile 2 "civilizacije". Jedna od njih je sačinila ovaj ogromni mehanizam za transformaciju energije i njeno slanje kako u kosmos tako i u Zemlju (ali beskrajno malo u odnosu na procenat koji je išao ka vani). Tada, kako sam vidjela, ovdje uopšte nije bilo fizičkih bića, već bića koja su bila eterična. A nakon što su oni sačinili ovaj grandiozni mehanizam (neki moji poznanici smatraju da se ovdje radi o 11 brda, a ne samo 3 odnosno 5 ispod kojih se kriju dijelovi tog mehanizma) i koristili ga neko vrijeme onda je negdje oko 1,5 miliona prije n.e. došla druga civilizacija ne tako dobrohotna kao prva i djelimično promjenila oblik piramidama. To se i fizički vidi na nekim od brda, kao da je džinovska ruka "zasjekla" ustranu dio brda i promjenivši joj oblik - promjenila joj i frekvenciju.

Ovi drugi koji su kasnije došli, više mi, po feelingu, liče na ove koje Enoch opisuje kao negativce, uslovno rečeno...da sad ne spominjem sva ta imena. I pošto mi je rečeno da su ovi KASNIJI došli pre oko 1,5 miliona godina pre nove ere, onda je logično da su oni prvi došli prije toga. Stoga, na ovom mjestu drago mi je što se iskustveno sastaju dva ista podatka.

Kad god kažemo da je cjelokupna historija ljudske i ostalih rasa puno puno starija od ove o kojoj učimo u školama, mi nikad ustvari ne razmišljamo KOLIKO DUBOKO seže u prošlost ta starost. Ali, kad imamo konkretne podatke (i lokacije) onda je lakše zaći u suštinu ove tvrdnje.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 24 Jan, 2009 10:14 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Potrosio sam u decembru dragocjenih dva tjedna svoga zivota na raspravu na jednom forumu, o starosti piramida, opovrgavanju egiptoloskih teorija, kako o starosti piramida tako i o nacinu gradnje. Prije toga rasprave na jos masi domena. Guess what - nije vrijedno jer se rasprave vrte u krug (taman kada se pocne stizati do nekog rjesenja, dodje neki jelen i bez kucanja mrtav ladan postavi isto pitanje ko na pocetku trida, i opet sve ispocetka...unedogled). Nije vrijedno truda, pogotovo na ogromnim opcenitim domenama gdje jelena ima na tisuce (jelen = onaj koji ulazi bez kucanja, banalizira, skace iz teme na temu, spama i trola). To zeli, moze jednu od tih raprava procitat OVDJE, jer mislim da je to zadnja rasprava koju sam ikada vise virtualno vodio na tu temu - igdje Wink Nick tamo mi je Simultan.

Poslednji izmenio Enoch dana 26 Jan, 2009 02:19 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 24 Jan, 2009 10:15 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Godine nisu bitne-bitna je funkcija koju one jos i dan danas obavljaju...

KLIMATSKI REGULATORI...
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 24 Jan, 2009 10:18 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pricali smo Jasna o tome na prajvat. Sjecam se Wink
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 24 Jan, 2009 16:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Stariji, moja teza o starosti piramida nije dokaziva niti sam to igdje tvrdio.

Sto se tice mojih argumenata u vezi ostaloga, imas na onom forumu na koji sam dao link (na direktnu raspravu) pa procitaj tamo. Ja u vezi ovoga vise necu napisati ni retka.
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 24 Jan, 2009 17:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mislim da ste obojica u pravu.

Ja samo mogu reci ono sto sam sam iskusio.
Piramide u Bosni su starije od 500 000 godina i ja stojim iza toga.
Koliko tacno -nisam se upuscao ,jer mi to nije ni bilo bitno-ovaj podatak sam "dobio " onako uzgred.
E sad ako se zna kada je bio potop, a one su bile pre njega-sto je vidljivo na njima(da su bile pod morskim-odnosno jezerskim naslagama), onda bi to neko ko je geolog mogao i mnogo tacnije da datira.
Cini mi se da je to upravo i bilo tako negde pre oko 2-3 miliona godina?
jasna
Majstor

Pridružio: 26 Mar 2008

Poruka Poslao: 24 Jan, 2009 19:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Stariji od 13 godina - oprosti ako sam gruba, ali nemoj da se i ponašaš kao da ti je toliko godina kad je u pitanju ova tema. Prije svega, i sama sam bila na egipatskim piramidama i u muzeju u Kairu i na brojnim drugim mjestima. Stvari su puno dublje i zaista puno, puno starije od onog što si ti video i što ti je "objašnjeno" o tim crtežima na piramidama.(I meni je "zvanično" isto objašnjavano kao i tebi...)

