Ljubav,najveći biser Biblije
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » BIBLIJSKI HRIŠĆANIN
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
biblijski-hriscanin
Tragalac

Pridružio: 31 Jul 2008

Poruka Poslao: 31 Jan, 2009 18:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Biblija se cita konstruktivno , - i obavezno se tumaci sa njenim knjigama , a ima ih dosta . ...Vrlo dobro znamo da
ljudi, odmah cim su bili izbaceni iz raja poceli da grese...Po logici razumevanja Biblije -- sotoni je ostavljena nekakva
mogucnost delovanja da bi se videlo sta je hteo sa svojom pobunom... Obzirom da je Bog vecna pravda i
bezkonacna ljubav , nije bilo moguce unistiti pobunjenika odmah... Dato mu je vreme da "pokaze" sta je hteo ,
a Svevisnji su prihvatili jedno odredjeno vreme trpljenja greha...To vreme on koristi da vara ljude koje je Bog
izvanredno stvorio -- sa slobodnom voljom i licnom teznjom i zeljom da pobedi kušaca i greh , a ta licna zelja za
pobedu nad grehom, naziva se POBOZNOST...Zato pobozan biti treba da nam je nesto najdraze u zivotu...
To su iskusenja sa kojima moramo da se borimo , padamo i uzdizemo se ; To je tako bilo od pocetka,traje i danas i
bice do kraja vremena. Svi ljudi navedeni u Bibliji bili su podlozni kojekakvim kusanjima neprijatelja,upravo kao i mi
danas.Koliko uspemo da sto bolje opstanemo u poboznosti , toliko vise pomazemo nasem Bogu da na kraju moze da
osudi varalicu i tako ostane VECNA PRAVDA i BESKONACNA LJUBAV...Ovaj covekov " rad " za Boga mnogo je
mio i drag...Za uspesno zavrsavanje tog posla neophodan nam je Zakon Boziji..
U kontekstu svega ovoga mozemo reci da poboznost nije nasledna ,neprenosliva je, i stice se samo iskremom
zajednicom sa Bogom, ljubavi prema Njemu i upoznavanjem Boga kroz njegovu rec...

Biblijski hrišćanin
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 01 Feb, 2009 11:29 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovo je lepa tema prabhu, moje ponizno postovanje
U bibliji se uci samilost..
Biblija nije prazna..
Ovo je jako bitno za sva ljudska bica.. razviti samilost
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 01 Feb, 2009 11:35 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

"Ako govorim ljudskim i anđeoskim jezicima,a ljubavi nemam,onda sam metal koji zvuči i činele koje odjekuju.I iako imam dar proroštva i znam sve tajne i sve znanje, i ako imam svu veru,tako da premeštam gore,a ljubavi nemam,ništa sam. I ako hraneći siromahe razdelim sve svoje imanje, i ako predam svoje telo-da budem spaljen,a ljubavi nemam ništa mi ne koristi."

Biblija
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 01 Feb, 2009 16:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Litlneks ::
"Ako govorim ljudskim i anđeoskim jezicima,a ljubavi nemam,onda sam metal koji zvuči i činele koje odjekuju.I iako imam dar proroštva i znam sve tajne i sve znanje, i ako imam svu veru,tako da premeštam gore,a ljubavi nemam,ništa sam. I ako hraneći siromahe razdelim sve svoje imanje, i ako predam svoje telo-da budem spaljen,a ljubavi nemam ništa mi ne koristi."

Biblija

Kratko i jasno uputstvo sadržajnije nego sve napisano na forumu.
 Nazad na vrh »
easy
Majstor

Pridružio: 27 Jan 2008

Poruka Poslao: 01 Feb, 2009 17:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Poslednji izmenio easy dana 20 Jul, 2009 15:20 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 01 Feb, 2009 17:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...
,, ZAISTA, AKO NEKOGA STVARNO DUBOKO VOLIŠ,
NIKAKVA DRUGA MEDITACIJA TI NIJE POTREBNA. “
( Osho )

