Astralni Blagoslov - roman
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ENOCHOVA KAPIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Enoch
Majstor

Pridružio: 10 Apr 2008
Lokacija: ..u prostranstvu simbola i beskonacnosti u jednome trenu...

Poruka Poslao: 29 Jan, 2009 14:28 pm    Naslov: Astralni Blagoslov - roman
Odgovoriti sa citatom

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/

Radim polagano na drugom dijelu romana pod nazivom "Prelazeci Rubikon". Uskoro cu na blog okaciti trece poglavlje, kada zgotovim.

Poz
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 30 Jan, 2009 01:24 am    Naslov: Re: Astralni Blagoslov - roman
Odgovoriti sa citatom

Enoch ::

Radim polagano na drugom dijelu romana pod nazivom "Prelazeci Rubikon". Uskoro cu na blog okaciti trece poglavlje, kada zgotovim.
Poz

E super brate,
Topli pozdrav Srce si!

.
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 30 Jan, 2009 03:48 am    Naslov: Re: Astralni Blagoslov - roman
Odgovoriti sa citatom

Vesna ::

Poz

E super brate,
Topli pozdrav Srce si!

.

Hvala, takodjer Srce si!
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 30 Jan, 2009 23:22 pm    Naslov: Re: Astralni Blagoslov - roman
Odgovoriti sa citatom

Vesna ::

Poz

E super brate,
Topli pozdrav Srce si!

.

Hvala, takodjer Srce si!

I od mene.
Kad pročitam mogu li da komentarišem?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 31 Jan, 2009 13:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zasto ne bi mogao?
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 31 Jan, 2009 18:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zasto ne bi mogao?

Ponekad kad mislim da je nešto prepotentno ili suvišno ja kao pravi duhovnjak reagujem ironično ili možda grubo.Takva mi je sada, priroda.Ali hoču da se povučem i izvinem ako shvatim da sam pogriješio.
Kako da shvatim ako ne dodje do razjašnjenja.Brisanjem čak i da mi razjasniš ja posle neću znati kakav sam bio.
 Nazad na vrh »
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 25 Feb, 2009 16:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Okacio sam trece poglavlje.
pan
Tragalac

Pridružio: 15 Okt 2008

Poruka Poslao: 31 Maj, 2009 03:56 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Upravo sam procitao tvoju knjigu Enoch, "Astralni blagoslov" i zelim samo da te pohvalim!Smile Nastavi tako majstore;)
-"--"-
 Nazad na vrh »
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 31 Maj, 2009 13:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala pane Wink Evo bas radim na petom poglavlju drugog dijela (Prelazeci Rubikon) pa cu vjerojatno jos danas okaciti na blog.
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 31 Maj, 2009 13:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala pane Wink Evo bas radim na petom poglavlju drugog dijela (Prelazeci Rubikon) pa cu vjerojatno jos danas okaciti na blog.

Vredan si brate, nema šta !
Evo i ja da te pohvalim, samo nastavi !
herc

.
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 31 Maj, 2009 15:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jao Vesno...hvala ti, ali nisam vrijedan...lijen sam i nediscipliniran, hehe
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 20 Sep, 2009 07:40 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sesto poglavlje uskoro pri kraju i bit ce kroz tjedan ili dva stavljeno na blog. Bakcim se sa njime vec jako dugo Smile

Evo malog dijela za teasanje ( na radost zenskog citateljstva Very Happy ):

----------------------------------------------------------------------------------

" "Dragi moj Zahre", Zavorov smijeh odzvanjao mu je u glavi, zvonak i dubok u isto vrijeme, još ga se i dan danas jasno prisjećajući, nakon više od dvadeset i pet godina. "Nije te, prijatelju moj naivni, Myrn odbila zbog toga što si prema njoj bio inertan i neodlučan. Odbila te zbog toga što nisi shvatio jednu rudimentarnu stvar, a to je način na koji djeluje ženska psiha."