Ako imalo zađeš u istoriju, naći ćeš podatak i to od strane naučnika da su narodi koji su STIGLI u dolinu Nila VEĆ zatekli piramide izgrađene. Naselili su se tu a tek vijekovima i hiljadama godina poslije taj novi narod koji nije bio starosjedilac na tim prostorima prozvao se - Egipćanima. Ovaj istorijski period o kome govorim seže od 20.000 godina unatrag pa do milion, dva i više godina.
E, sad - objašnjavati ti kako to znam i otkud - bila bi preduga priča jer uključuje razdoblje od MOJE 13. godine odkad sam se aktivno počela baviti egiptologijom jer me užasno privlačila, pa sve do danas kad imam 40 i kusur godina.

Prije svega, prikupljala sam naučne podatke, zatim one koji su također naučni ali se rijetko gdje spominju jer ne odgovaraju zvaničnoj svjetskoj istoriji i onima koji su tako vještački nasadili pdoatke jedne na druge i predaju nam je po školama i fakultetima. Zatim, izvori su mi sa duhovne strane, a to znači - informacije koje sam dobijala od izvora kojima ja vjerujem, a ti ne moraš i ne mora niko drugi na svijetu. I potom, tu su informacije koje su dobijali i drugi vidoviti ljudi ili oni sa nekim drugim parapsihološkim sposobnostima.

Dakle, ukoči malo kad pričaš o ovome bar na ovoj temi i sa ovim ljudima. I Enoch i Dajbog i ja (za ostale to ne mogu tvrditi jer ih ne znam) proveli smo godine i godine proučavajući tu temu i zato se nemoj čuditi što Enocha mrzi da dalje i riječ progovori o tome. Ja ga potpuno razumijem ali evo, zbog tolerancije i pristojnosti koju mi nalaže učešće u bilo kojoj temi na forumu, uzela sam za potrebno da ti odgovorim ja, umjesto njih. I ja također više neću raspravljati o tome jer je to za mene već odavno gotova stvar.
Poznajem dosta dobro i zvaničnu i "paralelnu" historiju, a sa Semirom sam provela sate i dane u raspravi o onom što je napisao u svojim knjigama. I uvijek smo se do utančine slagali oko te "alternativne" historije o kojoj je i pisao. Stoga, ako možeš da malo staneš i razmisliš o ovim podacima kojima mi baratamo, pa nakon toga da se priključiš diskusiji, bilo bi zaista poželjno. Ako ne, onda sam odluči šta ćeš s ovom temom.

Lijep pozdrav!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 25 Jan, 2009 07:18 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da nastavim ono sto sam zapoceo, poglavljem svoga romana:

* * *

ČETIRI: Piramide

Pažljivo savijajući nit prema dolje, da se donji dio zrake što bolje utka u Ksandera, Xeron obavi zadnje pripreme za putovanje koje ih je čekalo.

"Pravac Piramide!", vikao je Ksander, očito jedva čekajući da opet krene što dalje od Platforme. Xeron je znao koliko je posao Graničara težak i monoton, ali je upravo taj posao bio jedno ogromno iskustvo koje je probuđene pripremalo na više nivoe astrala. Nitko od Graničara nije bio, kroz sve inkarnacije u fizikalnim ravninama, pošteđen stranputice i teških životnih situacija i odluka koje su ih češće dovodile na Put Tame nego li na Put Svjetlosti, sa kojeg su krenuli prije mnogo Krugova. Upravo zbog toga, zbog svih nedaća koje su sami bili hrabri odabrati, u dogovoru sa Kosmosom i pod budnom pažnjom Sibius Anar rase, Graničari su bili cijenjeni u svim astralnim ravninama, a njihova je slava bila opjevavana u mnogim astralnm sobama, gdje su mnogi astralni pjesnici pretakali energiju u razne ode, koje su poprimale zasebnu formu i povezivale se sa ostalim odama slične suštine.