.
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 01 Feb, 2009 20:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A nastav kaže dalje:
Ljubav dugo trpi,ljubav je dobra,ona ne zavidi,ljubav se ne hvali, ne nadima se,ne ponaša se nepristojno,ne traži svoje,ne ljuti se,ne uračunava zlo,ne raduje se nepravdi,ali se raduje istinom;ona sve snosi,sve veruje,svemu se nada,sve trpi.
Ljubav ne prestaje nikada.Ako je dar proroštva-biće okončan,ako je dar jezika-prestaće,ako je znanje-nestaće. Jer delimično saznajemo i delimično prorokujemo; kada pak dođe ono savršeno,prestaće ono delimično. Kad sam bio dete,govorio sam kao dete,mislio sam kao dete,zaključivao sam kao dete.A kad sam postao čovek,prestao sam s detinjarijama. Jer sad gledamo kao pomoću ogledala-u zagonetki,a onda ćemo licem u lice. Sada saznajem delimično,a onda ću saznati potpuno,kao što sam i sam potpuno poznat. Sada pak ostaje vera,nada,ljubav,ovo troje;a ljubav je među njima najveća.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 25 Feb, 2009 10:30 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Brate Biblijski-hrišćanin,
šta misliš da li je dovoljna Biblija da se čita, jer sam rešio da sve druge knjige spakujem i ostavim?
 Nazad na vrh »
biblijski-hriscanin
Tragalac

Poruka Poslao: 25 Feb, 2009 22:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi prijatelju, ako Bibliju čitaš prvi put, moraš je upoznavati postupno,i nešto što se
učini da nije jasno,ne treba da bude razlog za odustajanje već čitati dalje, jer je ona
obilna,ima 66.knjiga i pisana je više vekova. Tokom čitanja, ono što ne bude jasno,
posle daljeg proučavanja, biće mnogo jednostavnije i razumnije, jer Biblija se samo
uspešno objašnjava Biblijom...Biblija je nadahnuta knjiga, koja obavezno utiče na
promenu kod čoveka, pa ako dođe ponekada do uznemirenosti, ne trba se uplašiti.
Tada se stiče potreba za molitvu Bogu, jer "sve je pismo (Biblija) od Boga dano i
korisno za učenje i napredovanje u pravdi". Biblija uspešno otvara sasvim nove vidike...
Ona je idealno sredstvo za pripremu za onostrano, ali ne onostrano kako svako, kako
ga uši zasvrbe, izmisli. Ona otkriva svoje sopstveno onostrano, i priprema čitaoca za taj
drugi, novi život...Ona bezuslovno zahteva varovanje u svoja obećanja, ali i daje potrebnu
snagu za tu veru... Napadi su na nju veliki, ali to je od neprijatelja njenog "autora".
Što se tiče drgih knjiga, dobro je kao alternativa, da bi se uvidele razlike....

Pozdrav

Biblijski hrišćanin
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 25 Feb, 2009 23:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nema razlika samo trenutno ushićenje koje prolazi kada shvatimo da spoznajemo to što već znamo, zato i pitam jer mislim da je Biblija možda jedina knjiga koja otvara sve vidike sa dubokom spoznajom bez ushićenja koje će proći već otvarati naše srce do same Svetlosne Istine.
To je pravi odgovor iako sam pitao, uvek treba pitati!
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 26 Avg, 2009 12:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

"Ne treba mi uzimati teleta iz doma tvojega, ni jarica iz torova tvojih ... Da ogladnim, ne bih ti rekao, jer je moja vaseljena i sve sto je u njoj. Zar ja jedem meso volunjsko i krv jarecu pijem?"
Psalmi 50:9-13

"Pravednik se brine za zivot svojega zivinceta, a u bezboznika je srce nemilostivo."
Sol. 12:10

"Sit sam zrtava paljenica od ovnova i pretiline od gojene stoke, i ne marim za krv juncju, jagnjecu i jarecu... Zato kad sirite ruke svoje, zaklanjam oci moje od vas; i kada mnozite molitve, ne slusam; ruke su vase pune krvi."
Isaija 1:11-15

