Dijeta.....liječi li uzrok ili samo poslijedicu?
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » LJUDSKO TELO I NJEGOVE POTREBE
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Ana
Gost

Poruka Poslao: 26 Jan, 2009 03:23 am    Naslov: Dijeta.....liječi li uzrok ili samo poslijedicu?
Odgovoriti sa citatom

U današnjem tempu života mnogo šta nam se nameće a pogotovo imperativ ''vitkosti''. Mnogo ljudi u svijetu sve više ima problema sa pretilošću i svakim danom pod pritiskom stresa ta pojava se uvećava. Postoje jako puno sajtova na ovu temu i svi su veoma različitih teorija....iako je uzrok gojaznosti isti....a dijete su različite. Šta mislite o tome koja su vaša iskustva. Lujza Hej ističe kako problemi sa težinom dolaze iz najdubljih slojeva ličnosti i podsvijesti u kojoj je glavni razlog....nesigurnost,osjećaj ugroženosti. Na drugoj strani pojavljuje se bolesna navika nametanja kako kroz medije tako i u svakodnevnoj komunikaciji imperativ ''vitkog izgleda'' koji je često samo pojava jednog ''degenerluka'' u društvu gdje je forma bitnija od sadržaja i gdje vrlo često baš ta odredjena bolesna ''forma''vizuelno nadjačava i uglavnom prikriva prazninu i nečistoću sadržaja nekih ljudi....koji forsiraju taj bolesni trend.

Interesuje me da li mislite da li je uopšte potrebno držati dijete,pogotovo ako se skida manji broj kilograma....šta mislite i koja su vaša saznanja o dijetama koje bi pasale ljudima sa visokim indeksom pretilosti.
Da li pri izboru dijete treba uzeti u obzir krvnu grupu osobe,životne navike,posao kojim se bavi,bioritam itd?
Da li stres može da goji??? Ja itekako se slažem sa ovim,pogledajte samo ljude oko sebe?
Da li se modifikacijom gena duhovnim pristupom može otkloniti ''deformacije''u genima kad je gojaznost u pitanju i da li se samim tim mogu isključiti dijete i prijeći na odgovarajući način ishrane???
Da li je zdravije reći- Dijeta to je samo zdrav i dugoročan način ishrane?
Pišite svoja iskustva....znam da će ova tema naročito interesovati dame Smile
 Nazad na vrh »
stariji_od_13
Napredni tragalac

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 26 Jan, 2009 07:39 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

generalno se ljudi loshe hrane optereceni samim zhivotnim tempom ...

vitkost ukoliko je posledica djeta i iscrpljivanja organizma mozhe biti to shto si opisala ; takodje imash vitke ljude koji ne drzhe dijetu ali puno su fizichki angazhovani tako da sagore unetu hranu...

treba se naci balans u fizichkom i umnom angazhovanju, izbegavati brzu hranu ...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 26 Jan, 2009 10:15 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ihrana usko zavisi sa emotivnom stabilnoscu i duhovnim zdravljem.. kada osoba nema stabilnost, balans i mir, kada nema srece onda nije stabilna i naravno to se odrazava na sve ukljucujuci ishranu.

Najjednostavnije resenje za ishranu koje znam za sada jeste solarna yoga.
Mada nju jos ne primenjujem nije jos prolece pa nema sunca za gledanje.
Jedino sto sam primenjivao to su postovi na odgovarajuce dane tada postim 24h bez hrane i vode. Dan pre ovog posta ima se jedan obrok nekog voca i dan posle ovog posta ima se jedan obrok nekog voca.
Ako nemoze da se odrzi ovaj post bez vode i hrane onda se posti na samo vodi (znaci pije se samo voda i ne jede se nista). Ako nemoze ni to da se ispostuje onda se jede voce taj dan. A ako nemoze ni to da se ispostuje onda se jede sve samo se izbegavaju zitarice, zitarice se ne jedu tog dana.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
stariji_od_13
Napredni tragalac

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 26 Jan, 2009 23:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

evo recimo ova teta, mislim da dosta dobro jede a vitka ...

http://www.youtube.com/watch?v=nFF8bubMc40
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Ana
Gost

Poruka Poslao: 27 Jan, 2009 00:25 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alaemyrus....ajd ti navrati malo do Sarajeva da održiš koje predavanje na temu zdravog života izmedju ostalog i o zdravim namirnicama i navikama... Smile . Interesuje me odakle ti saznanje o svemu tome da li si ti Budista ili ....?
Uh kada bi mogla da se prebacim na takav način ishrane pjevala bi od sreće...mislim da bi mi organizam procvijetao. Pretpostavljam da se ne može naglo preći na takav način i životnih navika a i ishrane....što se tiče joge i uopšte tjelesne vježbe brzo bi se adaptirala jer već godinama sam fizički aktivna.
Interesuje me koliko se po tvom mišljenju treba utrošite vremena na pripremu zdrave hrane?....danas je to maltene postao luksuz.....jer je sve više obaveza a vrijeme leti li leti. Da li se ti razumiješ u ayurvede ? Ja sam kappa-pitta tip,voljela bih da nabavim neku tablicu hrane koja mi najviše odgovara po ovom tipu.
Ovo za kakao sam blago šokirana ali me na neki način i ne čudi...ko zna šta nam svašta trpaju u hranu i piće.
Ponekad toliko silno zaželim da uopšte ne jedem već jednostavno da živim od vazduha jer mi se čini da zapravo je hrana višak...meni ustvari samo treba energija da bi funkcionisala i da bi se osjećala lako a u toj lakoći i beskrajno nadahnuto i kreativno,a to me je jako ispunjava i cini srećnom. Mislim da se može živjeti od prane....bez hrane...iako znam da zvuči nemoguće,negdje u dubini osjećam da je to moguće.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 27 Jan, 2009 00:36 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Moje je misljenje da je ishrana, posebno evropskih civilizacija, pritom mislim i na severnu Ameriku i australiju. usla u fazu sustinske gladi. Tako sam nazvala osiromasene proizvode, voca i povrca koji se prodaju Struktura vestacki uzgajanog voca i povrca je oslabljena, ne poseduje elemente zivota u pravoj formuli. Tako da se javlja glad koja se nicim ne moze utoliti. Ljudi se debljaju, bogato hrane a u stvari siromasi na livadama jedu bolje . Ovo slabljenje u kvalitetu onoga sto jedemo je i uzrok mnogih bolesti.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Ana
Gost