Nitko od te astralne djece nije osjetio breme fizikalnosti, već su u vječnom zagrljaju Apsoluta, provodila svoja postojanja u sagledavanju raznih vidova fizikalnih postojanja, prativši "zgode i nezgode svojih junaka" na različite načine - od holografskih zaslona stvorenih djelovanjem polja koja su se postavljala između njih i određene radnje ili nižih / nižeg entiteta, koje / koji su promatrali i analizirali, pa do samog "sudjelovanja", gdje bi na kratko dozvoljeno vrijeme "naselili" sam niži entitet, ili cijelu skupinu njih i promatrali stvari "iz prve ruke", intenzivnije osjećavši događaje nego li u prvom slučaju.

Da li se tu radilo o vrsti astralnog licemjerja, Xeron nije želio suditi. Sibius Anar bića, barem dobar dio njih, pretežno se nisu slagala sa mnogim vidovima i načinima djelovanja većine ostalih visokoh rasa, te skupina entiteta i samostalnih entiteta, obraćajući se za savjet pretežito Avi Lavovima ili samom Apsolutu, preko Devetorice Izaslanika u Vijeću Apsoluta. Avi Lavovi, naseljeni još uvijek u Praiskonskoj Šumi, bili su nosioci mudrosti i u nemalom broju slučajeva, savjetnici samog Apsoluta. Ta visoka i mudra rasa Seraphima, koja je sa Sibius Anar rasom, dijelila pretežito istu ljubav prema fizičkoj kreaciji i koja je poznavala sve najdublje tajne samog Kreatora / Jednog / Apsoluta i koja je u Šumi imala dio Izvora i preko njega uvid u Sve Što Jest, uvijek je znala ili dati savjet ili donijeti odluku koja se gotovo uvijek podudarala sa odlukama koje su Sibius Anar donijeli ili izglasali nezavisno od konzultiranja sa Aviima.

Probuđeni i Pomaknuti i sami su svojevremeno, svatko na svoj način, shvatili kako im najveći neprijatelji u fizikalnim ravninama nisu bili barbarizam te okrutni životni uslovi i nemalo puta okrutno skončavanje istih, već nelogičnost, izokrenuta percepcija te opčenito zatrovanost Uma, koje su u njih postepeno utkivale pojedine elohimske i gotovo sve demonske frakcije, koje su uspjele "izboriti" svoj "status za slobodno hranjenje i dominaciju", kada je Apsolut dopustio Kaosu da povede svoje "svite" prema Donjoj Astralnoj Ravnini.

Bilo bi naivno tvrditi da su odmetnuti entiteti uspjeli prevariti sam Apsolut i upustiti se u grijeh sa Ženom. Prevariti sam Apsolut, bilo je nemoguće, pošto su i sami bili dio istoga i Koji ih je poznavao bolje i dublje nego li su se sami poznavali. Jedino tko je ispao naivan u cijeloj toj igri infiltracije u fizičko, bili su oni sami, te rasa "polubogova" Nephilima. I "Giganti" i "Titani", i "Kronosi" i "Zeusi" i "Samaeli / Gebure / Jupiteri" bili su pijuni u vječitoj igri Života i Prepreka. Naivčine su u svojoj taštini svu svoju snagu i energiju pretočili u Simbole Moći, koji su kasnije tisućljećima bili predmeti većinskih presipavanja iz ničega u ništa, većini kabalista, ezoteričara, okultista, alkemičara, hermetičara, monoteista te mnogih drugih koji su u "potragu za Istinom" krenuli "naoružani samo" egom i intelektom. Svaki iskreni pjesnik, pisac, romantik i esencijalist bili su mnogo bliže otkrivanju same Istine od većine "samozvanih znalaca i proučavatelja" iste. Nije li sam Ksander, prije Pomaka, rekao: "j...š društvo kojemu je strukturalizam najveći domet?!"

Sve je to još u Atlantidi krenulo nizbrdo. Xeronu je ionako prošao tren od susreta sa atlantiđanskim Magovima i Mudracima. Taština je zavladala a mrak se spustio na jednu od jačih duhovnijih prijestolnica u ovom dijelu galaksije. Zato je kazna u obliku neznanja bila toliko surova. Zato ljudi još i danas plaćaju svoju cijenu. I Atlantiđani su bili naivni. Barem mali postotak koji je upravljao sudbinom cijele Zemlje. Za razliku od samoljubivih viših entiteta kojima nije dana mogućnost odabira, pošto se smatralo da su granice `dobrog` i `lošeg` usvojili samim svojim nastankom i postojanjem van vremena, Atlantiđanima je ta mogućnost data, a bili su upozoreni i na posljedice. I to na katastrofalne posljedice njihovog pokušaja da se okoriste Znanjem zbog iluzorno prividnog rasta, koji bi prije ili kasnije završio uništenjem cijele planete. Na kocku je stavljan jedan kontinent pun Znanja i ostatak svijeta bez istoga; ili sa istim u malim količinama. Xeron je smatrao da je odluka, koja je bila donijeta, koja se donaša i koja će se donositi - na bezbrojnim Atlantidama, ustvari bila ispravna, je ispravna i bit će ispravna.