"Dobro je ne jesti mesa i vina ne piti..."
Rim 14:21

"Ne ubij!"
2 Moj. 20:13
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
spirit
Tragalac

Pridružio: 14 Avg 2009

Poruka Poslao: 26 Avg, 2009 14:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Isus Hrist je Vrhunski Ucitelj Yoge Ljubavi Bhakti Yoge. Smile

A to je mozda i najbrzi Put do Boga, do rastapanja ega, sto sam pisao na temi VELECASNI GOSPODIN EGO. Ako nije najbrzi barem je najpristupacniji. Smile Jer svako ima Srce, i samo treba da ga sledi. Smile
 Nazad na vrh »
biblijski-hriscanin
Tragalac

Poruka Poslao: 27 Avg, 2009 07:40 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mnogi ljudi danas ne zele da raspravljaju o apsolutnoj istini.Tvrdnja je da se u sustini obozava isti Boog,
ali da imamo istorijski i kulturoloski razlicito uslovljene nacine na koje to cinimo. "Svakme treba da
bude dozvoljeno da ima svoju istinu". Tokom cele ljudske istorije,u svakoj kultui i dobu,ljudi su vero-
vali u nekakvog Boga ili bokcice... Kao Biblijski hriscanin naravno odbacujem takav koncept.... Ja sma-
tram da je Hristova religija jedinstvena...Ova Hristova - biblijska religija ne prihvata relativisticki pogled
po kome svaka osoba trazi svoju sopstvenu verziju istine... Postoji samo jedan Bog,jedan Stvoritelj,jedan
Zakonodavac i jedan nacin spasenja. Taj nacin spasenja je Hristova smrt na krstu,gde je poneo grehe svih
ljudi....Nemoguce je shvatiti da postoje drugacije istine za druge ljude...Prema tome,nije realno misliti
da su razliciti verski putevi jednako vredni,pa cak i ako to cine iskrenog srca i sa puno ljubavi...To ne znaci
da nema niceg dobrog u tim religijama.... Zaista, imam veliko postovanje prema Muhamedu koji je u mno-
gobozackom drustvu insistirao na obozavanja jednoga Boga.... Postujem saosecanja i osetljivost koju je
Gautama Buda pokazao prema ljudskim patnjama.... Takodje ima mnogo toga sto je dobro u ucenju Ko-
nfucija.... Ali ovi ljidi ne mogu ni priblizno da se uporede sa Isusom Hristom.Verovati da je Isus,poput ovih
ljudi bio samo jedan dobar covek,znacilo bi strasno izvrtanje apsolutne istine...Biblija uci da je Isus Hristos
spasitelj sveta i da je na krstu poneo grehe za sve ljude...Pored ovakve istine tesko je shvatiti da postoji neko
neutralno tlo, ili neki drugi kompromis.... Pokusavam da ukazem na to da je Hristos dosao da nas sretne tamo gde smo.
On je preuzeo ljudski oblik,izrazavao se ljudskim jezikom i postao jedan od nas... Ako u dvadesetiprvom veku hocemo
da dokucimo apsolutnu istinu,moramo da dopustimo Isusu da nas sretne tamo gde smo, i da nam progovori savremenim
jezikom,a ne jezikom proslih vekova....
Biblija jasno govori da postoji samo jedan put koji vodi k Bogu, a to je put kroz Isusa Hrista....

Biblijski Hriscanin
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 27 Avg, 2009 14:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

….Mnogi ateisti svetskog glasa su promenili svoje mišljenje čitajuci Bibliju I istorijske knjige u vezi sa njom .Lu Valas,Djovani Papini,Vilijem Mičel Remsi….Gospodin William Ramsay iskreni istrazivač Biblije s kraja devetnaestog veka,odrastao je i bio vaspitan u duhu sumnje prema religiji,tako da ni u mladosti nije verovao u Bibliju.Nekoliko godina proveo je u pripremanju jedne naučno-istraživačke ekspedicije za istraživanje Male Azije I Izraela,domovine Biblije.Odlučio je da “iskopa” Istinu.Putovanje Pavlovo je smatrao najslabijom tačkom Novog zaveta.Kao putokaz uzeo je Dela apostolska I po njima pratio životni put ovog apostola.Neprijatelji Biblije jako su se obradovali I oduševljeno pozdravili ovaj poduhvat.To je bio najsmeliji poduhvat ovakve vrste od vremena Julija,koji je upotrebio svo bogatstvo I silu Rima da bi svojevremeno uništio biblijska prorocanstva.