Poruka Poslao: 27 Jan, 2009 01:51 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Slažem se sa ovim...hrana koja se danas prodaje po marketima i na pijaci je slaba energetski a i ne hranljiva .... znači samo oduzima energiju a daje višak( čitaj-salo,toksine,bolesti itd).

Citat:
Moje je misljenje da je ishrana, posebno evropskih civilizacija, pritom mislim i na severnu Ameriku i australiju. usla u fazu sustinske gladi. Tako sam nazvala osiromasene proizvode, voca i povrca koji se prodaju Struktura vestacki uzgajanog voca i povrca je oslabljena, ne poseduje elemente zivota u pravoj formuli. Tako da se javlja glad koja se nicim ne moze utoliti. Ljudi se debljaju, bogato hrane a u stvari siromasi na livadama jedu bolje . Ovo slabljenje u kvalitetu onoga sto jedemo je i uzrok mnogih bolesti.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 27 Jan, 2009 22:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Uzgojem biljaka i za ishranu, ljudi su verujuci da nesto znaju, a tek su zagrebali po povrsini znanja. poceli da prave vestacka djubriva i da grade staklenike. Cilj ovakve proizvodnje je ekomomske prirode.
Istina je da svi atomi nisu jednaki po sadrzini, Da ono sto vidimo pod mikroskopom ne daje pravu sliku sustine, vec samo formu.
Kada se eliminise sunceva svetlost koja svojim sjajem svaki atom dogradjuje, posle nekoga vremena atomi gube svoju sustini, Tako i DNK coveka slabi, smanjuje se kolicina potrebnog znanja za obavljanje odredjene funkicije pa se covek razboli.
Razliku medju atomima iste vrste mozemo videti kroz paralelan svet koji nam je vidljiv, a koji je po sustini identican sa onim koji gledamo kroz mikroskop. Atom vodonika je zemlja, ali i Mars, Imaju istu strukturu ali ne i sustinu.
Za paradajz su vec uocili, da onaj koji greje sunce i onaj iz staklenika nemaju istu vrednost.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Ana
Gost

Poruka Poslao: 23 Feb, 2009 19:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::
Uzgojem biljaka i za ishranu, ljudi su verujuci da nesto znaju, a tek su zagrebali po povrsini znanja. poceli da prave vestacka djubriva i da grade staklenike. Cilj ovakve proizvodnje je ekomomske prirode.
Istina je da svi atomi nisu jednaki po sadrzini, Da ono sto vidimo pod mikroskopom ne daje pravu sliku sustine, vec samo formu.
Kada se eliminise sunceva svetlost koja svojim sjajem svaki atom dogradjuje, posle nekoga vremena atomi gube svoju sustini, Tako i DNK coveka slabi, smanjuje se kolicina potrebnog znanja za obavljanje odredjene funkicije pa se covek razboli.
Razliku medju atomima iste vrste mozemo videti kroz paralelan svet koji nam je vidljiv, a koji je po sustini identican sa onim koji gledamo kroz mikroskop. Atom vodonika je zemlja, ali i Mars, Imaju istu strukturu ali ne i sustinu.
Za paradajz su vec uocili, da onaj koji greje sunce i onaj iz staklenika nemaju istu vrednost.

Po ovom što si napisala definitivno pridodajem da jedino voće,povrće,žitarice,sjemenje i koštuničavo voće su jedina prava i najzdravija hrana,plus trave svih vrsta kao dodatak. Jer ona u sebi najviše sadrži sunčeve energije meso onda ni pod razno....pogotovo u skladu sa duhovnim rastom. Primjetila sam lično da mi meso sve više smeta iako ga jedem jako rijetko....doduše moram da priznam da sam slaba na morske plodove,lignje i tako to i ponekad ribu. No morska hrana mi prija dok bilo šta drugo kontinentalno-mesnog tipa ne. Kad god pojedem piletinu osjetim pogoršanje u svakom smislu a pogotovo u vibracijskom. Često mi se to desi kad sam kod nekog u gostima pa domaćini spreme neko meso,pojedem....no shvatila sam da ću ubuduće preskočiti tu ''kurtoaziju''bolje biti iskren i zdrav nego prećutkivati.
Zna li neko od vas recepte za spremanje slastica koje su zdrave i koje svojim sastavom povoljno utiču na organizam....moja jedina mana u ishrani je da volim slatkiše doduše ne preterujem,ali mislim da bi ipak trebala preskočiti čokolade iz prodavnice jer su pune svačeg nekorisnog kao i kekse. Ja bih htjela naučiti praviti zdrave slastice ako neko zna neka nešto napiše o tome ili na pp....Nama ženama itekako prijaju u predmenustralnom periodu tada organizam naprosto vapi za slatkišima. Prijatno veče svima
Objave
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » LJUDSKO TELO I NJEGOVE POTREBE
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 12430 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE POHVALE 79 Mladen 47622 07 Jan, 2011 11:12 am
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 16717 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35314 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA - to je moj dar za Tebe 18 Vakan Tanka 19672 06 Okt, 2009 05:19 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42750 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16879 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)