Pred "Konačan Pomak" - kako to vole nazivati Kseron i ostali Graničari, a i veliki dio Probuđenih i Pomaknutih, naseljenih / koloniziranih u sve dijelove Donje Astralne Ravnine - došlo je do novog "fenomena", koji je po bizarnosti uspio zasjeniti i onaj u Atlantidi, a to je bio fenomen banaliziranja ama baš svega što je ljudima došlo u kontakt sa bilo kojim od osjetila. Dok su Atlantiđani bili gladni Znanja, ovi su bili gladni Neznanja, ismijavajući sa jedne strane sve što je imalo ikakve veze sa pravom, esencijalnom naravi njihove prirode, a sa druge strane izvodeći bajalice, invokacije ili jednostavno afirmirajuči vlastite želje i prohtjeve, ne imajući ni približnog pojma šta to oni u stvari rade i sa čime sve dolaze u kontakt. Dvije politike, od kojih prva "ako nešto želim, onda ću pod svaku cijenu doći do toga" i druga "ako nešto želim, moram to samo žarko željeti i to će se stvorit preda mnom", koje su u naličju različite ali u suštini potpuno istovjetne, dovele su kompletan ljudski rod na toj planeti na sam rub grotesknosti. Nitko od bića, osim pojedinih Transparentnih i Demonskih zajednica, a ponajviše od raznih CrnoZmajskih frakcija, nije ni približno očekivao ovakvu inerciju Duha U Čovjeku, nakon svih pouka koje su naučili nakon nestanka Atlantide. Ne potopa. Nego nestanka.

Fenomen banaliziranja "iskristalizirao" se najviše dolaskom upravo onih segmenata koji su trebali pomoći da se duhovnost i nauka konačno povežu u jednu zasebnu granu - dolaskom naprednije nauke i tehnologije. Kasnije se pokazalo da nauka nikada neće dostići niti jednu milijuntinu nauke starijih civilizacija, a razni su blješteći katodni ekrani postali centar moderne civilizacije. Banalizacija je još više dobila na zamahu, kada su se ionako raštrkani djelići starih Znanja, počeli još više razvodnjavati i banalizirati, pa se pola stoljeća prije samoga Pomaka pojavio trend rada sa energijama, no u "suradnji" sa raznim opojnim sredstvima demonskog karaktera. U to vrijeme, dok su se viši entiteti hvatali za glavu od zgroženosti i u nastojanju da shvate koliko glupost, dekadencija i primitivizam - kao spoj demonskog utjecaja u ljudske gluposti - mogu kod "Izabrane Djece" daleko otići, na Zemlji su entiteti, bez i malo uznemirenosti, kombinirali rad sa teškim i drevnim energijama, sa raznim drogama ili sa raznim oblicima razvratnosti i hranjenja najnižih fizikalnih nagona u Čovjeku. Ovakvo ludilo, morao je priznati, zaobišlo je i sam Babilon.

Čovječanstvo prije Konačnog Pomaka imalo je samo jednu zajedničku osobinu - dekadenciju koja je uvijek dovodila do uništenja. Umna zaostalost od koje je patila većina tadašnjeg stanovništva, otišla je toliko daleko, da je i ono malo Poslanika bilo ili nezamijećeno ili jednostavno uništeno na razne načine. Svaka individua koja je nastojala sačuvati vlastitu individualnost i koja je osjećala da svi odgovori leže u kreativnosti koja proizlazi iz volje, volje koja proizlazi iz mudrosti i mudrosti koja proizlazi iz ljubavi, bila je na razne načine izopčena iz zajednice i provodila živote u mukama i agoniji, u svijetu koji su došli mijenjati, a ne kopniti i gubiti duh u njemu. Egu je jednostavno bilo dovoljno što je plivao u moru primitivne i niske ugode. Sve ostalo je lukavo, tisućljećima, dovodio do točke usijanja, provodeći svoj mali lukavi plan i dalje misleći da je nadmudrio sam Izvor. Ništa više. Ništa manje. No, tisućljećima degenerirano čovječanstvo nije ni izdaleko moglo pojmiti ovako jednostavnu stvar.