Istrazivač Remsi je obećao da ce pismeno objaviti svoja otkrića;tako su mu mnogi poklonili svoje poverenje.Proveo je punih petnaest godina,u domovini Biblije gde je doslovno “iskopavao dokaze” .Konačno izašla je njegova knjiga –Pavle putnik I rimski gradjanin.
Ova knjiga je jako razočarala ateiste celog sveta. Stavovi pisca bili su neočekivani,suprotni njegovim obećanjima.Protivnici Biblije su se razočarali jer je Ramsay tokom sledecih dvadeset godina izdavao knjigu za knjigom a u njima je iznosio dokaze ou prilog istinitosti Novog zaveta.Posledica toga bilo je obraćanje velikog broja ateista.Te knjige nisu Izgubile od svoje važnosti ni danas I niko nije pokusao da pobije njegove dokaze.

U knjizi Sveti Pavle na strani 238 pise: Ta pripovest ne sadrži ni jednu grešku iako ima raznih promena u prilikama mesta I gradova. Na str. 240:Svaka pojedinost ima svoj posebni značaj.Na str. 21 I 22 Remsi kaze:Prikazivanja apostola Pavla u Delima apostolskim tako su tačna da traže detaljno poznavanje pojedinosti.Apostol Pavle koga opisuju dela apostolska ,onaj je isti Pavle ,koga nalazimo u njegovim poslanicama,sa njegovim mislima,sa ugladjenim I učtivim načinom ophodjenja.Tu vidimo njegov temperament,njegovu sposobnost prilagodjavanja koja mu je pomogla da se svuda oseća kao kod kuće.Gde god dosao bilo medju atinske naučnike,pred careve I konzule ,medju brodolomce,svuda je ulivao novu nadu I ohrabrenje.
I tako je došlo do toga da je gospodin Vilijem Remsi koji se prihvatio posla da uništi Bibliju,učinio mnogo više nego ma koji čovek onog doba da dokaže istinu I verodostojnost Novog zaveta.
To isto se moze I reći o velikom nemačkom istraživaču Adolfu Deissmannu koji je sebi postavio sličan zadatak a čiji je rezultat bio isti kao Remsijev…

Ni jedan neznabožački učitelj morala nije mogao da se odupre porocima koji su vladali u njegovo doba ,nijedan nije pokušao da obustavi strašna krvoprolića ,niti je protestvovao protiv brojnih požuda I zabluda.Decu su sramno ubijali a sudbina robova bila je strašna….Najsurovija najneobičnija I najsramnija uživanja bila su predmet javnih proslava ,sastavni deo neznabožackih verskih svetkovina.Najslavniji filozofi I moralisti nisu dizali svoj glas protiv toga…..

Platon je učestvovao u proslavama u čast boga Baka ,boga vina I razvrata,I zajedno sa Aristotelom je objavio pravila po kojima se slaboj deci onemogućava vaspitanje.Platon ,Ciceron,Epiktete I drugi slavni mudraci silom su terali narod da verno vrši sluzbu idolima I bogovima svojih predaka…….

Solon veliki zakonodavac ,zabranio je telesna uživanja samo robovima.Katon je savetovao mladim ljudima da posećuju javne kuće,a Platon je dao svoj glas za njihovo podizanje.Zenon kao utemeljivač I Katon kao stub stoičke filozofije ,pa zatim Seneka učitelj morala-izvršili su samoubistvo…No istina je da su ovi ljudi bili bez sumnje najveći I najbolji ljudi svog vremena ,oni su bili najbolje sto je naznaboštvo moglo pruziti.Ali to najbolje sto su ovi čuveni ljudi mogli pružiti čovecanstvu ostavilo je čovečanstvo jos uvek u žalosnom I bednom stanju…..Ateisti priznaju da Hrist ,iako nije pohadjao nikakve svetske škole,nadilazi sve čuvene filozofe I moraliste,koji su jedva dostojni da se broje medju zaslužne za napredak sveta….