Prisjećao se jasno toga dana. Koračao je pored svoga prijatelja, u tišini, pognute glave i duboko zadubljen u misli, potpuno posramljen od jučerašnjih događaja. Jučer, kada ga je Myrn odbila. Tri mjeseca skupljao je hrabrosti da joj priđe. Tri mjeseca promatrao ju je na zajedničkim predavanjima, u hodnicima i u menzi. Tri mjeseca bilo je potrebno da upozna sve njene prijateljice i da uhvati pokoji njen znatiželjni pogled, kako ga ispitivački promatra. Zadnjih mjesec dana promatrao je pola njenih prijateljica kako koketiraju pred njim. Zadnja dva tjedna odbio je poziv dviju prijateljica za "slobodnim druženjem". Zadnjih tjedan dana počeli su izlaziti. On i Myrn, ta dubokooka prinicljiva apsolventica književnosti. Zadnjih dva dana rastanak mu je sve teže padao. Zadnji dan, popio je tri dupla konjaka i uzeo trećinu tablete LSD-a iz Zavorovog "Lennon Pretinca", kako je zvao mjesto gdje je Zavor sakrivao psihodelike i hašiš. Satima, sakupljao je hrabrost, da bi na kraju hrabro izjavio svom liku u ogledalu, nalik na De Nira u "Taksistu": "Meni govoriš? Meni govoriš da je ne mogu imati? Očito meni govoriš kad ne vidim nikog drugog ovdje!", natripani cerek rastegnuo mu se od uha do uha. Toga trenutka odluči: "Ili sad dok sam glup. Ili nikad."

Očito je bilo nikad. Pokunjen, slušao je Zavora sa "pola uha". Interesantno kako su te stvari koje je slušao sa "pola uha", upravo stvari kojih se najjasnije sjećao iz svojih studentskih dana. Stvari koje neće zaboraviti do zadnjega dana, kada mu veo iluzije zvan smrt promijeni kulisu stvarnosti.

"Žene su pasivni elemenat, koje traže Pečat Zvijeri da ga prime u sebe", govorio je Zavor, "Muškarac koji je osvjestio Pečat Zvijeri, ima moć nad ženskom psihom i ženskim srcem. U protivnom, žena neosvješteni Pečat Zvijeri uzima pod svoju kontrolu i počinje dominirati nad njime, koristeći simbol falusa za punjenje njegovom energijom, kao zamjenu za penetraciju kod aktivno osvještenog Pečata Zvijeri. Ukratko, neosvještene muške osobe bivaju iskorištene zajedno sa Pečatom Zvijeri, pošto je samoj energiji Boginje Isis, sasvim nebitno da li se nad njenim utjelovljenjima u obliku žene dominira ili su one te koje dominiraju. To je esencija ženskog arhetipa. To je fundamentalni aspekt ženskog postojanja. To je ono što su Gurdjieff, Crowley, Grant, Nietzsche, Schopenhauer, Castaneda te mnogi drugi, jako dobro shvaćali.

"Jao, što ga ti s....š gluposti", odbrusio je i dalje pokunjeno koračavši pored prijatelja.

"Možda serem, prijatelju, možda serem, ali upamti ovo što ću ti sada reči: sve se bazira na igri arhetipova. Sve! Sve tajne univerzuma mogu se promatrati kroz sfere muškog i ženskog arhetipa!"

"Whatever...", Zahr se trudio ispasti indiferentan.

"Whatever ili ne...ajmo zapalit kod mene. Imam haš kojega se sami Assassini ne bi postidjeli."

Zahru ovo izmami blijedunjavi osmijeh na lice. I tada, prije više od dvadeset i pet godina. I sada."
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 24 Okt, 2009 03:12 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Finisirano 6-to poglavlje i stavljeno na blog.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ENOCHOVA KAPIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka UPUTSTVO ZA TVOJ ŽIVOT 42 Dušan 32693 27 Apr, 2011 20:21 pm
pluton Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 89946 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 149785 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Duhovna situacija u mojoj zemlji i na planeti 116 jasna 34988 01 Nov, 2010 01:48 am
kosmička_beba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 22627 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka I... "NEKA DISKUSIJA TEČE" 296 Dušan 85650 02 Feb, 2010 09:34 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li je neko čuo za fakultet homeopatije u NS 11 zvezdica 10432 26 Nov, 2009 23:59 pm
uspensky Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)