A kako i bi?! Već u samim počecima zadnjeg zemaljskog Kruga, kada su `pale` arhanđeoske , anđeoske i demonske svite počele utjelovljivat sebe, najprije u posjetitelje iz drugih zvijezdanih sistema, a zatim i u same stanovnike planete, jednostavno žudeći za nektarom posrnule Ženske Univerzalne Energije, obeščašćujući je na svakom koraku, stvari su otišle daleko od svih zacrtanih puteva po kojima se čovječanstvo svojom voljom moglo kretati. Svojom voljom. No kada je ta volja zamijenjena tuđom voljom, koju nitko nije mogao prepoznati kao takvu, sam vrh ega, koji je obitavao na najvišem dijelu i u najdubljem dnu najcrnjeg crnila, iza same Praznine i Ništavila, krijući se od Apsoluta kao što se podao um krije od uma koji ga je prepoznao, tekao je u rijekama, morima i jezerima crnila, nadgledan budnim Okom samoga Molocha, trujući um, duh i tijelo svakog stanovnika te nesretne planete i dobrog dijela galaksije, kako u fizikalnim, tako i u astralnim ravninama.

Svaka njihova duhovna i religijska knjiga upučivala je na istu stvar. Spisatelji su manje ili više upakirano prenosili fragmente istine na papir. Pjesnici su u pjesmama podsvjesno ostavljali Ključeve, samo da što više pojedinaca shvati ili barem nazrije djelić Istine. Ništa se od toga nije dogodilo. Ljudi su i dalje plivali, ronili i utapali se u vodama crnila, trošeći i najmanji dio energije za borbu protiv onih koji su crnilo ili osjećali pa šutjeli ili ukazivali na njega. Jedan od malobrojnih koji je to vidio, rekao je da se “sve boje mogu prefarbati, osim crne" i bio je u pravu. Ono što se ne može umaskirati dovoljno dobro a da se maska kad tad ne počinje nazirati, učinit će sve, samo da masku što dulje održi nevidljivom.

Ono malo Poslanika koji su kroz fizikalno postojanje - i postojanja - na Zemlji, uspjeli ostati odvojeni od materije i koji su u fizikalno postojanje došli sa manje ili više iskristaliziranom percepcijom i Znanjem o Istini i Putu, prije ili kasnije, najviše usljed straha i nesigurnosti od ignorantne i zaostale sredine i okoline, padali su u zamku postepenog zaborava i sagledavanja stvari iz ignorantnog ljudskog aspekta koji je rastao i koji je počeo nadvladavati unutarnju povezanost sa Izvorom i Vodičima.

Tu je došlo do ozbiljnog paradoksa kojeg za malo nitko nije bio pošteđen, pa čak i nakon Faznog i nakon Konačnog Pomaka, pošto su se još uvijek osjećale posljedice programiranja i robovanja nametnutim asocijacijama, kao i posljedice života u "svijetu unutar kutije". Iskristalizirana slika manjine, počela se gubiti usljed zamućene slike većine. Xeron je znao da Ksander još i sada ima problema sa odbacivanjem sve manjih i manjih "naslaga" navedene "mutnoće", u obliku nametnute projekcije putem programa, asocijacija ili najjednostavnijih "mentalnih i duševnih afirmacija", kojima je većina, obično putem naredaba i ostalih uzurpacija mentalnog, duševnog i tjelesnog karaktera, te dugotrajnim slamanjem volje, držala tu manjinu u okovima. Suludo je bilo to, da je manjina Kaosa upravljala većinom i okretala ju protiv manjine Reda.

Kada je Svjetlost rekla: ˇ"igrat ćemo pošteno", svi smo znali kakav nas Put čeka i što je sve pred nama, u nastojanju da "fair playom" omogućimo određenom dijelu čovječanstva da se vrati na pravi Put.

"Vidi, stigli smo", ozareno je vikao Ksander dok su se približavali magličastom oblaku, obasjani zvijezdama koje su zaigrano titrale u nebesko plavo / ljubičasto / zelenom svodu Univerzuma.

"Ako ništa drugo", Xeronova misao ispuni sve pripadnike Sibius Anar vrste, koji na tren zastanu da se povežu sa Xeronom i na tren budu sa njim u podnožju Piramida sa Samom Rubu svega što postoji, postojalo je i postojat će, "Ksandera najviše tješi jedna pomisao - njegov Svemir više nije crn."