…….Isus nije napisao ni jednu knjigu.Tesar iz Nazareta nije izgradio nikakve gradjevinske planove;pa ipak najveće svetske gradjevine izgradjene su Njemu u cast.

On nije izradio nijednu umetničku sliku pa ipak,najveći umetnici sveta,Rafael,Mikelandjelo,Leonardo da Vinči, I drugi bili su Njime nadahnuti.
On nije napisao nijedno književno delo,ali Dante,Milton,Tolstoj, I bezbroj drugih književnika svetskog glasa bili su nadahnuti Njime u pisanju svojih najboljih dela.
On nije bio ni pesnik ni kompozitor,pa ipak su Hendel,Bah,Hajdn,Betoven,Mendelson I drugi napisali najsavršeniju muziku nadahnuti Njime.
Isus je stvorio najbolji društveni sistem.On nije bio od ovog sveta,ali Njegov život na svetu stvorio je mnogo Blagoslova za sve nas.Hristov život ,Njegova dela,Njegov karakter,sve je to zagonetka svetovnim ljudima…čak I ateisti cene jasnoću Njegovog suda,dubinu Njegovog morala,Njegov osećaj za pravičnost,Njegovu plemenitost I Njegovu silu Mira.
Ovaj Car nad carevima došao je sa Neba da sjedini čovečanstvo sa Ljubavlju svoga Oca.On je došao da bi sa nama delio bol,naše nemoći I bolesti,da bi pretrpeo najveća ljudska iskušenja I umro najstrašnijom smrću.Sve ovo učinio je da bismo mi prihvatili Boziju Ljubav I ponovo dosegli Rajsku Čistocu I sreću.Oko Njega se kreće svaka Istina,kao što se planete kreću oko sunca.

Šta cemo izabrati?Izbor je slobodan….i svi smo čuli Njegov poziv.On nas je zamolio da mu otvorimo svoje Srce I da se nastani u njemu….Izbor je slobodan…
 Nazad na vrh »
biblijski-hriscanin
Tragalac

Poruka Poslao: 13 Sep, 2009 16:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

2.Samuil.23,1.2. A ovo su pošljednje riječi Davidove: Reče David sin Jesejev, reče čovjek koji bi postavljen visoko,
pomazanik Boga Jakovljeva, i ljubak u pjesmama Izrailjevim:
Duh Gospodnji govori preko mene, i besjeda njegova bi na mojem jeziku.

2.Petr.1,20.21. I ovo znajte najprije da nijedno proroštvo književno ne biva po svome kazivanju;
Jer nikad proroštvo ne bi od čovječije volje, nego naučeni od svetoga Duha govoriše sveti Božiji ljudi.

2.Timot.3,16.Sve je pismo od Boga dano, i korisno za učenje, za karanje, za popravljanje, za poučavanje u pravdi.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » BIBLIJSKI HRIŠĆANIN
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3  Sledeci
Strana 2 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 241758 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tetoviranje maštom... Stihovi članova Foruma 228 Vakan Tanka 88102 01 Maj, 2011 00:16 am
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KAKVA NAM JE VODA ? 35 Dušan 29954 12 Apr, 2011 12:08 pm
3.1415926535... Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE POHVALE 79 Mladen 47615 07 Jan, 2011 11:12 am
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVEJEDNO, SVE JE JEDNO 175 Analeta 50473 13 Apr, 2010 17:56 pm
Ans i Eva Jargi Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Za dobro i sretno jutro Nove nam 2010. 2 biblijski-hriscanin 5639 22 Jan, 2010 13:56 pm
biblijski-hriscanin Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Iluzija - sve je iluzija 2 Zockey 7743 30 Dec, 2008 22:37 pm
Zockey Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)