* * *
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 25 Jan, 2009 08:08 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ukrotitelj stihije mora da uzdigne svoju ognjenu sablju slobode i da presece po zraku:

Godine sam proveo u razgovorima sa Starijim od 13, te bih zato zamolio i Jasnu i Enocha da ne odbacuju olako to sto on priča.

Ja nisam neki strucnjak za piramide, niiti sam ih do sada vidjao drugacije nego pri poseti jednoj Sferi, gde sam proveo neko vreme sa tamosnjim stanovnicima u razgovoru a koji su me dobro isprepadali svojim neverovatnim smicalicama. Tu sam upoznao lepoticu obučenu kao dama, samo što se kretala četvoronoške.
No, mozda ce mi se jednom pruziti prilka da posetim Kairo.
Tako da ne znam jesu li kairske stare 2 ili 20 milion godina.

Mislim da su mnogo starije od onog zvanicnog tumacenja koje nam daju egiptolozi, jer su njihova podnozja bila pod morem.

Sasvim mi je lako vizualizirati sliku Egipta pod morem, iz koga izbijaju vrhovi piramida. Toliko lako, da sam siguran da je to tako stvarno i bilo.

Pozdrav svima
i da ne zaboravim,
neću se ni ja više javljati na ovu temu Very Happy
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 25 Jan, 2009 09:01 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Enoch, jako pazljivo citam tvoje teme,

svaka cast,

nego imam jedno pitanje za tebe, pa bih voleo kada bi smo oko toga mogli da prodiskutujemo.

Hermeticki i kabalisticki krugovi, makar oni koji znaju sta pricaju, povezuju Geburu sa Marsom. Ti je povezujes sa Jupiterom. Zasto?
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 25 Jan, 2009 16:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U bilo kojoj novijoj kabalistickoj literaturi, pogotovo onoj od WW2 naovamo, prikaz drva zivota izmijenjen je u odnosu na prikaze iz proteklih stoljeca. Kada se pogledaju dijelovi Zohara i procita, po meni najbolja knjiga o Kabali IKAD napisana - Holy Kabbalah od A.E. Waitea (napisana u drugoj polovici 19. stoljeca), vidi se da su strane u modernoj telema / new age "kabalistickoj tarot" literaturi izokrenute. Ono sto prezentira lijevu stranu stavljeno je na desnu i obratno. Nemojmo zaboraviti da je dobar dio suvremene zapadnjacke kabale i tarota velikim djelom referenciran na Crowley-a i telemitku viziju / verziju ezoterije, koja je po meni (vec sam umoran od pisanja o tome), najveci bulshitt koje je moderno doba vidjelo.
Tako da svi pobornici, ne kabale, nego "Quabbale" (kuracpalacbale ako se mene pita) od koje je nastala vecina danasnje "Madonna Like A Virgin Kabale", smatraju da je sfera strogosti desna ruka koja simbolizira Mars. Posto je (izvorno) lijeva ruka Jupiter a u onoj arhaicnijoj kabali to je Gebburah (strogoca), onda Gebbura predstavlja Jupiter. Mars je Chesed (milosrdje, a ne ljubav kako se prikazuje danas u izvitoperenoj new age simbolici). Dalje, korespodencija sfera sefirota sa andjeoskim hijerarhijama, prema Waiteu (sa cime se apsolutno slazem), izjednacuje Gebburu i Samaela, te Gebburu i hijerarhiju Seraphima u zidovskoj mistici te Gebburu i Powerse u krscanskoj angeologiji. U dosta okultnih zapisa Samael se poistovjecuje sa Zeusom koji je opet - Jupiter.

Ne znam o kojim to upucenim krugovima u kabali govoris, ali se samo nadam da takvima ne smatras onaj crowleyevski pseudo misticni ekiparac na "M & M" podforumu Alternative na forum.hru Cool
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 25 Jan, 2009 17:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Uf,
ne znam, stvarno ne znam...

Imam velikih problema u povezivanju sefirota i planeta. Stvarno ne znam sta to znaci kada se jedna sefira poveze sa nekom planetom. Mesec i Yesod to mi deluje kao nesto sasvim moguce, za ostalo nisam siguran.

Ti krugovi nisu Crowlyevi.

U stvari, mnogi pametni ljudi su samo naslepo prepisivali od Crowlyja. Verovatno ni sami ne znaju zasto su to radili.

Hvala ti.

Ako mozes jos nesto reci o povezivanju planeta i sefira, to bi mi bilo bas drago.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ENOCHOVA KAPIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90000 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40599 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29764 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42384 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 22635 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35320 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42754 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)